DC Comics Presents

Başlatan gamlıbaykuş, 03 Aralık, 2010, 13:04:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gamlıbaykuş

DC Comics Presents, Amerikan Çizgi romanlar bölümünde açtigim Marvel Team-Up Kapaklari konusu ile esdegerde. Marvel bir seri ortaya çikarmis ana noktaya Örümcek Adam'i koymus ve her sayida Marvel'in farkli bir kahramanini ve ve kötü karakterini maceralara ortak etmistir. DC Comics Presents'da da durum bu. DC ana noktaya Superman'i koymus ve her sayida farkli kahramanlar farkli kötüler. Bence Marvel Team-Up'lar kadar basarili bir çalisma...

Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

gamlıbaykuş

gamlıbaykuş

Galiba bu seri 97 sayida tamamlanmistir. Elimden geldigince kapaklari paylasmaya çalisacagim...

tommikser

Tornado acaba kalçadan mi salliyor ? O nasil bir dönerek kayalari delmektir yarabbi ! Ben Gren Lantern'li macerayi merak ettim.

Bak gene biraktim ayagi yapmis ama birakmamis hatta simdi sanirim Superman isi birakacak-ehe he ehe- ;D

gamlıbaykuş

gamlıbaykuş

ümitkr

Bu seriden bazi öyküler Bilka'ca yayinlanmis da olsa Almanya'da neredeyse tamamen yayinlanmisti. Büyük bir kismi cep kitabi, bir kismi da albüm boyunda. Hani ingilizcelerini bulsam Superman sevgisizligimden almam ama almancalarinin üzerine atliyorum hala. Eglenceli hikayelerdir denk gelene okumasini öneririm. Öykü yavas baslar, kriz çikar, büyük bir soruna dogru büyür ve çogunlukla "pat" diye çözülür. Okuyucu basta olmak üzere hiç bir karakterin farkinda olmadigi bir sekilde zaten olaylar çözülmektedir. Kahraman olayi daha baslarken yarilamistir ve baskasinin bunun farkina varmasi mümkün degildir. Eglenceli ve renkli...

gamlıbaykuş

gamlıbaykuş

s.b

Şu serinin telifini birileri alsa da yayınlasa ne güzel olur. Ben bunu okumam diyen var mı acaba, merak ediyorum?
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

rumar80

Bu bir tür team-up dizisi, ama DC'nin telifleri acayip fahiş. Pazar günü İlke de açıkladı. İstedikleri parayı verip vermediğimiz umurlarında bile değilmiş.

BAHADIR

Alıntı yapılan: s.b - 17 Ocak, 2011, 19:46:58
Şu serinin telifini birileri alsa da yayınlasa ne güzel olur. Ben bunu okumam diyen var mı acaba, merak ediyorum?

Abi kusura bakma ama ben okumam... Dc'nin nedense eski dönem çizgileri Marvel'in eski dönemleri ile kıyaslandığında bana daha ilkel geliyor...Hem görsel hem konu olarak...Tabi bu yorum ve zevke göre değişir...

s.b

Alıntı yapılan: BAHADIR - 17 Ocak, 2011, 19:55:24
Alıntı yapılan: s.b - 17 Ocak, 2011, 19:46:58

Abi kusura bakma ama ben okumam... Dc'nin nedense eski dönem çizgileri Marvel'in eski dönemleri ile kıyaslandığında bana daha ilkel geliyor...Hem görsel hem konu olarak...Tabi bu yorum ve zevke göre değişir...

Ya Bahadırı'm Ömer'im sana serbest. Sen okumayabilirsin. Sana izin veriyorum. Ama ben bunların hiçbirini okuyamadığım için merak ediyorum. Tabi ki merak bazen tehlikeli olabiliyor.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

rumar80

Sevgili Ömer Bahadır'ın yorumuna ben de katılıyorum. Eski dönem Marvel maceraları DC'lere göre daha naif, daha sade, daha doygundur.