Hangi tür çizgi romanlari daha çok seviyorsunuz?

Başlatan kültürelgüncel, 19 Aralık, 2010, 21:14:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

a5555

Fumetti fumaetti,arasıra renklide olsa değme keyfime....

pearl jam

1- Frankofon - Amerikan Bağımsız ve her türlü bağımsız :)

Diğerlerini ayıramam, zaman zaman biri zaman zaman diğeri öne çıkar...

yunusmeyra

ankette belki tam yansıtma şansımız olmadı ancak; çizgi roman diliyle anlatılan her "anlatıya", her dergi-kitap ve banta ilgi duyuyorum.."fumettiler" adet olarak çok okuduklarımdan..ancak frankofonun"" çocuk dergilerimiz aracılığıyla tanıyıp sevdiklerim başta olmak üzere her albümü ilgiyi hakediyor..bir dönem okuyup anlayamasakta orjinal albümleri ;sırf o"grafikleri" ve "baskıları" yakından görmek,sayfa ve mürekkebi koklamak için aldığımız çok olmuştur..eski ve kötü baskı "tarzan" ciltleri (akim..)."viking" ve "rakar" gibi dergi ve ciltler bile alınıp ilgilenmeye değer.."comics"lerde özellikle 90'lara kadar olanlardan tekrara düşmeyen özel maceralar,yakın dönemden mini seriler,tek sayılar,grafik-romanlar..farklı ülkelerin özellikle 1950-1990 arası albümleri yapılmış veya yapılmamış "çizgi dizileri"....aslında düşündümde basılı olan ve ulaşabildiğimiz tüm çizgi romanlar...şimdi düşündümde aslında bu bir hastalığın alt türü galiba..(bibliyofil?)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

barisvolkan

ufak yaşlarda tommik ve teksasla başlayan serüven ve çizgi roman denince akla gelen  bu ikili idi(tabiki 1963 yıl larından başlıyarak)tex hayat verdi o zamaqnlar ceylan yayınları vardı zaten tek tabanca idi.kinovayı timi de unutmamak lazım tabiki...çizimler müthiş ,kapaklar albenili idi...bakmaya kıyamazdık...eh can çıkar huy çıkmaz.. onun için bu kervana kaptan swing,mister no.conanı ekleyerek devam ediyoruz...saygılar

Alperen

Comics ve Manga dedim ama Fumetti de demek isterdim. Frankofonlardan Thorgal, Tenten, Luc Orient gibi cizgiromanalri seviyorum ama malesef yeterince fazla sayida gormuyorum secesk kadar. Tabi gonlum Turk cizgiromanalri da demek isterdi. Umarim bir gun (tercihen yakin zamanlarda) ulkemizde de yuzlerce yerli cizgiroman basilir ve bunun gibi anketlerde mutluluk ve gururla Turk cizgiromanalri da diyebiliriz. Hosca kalin.

BlackBishop

ExarDarkkiller

Comics ve Manga  :) bazen de Bağımsız Amerikan

hennessy

Alıntı yapılan: hennessy - 26 Mart, 2011, 19:31:55
itlayan çizgi romanları çok severim hele swing ve martin forever amerikan çizimlerden de Batman'ı çok severim

Bu cevabım arık mazide kaldı herşeyi sevebilirim artık :).Eskiden manga dan uzak dururdum şimdi Death Note çıksa'da okusak diyorum.Kaliteli bana uyan her yayını okuyorum artık.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

DAMPYR

Alıntı yapılan: hüzünlü flüt - 19 Aralık, 2010, 23:29:59
Benim için sadece çizgiroman vardir. Yine de agirlikli olarak comics ve fumetti... (Hep var olsun çizgiroman :))

Aynı kanıdayım...... 8) ;)

Ömer

Japon (Manga) Death Note
Fransiz (Frankofon) Red Kit

mustafa

konnektör

Her türlü çizgi romanı tür ve içerik ayırımı yapmaksızın okurum. Fakat son yıllarda fumettilerin senaryolarını zayıf buluyorum o nedenle fumettilerde biraz seçici oldum.
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh

darkwood

Özellikle son iki yıl içinde bollaşan ve kaliteleri yükselen yayınlardan sonra, her seferinde değişik bir karakteri  okumaya başladım. Böylece sürekli aynı karakter üzerinde durmadığımdan,  sıkılmadan her çeşit çizgiromanı keyifle okuyabiliyorum.
Tek sorun ise okumak için zaman darlığı..  ::)
Darkwood Sakinleri..

Harun Ça

Ağırlıklı olarak manga ve frankofon seviyorum ama comic ve Türk çizgi romanlarınıda takip ediyorum.

connyapku