Star Wars Evreni Hakkinda Bilmek Istedikleriniz

Başlatan pizagor, 16 Aralık, 2010, 20:00:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 15 Aralık, 2010, 12:50:20
Kaja Sinis (The Very First Jedi Knight and Jedi Master and the Founder of the Jedi Order) yani ilk Jedi Sövalyesi ve Jedi düzeninin kurucusu...

Iste ben taaa kökene inip bunu okumak isterim... (Bu hikayenin anketi yapilan Kotor olmadigini düsünerek bunu yaziyorum)

Kaja Sinis'in hikayesi bir sekilde, bir yerlerde anlatildi mi, böyle bir seri var mi?

Ayni sekilde Sith'lerin kökenine de isik tutan bir baska seri?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Star wars kronolojisinde en eski hikayeler Tales of the Jedi olarak gösterilir. Ama daha okuyamadigim için senin aradigin cevap bunun içinde mi bilemiyorum.

Tasslehoff

Sith' lerin hikayesi Expanded Universe' te (yeni filmlerden çok daha önce) Kevin J. Anderson' ın Jedi Academy Trilogy' sinde anlatılmaya başlandı. Bu kitaplarda Exar Kyun; Luke Skywalker' ın Yavin 4' te kurduğu jedi academy' deki öğrencileri kandırmaya çalışan bir sith lordun ruhu olarak çıktı karşımıza. Daha sonra çıkan Tales of the Jedi çizgiroman serisinde ise Kun' un gençliğini ve onu etkilemeyi başaran Freedon Nadd' ın nasıl Sith imparatorluğunu kurduğunu gördük. Sonra Sith' lerin başına geçen Kun' un Ulic Qel Droma adındaki jedi arkadaşını yanına çekmesiyle nerdeyse tüm jediları yok etmesine ve galaksinin düzenini bozmasına tanık oluyoruz.

Bu serinin son kitabı olan Tales of the jedi: Redemption serisi şu ana kadar ıokuduğum en iyi Star Wars çizgiromanları arasında ilk sırayı almakta diyebilirim.

Bulursanız kaçırmayın.

Not: Expanded universe' te filmlerdekinden çok daha farklı olarak tek bir sith lordu ve öğrencisi yok. Yüzlerce hatta binlerce sith var. Hatta bir ırk olarak başladıklarını söyleyebiliriz. Bu sadece George Lucas' ın basitleştirip, çocuksulaştırdığı binlerce şeyden biri...

hennessy

SW seviyorsanız sizi sitemize bekliyoruz öncelikle

http://www.yildizsavaslari.com/forum/

Bu evrenin içine giren çıkamaz derler

The Thrawn Trilogy
Bildiğiniz gibi yakında türkçesi de çıakcak olan bu seri belkide en meşhur EU serilerinden biridir. Return of the Jedi'dan 5 yıl sonrasında başlar. Başlamak için önermemin nedeni bildiğimiz SW evreni karakterlerini konu alması ve onları daha çok merak ettiğiniz için daha en baştan bu kitapları sevmenizi sağlaması. 3 kitaptan oluşuyor. Bunlar sırasıyla: Heir to the Empire, Dark Force Rising ve The Last Command.

The X-Wing Series
Nedendir bilmem türkiyede bir kitapçıda bolca bulabileceğiniz bir seridir.ROTJdan 9 yıl sonrasında Wedge Antilles ve onun pilotlarının hikayelerini okuyoruz. 4 seri var ve her seri içinde 1 veya 1den fazla kitap mevcut. Bunlar sırasıyla şöyle:
Series I: Rogue Squadron, Wedge's Gamble, The Krytos Trap & The Bacta War;
Series II: Wraith Squadron, Iron Fist & Solo Command;
Series III: Isard's Revenge;
Series IV: Starfighters of Adumar

Bunların yanında yine okunması gereken, daha doğrusu önerilen diğer kitaplar şunlardır:

Shadows of the Empire

The Empire Strikes Back ile ROTJ arasındaki evrede geçer ve yine bildiğimiz SW karakterlerinin hikayesini okuruz. EUya başlamak için güzel bir seçim.

Cloak of Deception

Phantom Menace'da oluşan olayların tüm nedenlerini bulabileceğiniz bir kitap. Dili biraz ağır olabilir bol konuşma var dikkat. Aksiyon az var.

Darth Maul: Shadow Hunter

Phantom Menace'daki olayların politikadan çok aksiyonla anlatılmasıyla oluşmuş bir kitap. Kitabı şahsen çok beğenmesem de PM seviyorsanız(ki sanmam) okuyun. Okumassanız birşey kaybetmessiniz düşüncesindeyim.

Shatterpoint

MSNde veya forumlarda nickinizi Mace Windu yapıyorsanız, bu kitabı okumanız gerekir=). Klon Savaşları hakkında yazılan ilk kitap olmakla beraber Mace Windu'nun gösterdiğinden daha çok güçlü olduğunu anlatıyor bizlere. Klon Savaşları hakkında da bilmediklerinizi öğrenmiş olursunuz. Okunması gerek.

Labyrinth of Evil

Revenge of the Sith'ten önceki son kitap. Çok sağlam yazılmış deniyor. Amazondan sipariş ettim geçen hafta göereceğiz bakalım. Ümitliyim=). Bol spoiler var tabi.Hatta direk filme geçiş var o yüzden istemeyenler okumasın.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Çok sevilen bir film ve çizgi roman olmasına rağmen biraz atıl kaldı burası. Sayenizde hareketlenmesini umuyorum.