YENI YIL SÜRPRIZI #3

Başlatan hanac, 18 Aralık, 2010, 22:30:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Shevarash

Seneye filmi de vizyona girecek olan bu karakter hakkinda ne düsünüyorsunuz ?
Yakin zamana kadar pek hoslandigim bir karakter degildi. Sebebi de Türkiyede az ve eski dönemde yayinlanmis olmasi oldugu kadar herkes gibi benim de bu sekile reklam karakterlerinden hoslanmamamdi. Lakin biraz daha tanidikça oldukça ikonik ve kitap gibi okutulabilecek bir karakter oldugunu ögrendim. Velhasil yakin zamanda siklikla takip ediyorum.

Türkiye'de yayinlanmasini ister misiniz ?
Isteyip istememekten çok yayilanmamalidir. Ne kadar Marvel evreninin önemli karakterlerinden de olsa yerel bir kahramandir ve ABD disinda dogrudan yayinlamasini farazi bulurum.

Iç Savas'daki tutumunu nasil degerlendiriyorsunuz ?
Iç Savasta sanirim çogumuz gibi Cap`in tarafindaydim. Ancak adamin dogrudan bir amerikan devlet destekçisi degil de fikirlerin ve insanlarin savunucusu oldugunu ortaya koymasi açisindan güzel de olmustu. Yine de sonunda kazanan tarafin farkli olmasini dilemistim. Hos, uzun vadede çok bir sey degismese de...

Carnage

Seneye filmi de vizyona girecek bu karakter hakkinda ne düsünüyorsunuz?

Açikçasi ben bu karaktere sempati duymuyorum. Baslarda Superman gibi Amerikan gençlerine örnek olmasi amaciyla yazilmis bir karakterdi. Elbette adami zenci düsmani yapamazdi yazarlar. Fakat daha sonra 1987'de Amerikan deger yargilariyla dalga geçen Watchmen yayinlandi. Watchmen'in  ahlak yoksunu olmasina ragmen Amerikan Hükümeti tarafindan en çok sevilen karakteri Edward Blake Captain America'ya göndermedir. Vietnamda adamlari yakmaktan sadistçe zevk duyan,ayrica kendisinden Vietnamli hamile kalan kizi öldüren, menfaatçi bu adam Amerikanin sembolü olmustur. Yüzbasi Amerika'yi yazanlar bu karakterden etkilendiler mi bilmiyorum,sahsen fazla Captain America'yi fazla okumadim. Ama en sonunda Civil War'da bir bakis açisina göre hatali davranan Yüzbasi Amerikayi gördüm. Bunda The Comedian karakterinin etkisi var midir bilmiyorum, elbette koskoca Steve Rogers'i Blake gibi bir adam yapmalarini bekleyemezdik.

Türkiye'de yayinlanmasini ister misiniz?

Elbette. Kaliteli bir sekilde ve uygun bir fiyatla yayinlanmasini isterim.

Iç Savas'taki tutumunu nasil degerlendiriyorsunuz?

Iron Man'e kiyasla daha yürekli davrandi. Ama tamamen hakli miydi? Son sayida pes etmesi dogru degildi. Ayrica ilkelerine çok bagli bir adam olarak Punisher'i ilk önce kabul etti ve kullandi. Daha sonra ise sanki Punisher daha önce hiç adam öldürmemis gibi cinayet isledigini görünce ekipten atti. Belki bu olaydan  kendini sorumlu tutmus olabilir. Bilemiyorum. Ama Rogers'in davranislarinin bedelini kendisi ve Peter Parker ödedi.

gamlıbaykuş

- Seneye filmi de vizyona girecek olan bu karakter hakkinda ne düsünüyorsunuz ?
(Ben Captain America'yi idealist bir insan olarak düsünüyor ve begeniyorum. Amerikan ideolojisi, Amerikan irkçiligi ön planda tutuluyor diyen arkadaslar var ama ben pek önemsemiyorum. Ben çizgiroman'da bu tarz farklari pek görmemeye çalisirim. Captan bence Marvel'in önemli karakterlerinden. Adam, Avengers gibi bir toplulukta önemli bir paya sahip, yeri geldi SHIELD gibi bir kurumu bile yönetti, daha ne olsun...)
- Türkiye'de yayinlanmasini ister misiniz ? (Evet çok isterim, özellikle Essential'den baslamasini özellikle isterim.Zamaninda Rahmetli Ali Recan biraz yayinladi bu kahramanin maceralarini ama umarim uzun vadede epey bir yayinlanir...)
- Iç Savas'daki tutumunu nasil degerlendiriyorsunuz ?
(Iç Savasi okurken Ben Captan Amerikayi tutmustum. Kendisini ve yandaslarini hakli bulmustum ama olaylar aleyhlerine dönüsmüstü. Uzun bir süre Demir Adam'a da gicik olmustum ve Iç Savas sonrasi detayli bir sekilde ögrenmeye çalisiyorum...)

Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

muzafferg

Klasik görüse ben de katiliyorum,Captain America ayakli Amerikan propagandasidir.Tabi bu konuda yalniz degil tabii ki ama bana her zaman itici gelmistir.Ama ikonik ve güven duygusu uyandiran bir karakter midir,bence evet.
Türkiye'de ise yayin hayatinin basarili olacagini hiç sanmiyorum.Önünde uzun bir kuyruk var.
Filminin ise sadece Türkiye degil,Amerika disindaki çogu ülkede de gise yapmayacagini saniyorum.Genel olarak biz çizgi roman severleri sinemaya çekecektir zaten.

rumar80

14 katılım var şu ana kadar, haydi arkadaşlar klavye başına

Mr.Q

İsimden kaybeden karakter :) Diğer bir çok karakter, çok rahat Amerika propagandası yaparken adından dolayı hep Kaptan Amerika göze çarpar.
Temsil ettiği azımsanacak bir şey değil, koskoca Amerikan şovenizmidir.

İç savaşta ki tutumu gerçekten şaşırtıcıydı. Ama hikayenin başında SHIELD ajanlarının tavrı da çok çocuksuydu bence.
Kayıt oluyor musun olmuyor musun dediler, artislendiler Kaptan'a, o da serde erkeklik var deyip buna inat isyan etti gibi oldu :D
Daha bitirmedim İç Savaş'ı fakat şunu söyleyebilirim, devletin paradigmalarını benimsemiş bir asker neye ne kadar isyan edebilir, nasıl isyan eder ?
Devlete olan bakış açısı ne kadar değişebilir ? Fikir anlamında kısır bir döngüye girileceğine benziyor bence. Bakalım, bitsin bir de öyle yorum yazarım.

Türkiye'de yayınlansın, ama bence kısa ve popüler serileri yayınlansın; tabi ki filmiyle aynı zamanda.

rumar80

Yeni yıl sürprizi 3'e katılım süresi dolmuştur. Kazanan arkadaşımız en kısa sürede açıklanacaktır.
   Tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

rumar80

Ödülü sevgili arkadaşımız Judas2099  kazanmıştır.
   Kendisini kutluyoruz.

V

Ödül çizgi romanlar az önce elime geçti.Katkılarından ötürü Saint2'ye ve emeği geçen
tüm arkadaşlara teşekkürler,selamlar..
"İstemem,eksik olsun.."