Bone - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 20 Aralık, 2010, 11:38:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

İlk iki sayıyı da okudum. Farklı bir çizim hoş bir öykü. Gerçekten sevdim.
   Phoney bone'un neden yaratıklarca yakalanmak istendiği, Thorn'un gizemi nedir? En kısa zamanda devamını bekliyorum. Ne olur artık düzenli yayınlansın.
    Farklı bir tat için tavsiye ederim.

alan ford

Ben dayanamayıp Emre'nin bahsettiği 9 kitaplık renklendirilmiş kutulu versiyonu sipariş edeceğim sanırım. Gerçi ingilizce eh işte seviyesinde ama hem renkli halini gerçekten çok merak ediyorum , hemde gerçekten çok seviyorum bu seriyi. Bu arada Türkçelerini de almaya devam tabiiki.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

emre ozdamarlar

Ben Bone'un tamamini bir haftasonunda okumustum. Elden birakmak mumkun degildi, Lost gibi, basladim, devamini merak ede ede bi solukta bitirdim kitabi :)

alan ford

pearl jam

Kağıda zam haberleri, dövizin yükselişi falan derken Türkiye' de çizgi romanın geleceği ile ilgili fena halde umutsuzluğa kapıldım şu sıralar... Toplam 9 kitaptan oluşan  bu harika serinin de sonunu göremeyeceğiz gibi geliyor bana... sevenleri kızacaklar belki ama ilk günden beri marmaranın örümcek adam ve x men e el atması hoşuma gitmemişti.. Bu durumun marmaranın zaten belirsiz sürelerle yayımlanan serilerini iyice belirsizliğe iteceğini düşünüyordum çünkü.. Bu kitapları keşke başka yayınevleri yayımlasaydı marmara da elindeki serilere ( conan, bone, yürüyen ölüler, red sonja, borgia, enki bilal ve hatta xııı ) yoğunlaşsaydı..   

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: pearljam - 14 Ağustos, 2011, 16:43:56
Kağıda zam haberleri, dövizin yükselişi falan derken Türkiye' de çizgi romanın geleceği ile ilgili fena halde umutsuzluğa kapıldım şu sıralar... Toplam 9 kitaptan oluşan  bu harika serinin de sonunu göremeyeceğiz gibi geliyor bana... sevenleri kızacaklar belki ama ilk günden beri marmaranın örümcek adam ve x men e el atması hoşuma gitmemişti.. Bu durumun marmaranın zaten belirsiz sürelerle yayımlanan serilerini iyice belirsizliğe iteceğini düşünüyordum çünkü.. Bu kitapları keşke başka yayınevleri yayımlasaydı marmara da elindeki serilere ( conan, bone, yürüyen ölüler, red sonja, borgia, enki bilal ve hatta xııı ) yoğunlaşsaydı..

Benim bu işten anladığım, Yapı Kredi, NTV, İnkılap, Remzi, Turkuvaz, Oğlak ve Lal dışındaki yayınevlerinin düzenli yayıncılık konusunda ne bir hedefi ne de gücü var.

alan ford

Bone ve Marmara Çizgi konusunda umudum var benim.  Şu anda en az şikayet eden de Marmara Çizgi zaten. Geç olur 2013 sonunu bulur ama Bone'u tamamlarlar bence. xıı ve Borgia için fuar zamanın verdiler . Bekleyelim bakalım. Kurumsal yayınevlerinin işi daha kolay tabii ( her ne kadar çizgi roman yayıncılığı yapmasada İş Bankası bazı kitapları Çin'de bastırtıyor, yakında YKY'de bu yolu izlerse şaşırmam.)

kalidor

Crom! Ölüleri Say...

alan ford

Ha ha :D Süpermiş gerçekten bu.

HacıGeraltEmmi

Canına Yandığım! Hakkaten Boune! ;D

alan ford

Bone'un üçüncü sayısından haber var mı?. Acaba bir süpriz yapıp fuarda karşımıza çıkar mı?

rumar80

Ben derim ki çıkmaz. Keşke çıksa

alan ford

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 19 Şubat, 2011, 23:58:55
Orjinali de 9 adet TPB'den olusuyordu ama daha sonra 1344 sayfalik bir versiyonunu cikardilar tum hikayeyi iceren.
Bu sene Bone'un 20. yiliymis ve renkli, özel kutulu guzel bir edisyonu da cikacakmis.

Sonunda aldırdılar bana bu kitabı. Kırık dökük İngilizceyle boğuşmaya başlıyacağız artık kitapla. Kutusu ve baskısının tek kelimeyle mükemmel olduğunu not düşeyim.

pearl jam

Toplam 9 kitaptan oluşan  bu harika serinin de sonunu göremeyeceğiz gibi geliyor bana... sevenleri kızacaklar belki ama ilk günden beri marmaranın örümcek adam ve x men e el atması hoşuma gitmemişti.. Bu durumun marmaranın zaten belirsiz sürelerle yayımlanan serilerini iyice belirsizliğe iteceğini düşünüyordum çünkü.. Bu kitapları keşke başka yayınevleri yayımlasaydı marmara da elindeki serilere ( conan, bone, yürüyen ölüler, red sonja, borgia, enki bilal ve hatta xııı ) yoğunlaşsaydı..

Sanırım son kitap Mart sonu yayımlanmıştı. Ocak ayında 3. kitap gelecekmiş diye bir duyum var :) 9 ayda bir sayı demek oluyor bu. Diğer sayıları haydi biraz daha çabuk çıkardılar diyelim ( 6 ayda bir mesela ) Bu durumda 2015 yılında seriyi tamamlayabiliriz sanırım.

Sevgili Doğa, renkli orijinal Bone'u ne kadara aldığını söyleyebilir misin? Gerçekten harika gözüküyor :)

ErenKoyunoglu

Alıntı yapılan: pearljam - 17 Kasım, 2011, 10:54:40
Toplam 9 kitaptan oluşan  bu harika serinin de sonunu göremeyeceğiz gibi geliyor bana... sevenleri kızacaklar belki ama ilk günden beri marmaranın örümcek adam ve x men e el atması hoşuma gitmemişti.. Bu durumun marmaranın zaten belirsiz sürelerle yayımlanan serilerini iyice belirsizliğe iteceğini düşünüyordum çünkü.. Bu kitapları keşke başka yayınevleri yayımlasaydı marmara da elindeki serilere ( conan, bone, yürüyen ölüler, red sonja, borgia, enki bilal ve hatta xııı ) yoğunlaşsaydı..

Sanırım son kitap Mart sonu yayımlanmıştı. Ocak ayında 3. kitap gelecekmiş diye bir duyum var :) 9 ayda bir sayı demek oluyor bu. Diğer sayıları haydi biraz daha çabuk çıkardılar diyelim ( 6 ayda bir mesela ) Bu durumda 2015 yılında seriyi tamamlayabiliriz sanırım.

Sevgili Doğa, renkli orijinal Bone'u ne kadara aldığını söyleyebilir misin? Gerçekten harika gözüküyor :)

Benim de bir sorum var; bu 1300 küsur sayfalık versiyonu almayı düşündüm fakat okuduğum yorumlarda kağıtlar bu kadar sayfayı birarada yapabilmek için inanılmaz inceltilmiş ve arka sayfayı aynen jelatin gibi gösteriyor deniyordu. Siz bu konuda bir sorun yaşadınız mı? Kağıt kalınlığı nasıl?

Sevgiler,
Eren