JULIA AKSOY YAYINCILIK

Başlatan s.b, 01 Aralık, 2010, 21:25:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seastar1000

Julia ları tekrar okumaya başladım Aksoy sayı bir den start aldım Maceralar zaten güzel de kapak içlerindeki Figen Turna nın editoryal yazılarını unutmuşum Tekrar okumak sanki hazine bulmuş gibi oldu Editoryallar orjinallerde olup türkçe tercümemi yoksa yazarın kendi yazılarımı bilemiyorum ama mukemmeller
Hele maceralarda çizilen bazı kişilere atıfta bulunuyor şu adam holıvutta şu adamın çizgisi diyor çok hoşuma gitti
Ellerine sağlık sayın Turna

Nomad

Çılgın bir iş dönemi ve üzerine taşınma eklenince son 1 aydır sadece akşam yatarken elime kitap alabildim.
Dün akşam itibariyle Julia Aksoy 15 sayı + 1 sayı milliyet ekini bitirdim.
Bana yıllar önce okuduğum, çok sevdiğim, zamanla unuttuğum bir kitabın tadını verdi dolu dolu. "Mavi Kapı"

Julia için yazarım bir ara ama aklıma gelmişken bu güzel kitabı tavsiye edeyim dedim.
Julia mız da iyi hoş ama biraz fazla Amerikan benim için. Tarz itibariyle beni çekmedi. Her karakter Hollywood esintisi taşıyor. Ne esintisi, bam güm copy paste işte  ;D
Özellikle müzik sekansları falan beni baydı.
Müzikal diyebileceğim sayfalardaki şarkılara aşina olmayınca ( "no woman no cry" hariç. insan bi "gelin olmuş gidiyorsun" falan koyar) kitabın ruhunu yakalayamadım.
Ama, iyi kurgulanmış katil kim hikayeleri, birkaç sayıda Laura Zuccheri nin güzel çizimleri ve psikoanaliz for dummies içerikli sayfalar ile gayet kayda değer bir okuma deneyimi oldu.
Gideri var Julia nın. (kelime oyunuyla kapatmasam çatlardım  ;D )