Hulk Hakkinda Bilmek Istedikleriniz

Başlatan pizagor, 22 Kasım, 2010, 21:42:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

The Incredible Hulk, seneler evvel Dünya Kitabevi'nden fahis fiyatla aldigim ilk Amerikan çizgiromanidir. O fasikülü yutarcasina okurken iki nokta beni gerçekten sasirtmisti. Bunlardan önemsiz olani, o güne dek Ingilizce'yi okul kitaplarindan edebi haliyle ögrenen ben 'gonna – gotcha – wanna' gibi sokak agzi kelimeleriyle karsilastigimda çok sasirmis, bir süre bunlarin ne anlama geldigini düsünmüstüm...

Önemli olani ise bildigim, tanidigim yesil, zeka yoksunu Hulk gitmis, yerine gri renkli, smokin giyen, oldukça zeki, Las Vegas'ta bir kumarhanede fedailik yapan (ya da kumarhanenin ortagi, tam hatirlayamiyorum) bir Hulk gelmisti... Daha da garibi bu Hulk sakinlestiginde Banner kimligine dönmüyordu. Sanki her daim Hulk egemen olmustu bu Hyde – Jekyll mücadelesine. O zamanlar wikipedia, forumlar falan da yok, bir türlü ögrenememistim bu degisikligin kaynagini ki hala da bilmiyorum...

Planet Hulk'a baktigimda ise Hulk yine yesil, ama en az gri hali kadar zeki, hiçbir seyin yaralayamadigi bedenine mizraklar, kamalar saplaniyor, yesil kani akiyor (belki bu yara alma durumu sadece bulundugu gezegene özgüdür, su anda sadece tahmin yürütüyorum), Banner yine ortalarda yok...

Ayrica yanlis bilmiyorsam bu hikayeden bir süre sonra Red Hulk ortaya çikiyor, Red Hulk'i durduran yine Hulk ve Thor oluyor vs.

Arkadaslar aranizda Hulk'in bu dönüsümleri hakkinda bilgi verebilecek var mi, ne oldu 'Hulk seni böcek gibi ezecek!' veya 'Hulk parçalar!'dan daha derin bir cümle kuramayan Hulk'umuza?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Iste 10 puanlik uzman sorusu, buna cevap ermek neredeyse tüm Hulk külliyatini okumak demek ki o da benim için imkansiz. Sadece biraz bildiklerimden bahsedeyim:
Bruce Banner ilk defa gamma bombasina maruz kaldiginda sadeceleri geceleri gri hulka dönüsüyordu ve Hulk cahil ve aksi bir canavardi. Kisa süre sonra Hulk yesile döndü ve artik sadece Bruce Banner sinirlenince dönüsüyordu. Bir dönem sonra Banner Hulk'u kontrole basladi, sadece Hulk olarak dolasiyordu ama sinirlendiginde o da kontrolü yitiriyordu. Zamanla Banner karakteri baskilanmaya basladi ve geride sadece vahsi Hulk kaldi. Bu Hulk konusamiyordu bile.
   Peter David'in yazmaya basladigi dönemde Hulk tekrar geceleri ve gri olarak ortaya çikmaya basladi ve bu sefer sinsi bir tipti, hatta bo sayede Vegas'ta bir mafia ailesinin hitman'i olarak çalismaya basladi. Bir dönem sonra doktor Samson psikanaliz ile Banner, yesil hulk ve gri hulku birlestirdi. Bu sefer Hulk yesildi ve banner kontrol ediyordu ama tam akilli ve sinsi idi.
   Daha sonra gerekli seylerin de yayinladigi bölümde Banner istemli olarak Hulka dönüsüyordu.
   Planet Hulk döneminde (bilmedigim bir nedenden) yine Hulk dominant karakter oldu. Dünyaya döndükten sonra Fall of the Hulks macerasinda red Hulk'un etkisi ile Banner tüm gücünü kaybetti ve artik Hulk olamiyordu. Sonrasi......
   Bu arada red Hulk kim derseniz. Hulk'un ilk günden düsmani ve kayin babasi general Ross

pizagor

Tesekkürler sevgili Umar, yazdiklarin beni tipki X-Men'de oldugu gibi bazi noktalari arastirmaya itiyor. Yanitlari buldukça burada paylasirim...

