Çizgi Roman Karakterlerinin Kötü Yönleri

Başlatan tommikser, 23 Kasım, 2010, 13:27:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Simdi garip bir baslik açti gene demeyin. Bu basligin demin okudugum bir maceradan kaynaklandigini iyi bilin.

Kitap fuari zamani aldigim çr lerden biri olan DD efsanevi maceralar 1'i hala okuyorum. Bir macera gicik etti desem yalan olmaz.

Çok sevdigim Marti amca Diana'yi alenen aldatirken çizilmis. Meger bizim adam harbi adi herifin biriymis. Yillardir çapkin bu adam derken bi kismim yapmaz diyordu.

Inanmayan varsa açsin kitabin syf:164-165 teki nü kadin çizimine bakip tüüüü Allah belani vereeeeee, boyu posu devrilesiiiiiiii diyiverirsiniz.

Ben diyorum hala. Diana gibi hatuna yapilir mi be arkadas. Yillardir oyala nisanli diye.O,tel çalinca Martin mi desin sen baska kadinlara bak.

Ya öteki maymuna ne demeli kesin bilip bilmemezlikten geliyordur.

tommikser

Zagor mu ? Yapma abi Çikoyu neredeyse insan yerine koymadigi olmus.

Son sayilari okuyamadim ama valla ilk sayilarda sevgili çikomu it yerine koyunca gicik oldum.

Orjinal 1 den itibaren ilk sayilar çok kötü.

gamlıbaykuş

Çiko'nun da dengesiz hareketleri yok degil ama sana katiliyorum günes çiko bazen çok eziyet çekiyor :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

pizagor

Kibir, kendini begenmislik, gösteris meraki gibi karakter özellikleriyle Zagor aslinda pek de mükemmel sayilmaz. Ama ben onu öyle seviyorum zaten...

Bana göre en mükemmel karakter taa küçüklügümdem beri Çelik Blek'tir nedense. Ahlaki degerler asagi yukari tüm kahramanlarda benzerlikler gösterse de Blek'teki tevazu beni çok etkilemistir...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

alan ford

Tristan Banham: Ama bu kadar saldirgan olmanin geregi var mi? Niye böyle kötüsünüz?
Corto Maltese: Bilmem. Tanri vergisi!
:)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

rumar80

Tex ve grubunun çilgin ssgara ve alkol tüketimi ve kollesterolü tepeye vuracak kadar biftek ve patates tüketmeleri.
  Wolverine'in alkol ve sigarasi
  Natfan Never'in depresif kisiligi
Kahramanlarin hepsinin gerçekte ciddi saglik sorunlari var ama haberleri yok.
  Zagor'un bir önemli sorunu da akbil alacak bile parasinin olmamasidir. Yollari yürüyerek asindirmiyor ama ayakkabisinin tabani erimistir artik.

ferzan

Her ne kadar ülkemizdeki yayini tek albümden ibaret olsa da,kesinlikle Torpedo(Luca Torelli) diyorum...Yahu,adamin iyi olan tek bir yani yok...Kalleslik,tecavüz,kiralik katillik,asagilik kompleksi,göz kirpmadan adam öldürme,arkadas satma,hatta en yakin dostu para karsiligi vurma gibi özelliklerin tümü tek bir adamda birlesmis...Bir rivayete göre rahmetli üstat Alex Toth,serinin giderek daha da ahlak yoksunu bir hal almasindan ötürü Torpedo çizmeyi birakmis...Yine de Sanchez Abuli'nin öyküleri (seri-kisa hikaye türünde bu güne dek okudugum en saglam hikayeler arasinda) ve Jordi Bernett'in muhtesem çizgileri için bu anti ötesi kahraman (daha dogrusu katil) okunmaya deger diye düsünüyorum...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

rumar80

Sevgili Ferzan Diabolik'i de unutma kardesim. Adam hirsiz ve katil.

V

Simdi kötü yönler diyerek siralamissiniz da arkadaslar,bence zaaftir bu siraladiklarinizin bir

çogu ve bu kahramanlari sevme sebebimiz de bu zaaflaridir.Alkol almayan Mister No'yu,depresif olmayan

Nathan'i sevmemiz mümkün mü bu saatten sonra. :)

"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

"Kötü" kelimesi bence izafi bir konu. Engin bu konuda hakli zaten. Zaaflar bizi insan yapar. Mükemmel insan olmadigina göre mükemmel kahraman da yoktur.

Burada biraz eglenmek amaci ile açildigini düsündügüm bir konu bu.

Tony Stark'in zamparaligi kötü yönse can kurban buna.  :D

guantanamo

Arkadaslar galiba hepimizin unuttugu birsey var,

Bunlar birer kahraman, saydiginiz kötü özellik dediginiz seyler ki olmasa inanin kahramanlarin bir özelligi kalmaz.

Ben onlari o halleriyle seviyorum

Bu arada ken parker den kimse bahsetmemis

ben onda bir kusur bulamiyorum, bulan arkadaslar var mi ?

konyalıconan

Conan'ın nahoş yönlerinden bahsetmeye gerek var mı :) ama bu özelliklere sahip olmasa ben bu kadar seviyor olmazdım. 

jack sparrow

İyilik ve kötülük, tıpkı sodom ve gomorra gibi çizgiroman senaryolarının amiral gemisi niteliteliğindeki iki kavram... Daha cesur bir deyişle hayat-memat meselsi. Ama burada ana kahramanların kötü taraflarından bahsetmek yerine, binbir surat ya da diablito gibi ve kötülükleri yüzlerinden okunan daha alt karakterlere şöyle bir değinmek isterim... Özellikle teksas ve tommiks maceralarındaki ruh halleri kötülüklerin anası misali yüzlere yansıtılmıştır bir çizgi gücü olarak... Tabi örnekler onlarca çoğaltılabilir ama kötü karakter diye işte ben bu çizgi gücüne derim tam olarak...:) ;)

kalidor

Alıntı yapılan: ferzan - 23 Kasım, 2010, 20:40:47
    Her ne kadar ülkemizdeki yayini tek albümden ibaret olsa da,kesinlikle Torpedo(Luca Torelli) diyorum...Yahu,adamin iyi olan tek bir yani yok...Kalleslik,tecavüz,kiralik katillik,asagilik kompleksi,göz kirpmadan adam öldürme,arkadas satma,hatta en yakin dostu para karsiligi vurma gibi özelliklerin tümü tek bir adamda birlesmis...Bir rivayete göre rahmetli üstat Alex Toth,serinin giderek daha da ahlak yoksunu bir hal almasindan ötürü Torpedo çizmeyi birakmis...Yine de Sanchez Abuli'nin öyküleri (seri-kisa hikaye türünde bu güne dek okudugum en saglam hikayeler arasinda) ve Jordi Bernett'in muhtesem çizgileri için bu anti ötesi kahraman (daha dogrusu katil) okunmaya deger diye düsünüyorum...

Koloni fanzininin 3. sayısında Levent Cantek torpedo ile ilgili tanıtıcı bir yazı yazmış. Torpedo'yu ülkemizde İthaki bir albüm yayınlamıştı. Bu çizgiroman bolluğunda devamı gelir mi? En azından ahlaki boyutunun azaldığı döneme kadar yayınlanabilir  :D
Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Yaşlı Wolverine "Old Man Logan" okuduktan sonra, Hulk derneğine üye olmadığım için bir kez daha kendime hak verdim.
Darkwood Sakinleri..