YENI YIL SÜRPRIZI!!!!!!

Başlatan rumar80, 11 Aralık, 2010, 21:00:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kedidiro

tüm çizgi roman,film ikilileri arasinda da kesinlikle kafaya oynayabilecek R2D2 ve C3PO...Biri geveze,korkak,sakar digeri gözükara,isbitirici...onlarsiz star wars kesinlikle çok eksik kalirdi...benim diger favori karakterim de han solo...sebebi üzerine sevgili alan ford öyle güzel yazmis ki ekleyebilecegim bir sey yok

sefik

Darth Maul!!! kötülerin en karizmasi,en kötüsü :)

hanac

Arkadaslar, hediyeleri kazanmak çok kolay.

Mesaj yazmaniz yeterli, çekilisle kazananlar belirlenecektir.

Ama Emre kazanirsa ne yapacagiz ?

Isveç'e kargo kaça gider. :)

rumar80

Alıntı yapılan: hanac - 15 Aralık, 2010, 17:06:49

Isveç'e giden bir dosta veririz artik  :D

gamlıbaykuş

Bence Obi Wan Kenobi. Yüzüklerin Efendisi'ndeki Gandalf misali benim için. Olmazsa olmaz yani...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Perpetual

Benim de en sevdigim karakterler Han Solo ve Darth Vader.Han Solo'yu istemeden içinde kaldigi olaylar ve gemisi için (Biraz da Savasyildizi Galaktika'daki Starbuck'i bana animsattigi için.Eski versiyon tabii ki :D ) ,Darth Vader'i da ne olursa olsun (geçmiste yasadigi onca zorluga ve aciya ragmen) en sonunda aile baglarinin güçlü olduguna bizi inandirdigi için çok seviyorum.Nasil harcadi imparatoru oglu için.Demek kanda jedi'lik maddesi disinda baska maddeler de varmis.
7. Biriktirici

Mr.Q

1- Qui-Gon Jinn de benim favorim. Adam hem erdemli hem çilgin hem de çok sevdigim Liam Neeson oynuyor filmde.
2- Ve tabi Darth Vader; kim sezmez ki? :)

emre ozdamarlar

Alıntı yapılan: hanac - 15 Aralık, 2010, 17:06:49
Ama Emre kazanirsa ne yapacagiz ?

Hahah beni saymayin adaylardan, masraf olmayayim durduk yere kimseye :D

devrimk

Bütün o iyilik-kötülük güç-seçilmis kisi hikayelerinden uzak materyalist Han Solo benim favorim. (Harrison Ford'un da bunda katkisi vardir muhakkak.)

Forumda Han Solo'yu sevenler de az degilmis hani.

poe

ben oldum olasi yoda'yi severim. yildiz savaslarindan önce e.t. yi seyrettigim ve ilk uzayli olarak e.t. yi tanidigim için olsa gerek her halde yodayi e.t. ye benzetir ve severim keratayi.
yoda'siz bir star wars düsünemem... düsünmem :D

pizagor

Sevdigim demeyelim de en fazla etkilendigim karakter Darth Maul...

Acimasiz, karizmatik, öfke ve siddet dolu! Tam da gerçekten kötü bir karakterde olmasi gereken özelliklere sahip... Izlerken bir yandan karizmasina kapildigin, bir yandan da nefret ettigim bir tipleme... Çok basarili...

