Bone - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 20 Aralık, 2010, 11:38:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Cumartesi günü Kadiköyde büyük bir sürpriz ile karsilastim.

Marmara Çizgi "Bone" adli çizgiromani çikarmis.

Açikçasi çok fazla bilgi sahibi degildim.

Ilyas ve Altan Bone'un ABD de epey ödül aldigini söylediler.

Wikipedia dan arastirinca olay netlesti.

Toplam 55 sayi olarak 1991-2004 yillari arasinda yayinlanmis.

Bunlarda toplam 9 ciltte toplanmis.

Iste bu birinci cilt Marmara Çizgi Tarafindan basilmis.

Etiket fiyati 15 TL idi sanirim.

Yaraticisi Jeff Smith yazmis, çizmis, baski ve dagitimi bile kendisi yapmis.

Aldigi Ödüller; (Wikipedia'dan asir yapistir ile)

1993 Eisner Award for Best Humor Publication
1994 Eisner Award for Best Serialized Story: "The Great Cow Race"; Bone #7-11
1994 Eisner Award for Best Continuing Series
1994 Eisner Award for Best Writer/Artist: Jeff Smith
1994 Eisner Award for Best Humor Publication
1995 Eisner Award for Best Humor Publication
1995 Eisner Award for Best Writer/Artist: Humor: Jeff Smith
1995 Eisner Award for Best Continuing Series
1998 Eisner Award for Best Writer/Artist: Humor: Jeff Smith
2005 Eisner Award for Best Graphic Album: Reprint: Bone One Volume Edition
1994 Harvey Award for Best Cartoonist (Writer/Artist): Jeff Smith
1994 Harvey Award Special Award for Humor: Jeff Smith
1994 Harvey Award for Best Graphic Album of Previously Published Work: The Complete Bone Adventures; reissued in color as Bone: Out from Boneville (Scholastic Corporation)
1995 Harvey Award for Best Cartoonist (Writer/Artist): Jeff Smith
1996 Harvey Award for Best Cartoonist (Writer/Artist): Jeff Smith
1997 Harvey Award for Best Cartoonist (Writer/Artist): Jeff Smith
1999 Harvey Award for Best Cartoonist (Writer/Artist): Jeff Smith, for his body of work in 1998, including Bone
2000 Harvey Award for Best Cartoonist (Writer/Artist): Jeff Smith
2003 Harvey Award for Best Cartoonist (Writer/Artist): Jeff Smith
2005 Harvey Award for Best Cartoonist (Writer/Artist): Jeff Smith
2005 Harvey Award for Best Graphic Album of Previously Published Work: Bone: One Volume Edition

darkwood

Kitabin Kapagina bakilirsa, mizah içerikli sanirim. Bu kadar ödül aldigina göre, en azindan bir incelemeyi hakediyor.  Kadiköydeki sahaflara ugradigimda, bir incelerim.
Darkwood Sakinleri..

tommikser

Bu Marmara çok ilginç valla. Biz yürüyen ölüler, yok Conan, yok red'i beklerken pat diye adi sani duyulmamis bir yayin çikariyor .Bu yüzden seviyorum Erdem abiyi.

Yok arkadas hiç normal degil ama bize bu lazim sanirim.

emre ozdamarlar

Bone muhtesem bir cizgi romandir. Hem yetiskinlere hem de cocuklara hitap eden guzel bir hikayedir. Cizimler hafiften Looney Tunes tarzini hatirlatir. Konu olarak da kendisini okutan bir eserdi. Hikayeyi heyecanli yerde kesip bir sonraki sayiyi merak ettirme isini iyi basariyordu. Hafiften Yuzuklerin Efendisi'ni hatirlatir, buyuk bir macera icin köylerini birakip yola cikan 3 arkadasin basindan gecenleri anlatir Bone.

Bone'un guzel yani, yaraticisi Jeff Smith'in bu isi tek basina bagimsiz olarak yapmis olmasidir. Hikayeyi yazmasi, cizimi, kitaplarin basimi, dagitilmasi falan her isi kendisi halletmistir. Bagimsiz cizgi romanin yuz aklarindandir kendisi.

Marmara Cizgi'yi kutluyorum böylesine guzel bir eseri Turkce'ye kazandirdiklari icin. Eminim satis olarak da iyi bir rakam yakalayacaklardir.
Simdiden tebrikler.

rumar80

Geçen gün telefonda degerli üyemiz KAfkaesk ile görüstüm. Satislari beklediklerinden iyi baslamis. En kisa zamanda okuyacagim. Cumartesi hemen aldim zaten

hanac

Bone'un ilk sayısını okudum.

Karakterlerle tanıştık, çok sevimli bir çr olduğunu söyleyebilirim.

İlerleyen sayılar çok şey vaadediyor.

Tarkan Kurt

Yakın zamanda alıp okumayı düşünüyorum. Toplam 9 ciltten oluşacakmış, Marmara'nın yayın hızını düşünecek olursak 4,5 - 5 yılda tamamlanır ;D

emre ozdamarlar

Orjinali de 9 adet TPB'den olusuyordu ama daha sonra 1344 sayfalik bir versiyonunu cikardilar tum hikayeyi iceren.
Bu sene Bone'un 20. yiliymis ve renkli, özel kutulu guzel bir edisyonu da cikacakmis.

V

Bu kutulu versiyonlarlar falan çok hoş duruyor.Mesela YKY'nın Red Kit kutuları raflarda
harika görünüyorlar.
"İstemem,eksik olsun.."

alan ford

Marmara Çizgi'nin baskıyı beklediği söylenen çizgi romanları arasında Bone'un 2. sayısıda var mıdır acep. Emre'nin dediği gibi , hikayeyi heyecanlı yerinde kestiler. Merakla bekliyorum devamını.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

tommikser

9 tane bekleyen olduğuna göre biriside odur.Diğerleri Sonya,Conan,Yürüyen ölüler,Berlin dir gibime geliyor.

hanac

Bir tane de Enki Bilal varmış.

tommikser

Ben size birinci ağızdan aldığım ve izinle yazdığım haberleri söyleyeyim.Erdem abiyi hemen aradım hoş beş ettik ne oldu abi dedim ses soluk yok.Oda o zaman sana haber vereyim dedi.Mart 15-18 inde Conan ve Enki Bilal baskıya giriyormuş.

Conan renkli ve 200 sayfa olacakmış.Üst fiyat 30 lira olarak düşünülüyormuş.Mat kuşe ve dört renk olarak basılacakmış(Sonya ile aynı baskı kalitesinde yani)
Daha sonra da Enki Bilal Animal'z Mahluk olarak tercüme edilecerek yayıma hazırlanacakmış.Zaten en son çıkan sayısı buymuş.

hanac

Yayınlanacak olan "Kimmeryalı Conan".

LAL in bıraktığı yerden devam şeklinde olacaktı.

Barbar Conan'ın Vahşi Kılıcı'nın 4. sayısı ortalarda yok ama.

tommikser

Hepsini sordum abi.D&R işini çözmüş gibiler.Diğerleri zaten baskıya hazır drumdaymış.Bu anlaşmanın bitiminden sonra diğer sayıları hızlı bir şekilde çıkaracaz dedi.Yani yakın olmasada yaza kadar hepsini okuyabiliriz gibime geldi.