Batman: Europa

Başlatan hanac, 06 Aralık, 2010, 14:59:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Ocak da baslayacak 4 sayilik kisa serinin adi Batman: Europa

Adindan da anlasilacagi üzere, kahramanimiz Avrupa'ya geliyor.

(Daha önce geldi mi acaba ??)

Brian Azzarello ve Matteo Casali tarafindan yazilan serinin her sayisini farkli bir çizer çizecek.

1. Sayi, Çizer: Jim Lee

2. sayi Praha da geçiyor, Çizer: Giuseepe Caumuncoli.

rumar80

Batman international diye bir tradepaperback'de Batman'in ABD disi maceralari vardi. Ilk macera Iskoçya'da, ikincisi Barcelona'da geçiyordu. Yanlis hatirlamiyorsam son macera da Japonya'da geçiyordu.

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 06 Aralık, 2010, 15:20:27
Batman international diye bir tradepaperback'de Batman'in ABD disi maceralari vardi.
Ilk macera Iskoçya'da, ikincisi Barcelona'da geçiyordu. Yanlis hatirlamiyorsam son macera da Japonya'da geçiyordu
.

Barcelona bu oluyor galiba.

rumar80

Evet bu Barcelona macerasinin kapagi ama ayni zamanda trade'in de kapagi

pizagor

Konuyla ilgili olarak Sizce en iyi Batman çizeri... anketinden alinti :

Alıntı yapılan: pizagor - 19 Ekim, 2010, 13:14:14
Oylamanin açik ara lideri Jim Lee, Batman: Europa ile geri dönüyor!

Yazaligini Brian Azzarello ve Matteo Casali'nin yaptigi bu 4 bölümlük hikayenin her sayisi farkli bir sanatçi tarafindan çizilecek...

Jim Lee'nin çizimleriyle baslayacak olan Batman: Europa'nin 2. bölümünü Giuseppe Camuncoli, 4. bölümünü ise Gabriele Dell'Otto resimliyor. 3. sayinin çizeri ise henüz kesinlesmis degil...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

3. Sayi Mart'ta çikiyor.

Kapagin orijinalligine bakar misiniz ?

hanac

4. Sayi Nisan'da çikiyor. Batman İyalya'da.

Yazar: BRIAN AZZARELLO & MATTEO CASALI
Çizim ve Kapak: JOCK

Ras Al Ghul

Güzel mi okuyan var mı ???

nicholaihel

Alıntı yapılan: hanac - 21 Ocak, 2011, 16:56:17
4. Sayi Nisan'da çikiyor. Batman İyalya'da.

Yazar: BRIAN AZZARELLO & MATTEO CASALI
Çizim ve Kapak: JOCK

Şimdi Arkabahçe sayfasında haber geçti, 2004'de duyurulan ama neredeyse 10 senedir ertelenen proje nihayet çıkıyor diye. Burada kapaklar var ama kitapları aradım bulamadım?

Bu arada nasıl yapsak ulaşsak, kamuoyu oluştursak, Azzarello'ya (biz, yayınevleri) mail atsak, kebap ısmarlasak da ana hikaye olur, kenardan olur Batman'i İstanbul'a hem de böyle kaliteli yazar çizer ekibiyle getirebilsek  :o Çok şey mi istiyorum  ??? :)

Bond filmlerini de mesela genelde Avrupa'da (ki ara ara Türkiye'ye uğrar) ve dünyanın farklı coğrafyalarında geçiyor diye daha fazla severim. Bıktık Manhattan'dan veya NYC öykünmesi Gotham City'den  :P

nicholaihel

Abilerim, ablalarım yok mu bu konuda bir bilgi? BSD Onursal Başgan'ı Sayın Jedmau başta olmak üzere tüm BSD'yi göreve davet ediyorum.

:)

worldman

Bu seri Jbc yayıncılık tarafından  tek cilt halinde yayınlandı.