Darth Maul o kadar baskin bir karakterdi ki sirf popülaritesi esas oglanlarin önüne geçecek diye alelacele harcadilar :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

ferzan

Obi - Van Kenobi diyorum...Serinin can alici ve dönüm noktalarinda devamli olarak gördügümüz için degil...Aslinda ustasi Qui - Gon'un yaninda oldukça karizma yoksunu kalmasina,Yoda'nin yaninda epey saygili ve itaatkar görünmesine,Anakin'e karsi tam anlamiyla hakimiyet kuramayan anlayisli gibi bir tutum sergilemesine,yine ustasina nazaran baskaldiridan biraz daha uzak olup hafif gelenekçi tutum takinmasina ragmen(kaldi ki kanimca çogu yasitim için bir zayiflik göstergesi ve karizma yoksunlugu olarak algilanir) tam bir denge adami oldugunu düsünüyorum...Dahasi,ileriki zamanlarda sorumluluk sahibi ve sahiplenici yanini korudugu halde bazi çilginliklar da yapmiyor degil...Bir de hem tip,hem de karakter olarak epey begendigim ve özellikle yapmasam da yüz ve imaj olarak epey benzedigim söylenen bir Jedi ve bilge(yasliliginda tabii)...evet,hanac abinin sözlerine katiliyorum...Obi-Van olmasaydi Star Wars evreni bastan yazilabilirdi...Mütevazi,sempatik ve digerlerinden asagi kalmayacak denli karizma bir adam...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

pizagor

Star Wars evreninde yine etkilendigim baska bir karakter : Quinlan Vos... Ne oldugunu hala tam olarak anlayamadigim, hangi tarafta oldugunu kestiremedigim, bir an gücün karanlik tarafina geçtigini düsünerek ihanetini bekledigim, bazen de 'hala iyi çocuklardan bu' dedigim Usta Vos... Luke Skywalker gibi dümdüz tipleri seviyoruz belki, iyilik için savasiyor deyip bagrimiza basiyoruz... Amma hikayeyi sürükleyenler aslinda her zaman karizmatik kötüler ve Vos gibi gizem yaratmayi becerebilenler oluyor...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

alan ford

Alıntı yapılan: pizagor - 15 Aralık, 2010, 20:57:52

Sevdigim demeyelim de en fazla etkilendigim karakter Darth Maul...

Acimasiz, karizmatik, öfke ve siddet dolu! Tam da gerçekten kötü bir karakterde olmasi gereken özelliklere sahip... Izlerken bir yandan karizmasina kapildigin, bir yandan da nefret ettigim bir tipleme... Çok basarili...

Darth Maul o kadar baskin bir karakterdi ki sirf esas oglanlarin önüne geçmesin diye alelacele harcadilar :)
Dart Maul'un bu kadar sevilmesinin bir nedeni de muhtesem dövüs yetenekleri olsa gerek. Palpatin, Anakin, Yoda , Mace Windu, Obi Wan, Luke hep iyi kiliç kullanan ,iyi dövüsen tipler . Ama seyrettiginizde bunun görsel karsiligi pek yok.( Yoda demeyin fazla dijital) (Bence tüm alemin en cevval kapismasi olan orijinal üçlemedeki  Ben Kenobi- Darth Vader düellosu, kareografi olarak ne kadar naif mesela. Lucas eskileri reanime ederken Han Solo'yu daha iyi bir karakter yapacagina keske bu düelloya el atsaymis) Darth Maul'a can veren Ken Park ise gerçek bir dövüs sanatlari ustasi. Qui Qon ile kapismasi ise tam bir ziyafet. Yeteneklerini bolca sergiliyor. Parandeler atarken nereden geldigi belli olmayan tekmeler çikartiyor.( Mark DeCascos'da çok çikartir bu tekmelerden) Çift yönlü isin kilicini büyük bir zerafetle kullaniyor.( Bu alanda bence tartismasiz en iyidir)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

dwaxer

Alıntı yapılan: kedidiro - 15 Aralık, 2010, 14:37:06
  tüm çizgi roman,film ikilileri arasinda da kesinlikle kafaya oynayabilecek R2D2 ve C3PO...Biri geveze,korkak,sakar digeri gözükara,isbitirici...onlarsiz star wars kesinlikle çok eksik kalirdi...
Aynen katiliyorum benim de favorilerim. Eklemem gerekirse bence R2D2 serseri ve C3PO ise jedilardan bile daha sagduyulu bir karakter aslinda.