rumar80

Hulk açikçasi benim Marveldaki zayif halkalarimdandir, parça parça okunmustur. Senin sonuçlarini merakla bekliyorum

tommikser

Hulk'in neden gri oldugunu ben deyivereyim.O zaman ki baski teknigi nedenniyle :) gri basmanin zor ve her zaman istenilen sonucu vermedigini gören marvel o zamanin baski teknigine çok kolay gelen yesili tercih etmistir.O yüzden bir süre gri olan Hulk zamanla yesile dönmek zorunda kalmistir.

hanac

Arkadaşlar Halk'ın da Wolverine gibi kendi yaralarını iyileştirme özelliği mi var ?

Planet Halk'da o kadar ağır yaralanmasına rağmen anında yaraları düzeliyor.

Bir sayfada vücudundaki dikenleri koparıp atarken, kendi göğsünü parçalıyor.

Ama sonra hiçbir şey olmamış gibi devam ediyor.

rumar80

Normalde özel olarak böyle bir iyileştirme gücü yok. Ama adam kocaman! olduğu için yaralar ona koymuyor herhalde.  ;)

V

Hulk'un kanının döküldüğü yerden bitkiler yeşeriyor.yaraları iyileşiyor.Gezegenin efsanelerindeki seçilmiş kişi,uhrevi karakter Hulk.
"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

Alıntı yapılan: hanac - 11 Nisan, 2011, 08:45:27
Arkadaşlar Halk'ın da Wolverine gibi kendi yaralarını iyileştirme özelliği mi var ?

Planet Halk'da o kadar ağır yaralanmasına rağmen anında yaraları düzeliyor.

Bir sayfada vücudundaki dikenleri koparıp atarken, kendi göğsünü parçalıyor.

Ama sonra hiçbir şey olmamış gibi devam ediyor.

Hulk'ın derisine herhangi birşey işlemediği için yaralanmama gibi bir özelliği var, ancak o gezegen şartlarında (hava değişiminden herhalde :) ) bir anda yaralanabilir oluyor...

kalidor

Chucknorrisfacts.com'dan

Chuck Norris Hulk'un suratına bir döner tekme atmış. Şimdi Hulk ormanda saklanıyormuş ve adını Shrek olarak değiştirmiş ;D

Bu arada Chuck Norris 71 yaşına girmiş.
Crom! Ölüleri Say...

Al Simmons_Spawn

Bu arada belki çok bilinen bir şey ama Stan Lee Hulk'ı yarattığında özellikle Frankenstein ve Dr Jekyll&Mr Hyde'dan etkilenmişti ve bu iki karakterin kombinasyonu olarak Hulk'ı ortaya çıkardı. Hatta ilk Hulk çizimi özellikle görüntü olarak Frankenstein'ı oldukça anımsatır.

rumar80

Hulk birçok Marvel kahramanından farklı olarak kendi adını taşıyan bir dergide yayına başlamış, ancak altı sayı sonra dergi kapanmış Hulk da Tales of Astonish dergisinde önce ant man ardından Namor ile (isimleri karıştırmış olabilirim) dergiyi paylaşmıştır

kalidor

Stan Lee'nin bir yahudi olarak Hulk'u yazarken Golyath'tan esinlendiği sanırım forumda geçmişti.
Crom! Ölüleri Say...

hanac

NIC

Hasan abiye ek olarak,eğer sakalı çıkarsa bunları nasıl keser?(adam dünyanın en güçlü canlısı,haliyle sakalda jilete baya bi direnç gösterir sonuçta)