FORUM YÖNETİMİNDEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Başlatan rumar80, 27 Aralık, 2010, 14:17:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Sevgili Arkadaşlar,
 Geçen Perşembe itibarı ile forumumuzda teknik bir aksaklık yaşanmıştır. Aksaklık boyunca sizlerin de fark ettiği gibi forumumuza giriş mümkün olamamıştır.
 Şu anda bu sorun çözülmüştür. Ancak çözüm sonrası da bir iki aksaklık mevcuttur.
 Şöyleki; forumumuzun eski tarihli yazıları artık türkçe karakter ile değil ingilizce karakterlerle yazılmıştır. Yeni yazılarımızda bu yoktur.
 Bazı konularımız ise maalesef görülememektedir. Sanki bu konular hiç yokmuş gibi durmaktadır. Ancak konu ile ilgili yazı yazan kişinin iletilerine girdiğinizde yazılar (sadece o kişinin yazdıkları) okunabilmektedir.
 Bu aksaklıklara rağmen forumumuz canla başla aktivitelerini sürdürmektedir.
 Aksaklıklardan dolayı özür dileriz.
 Nice yeni yazışmalarda bulunmak dileği ile
Altın Madalyon Yönetimi

ontario70

Merhaba arkadaşlar,

Daha önce arkadaşlarla paylaştığım forumda aksaklıklar konusunu sizlerin de bilgisine sunuyorum.

Forumun yedeklerini düzenli almama rağmen (haftalık), maalesef yedeklerden geri yüklerken bazı bilgilerimiz kaybolmuş. İstanbuldaki arkadaşım Remzi den yardım aldığımı daha önce söylemiştim. Remzinin dediğine göre yedeklerimizde problem olmuş. Halbuki forumun yönetim bölümünde yedekleme seçeneği var. Hep buradan aldık. Ancak yedeklerken karakter uyuşmazlığı yüzünden Türkçe yerine Latin kodlaması ile yedekleme alınmış. Bazı arkadaşlarımızın da farkına vardığı gibi Türkçe olarak yazdığımız herşey Latin karakterlere dönüşmüş. Ancak yeni mesajlarda problem olmuyor. Kayıplarımızı nasıl geri getiririz bilmiyorum. Daha fazla da kurcalamaya korkuyorum açıkçası. Bir ara ümitsizliğe de kapıldım. Aslında yedekler haftalık olarak düzenli var dediğim gibi. Ancak onların içinden eksikleri seçip çekmek imkansız gibi. Hepsi birden gelince de yine aynı problem olacak. Bu aksaklık için kusura bakmayın.

Saint2

Alıntı yapılan: ontario - 28 Aralık, 2010, 02:31:47
Merhaba arkadaşlar,

Daha önce arkadaşlarla paylaştığım forumda aksaklıklar konusunu sizlerin de bilgisine sunuyorum.

Forumun yedeklerini düzenli almama rağmen (haftalık), maalesef yedeklerden geri yüklerken bazı bilgilerimiz kaybolmuş. İstanbuldaki arkadaşım Remzi den yardım aldığımı daha önce söylemiştim. Remzinin dediğine göre yedeklerimizde problem olmuş. Halbuki forumun yönetim bölümünde yedekleme seçeneği var. Hep buradan aldık. Ancak yedeklerken karakter uyuşmazlığı yüzünden Türkçe yerine Latin kodlaması ile yedekleme alınmış. Bazı arkadaşlarımızın da farkına vardığı gibi Türkçe olarak yazdığımız herşey Latin karakterlere dönüşmüş. Ancak yeni mesajlarda problem olmuyor. Kayıplarımızı nasıl geri getiririz bilmiyorum. Daha fazla da kurcalamaya korkuyorum açıkçası. Bir ara ümitsizliğe de kapıldım. Aslında yedekler haftalık olarak düzenli var dediğim gibi. Ancak onların içinden eksikleri seçip çekmek imkansız gibi. Hepsi birden gelince de yine aynı problem olacak. Bu aksaklık için kusura bakmayın.

Ya aşkolsun, ne kusura bakacağız....
Fakat benim bir önerim var. Yedeklemeden bahsedilince aklıma geldi. Yedeklemeyi günlük yapsak daha iyi olmaz mı ? 1 hafta bayağı bir süre çünkü.

rumar80

Sevgili arkadaşlar,

Forumumuzun yeni yapısına girmesi ile birlikte tekrar girişlerde bir zorluk yaşanmaktadır. Özellikle bilgisayarın "Sık Kullanılanlar" kısa yoluna forum adresini kayıt eden arkadaşlarımız foruma tekrar girememektedir. Bu nedenle tekrar www.altinmadalyon.com diye yazılarak giriş yapılması durumunda giriş mümkündür. Ardından tekrar kısa yola kayıt edebilirsiniz.
  Yönetim olarak e mail adreslerini bildiğimiz arkadaşlarımıza bu konuda bilgilendirme göndereceğiz. Mümkünse siz de arkadaşlarınızı bilgilendirirseniz bize yardım etmiş olursunuz.
  İlgileriniz için teşekkür ederiz.

Hayal Kahvem

ben hayal kahvem in yan duvarındaki sevdiğim bloglara eklemiştim altın madalyonu ve oradan kolaylıkla giriyordum. artık giremiyorum ve her seferinde şifre girmek zorunda kalınca tembellik yapıyorum altın madalyona daha az giriyorum maalesef:( zaten geçen hafta hep düzeltme var sandım... fena yani:(

rumar80

O kısa yolu iptal edip tekrar ayarlamalısınız. Bu sayede sorun ortadan kalkabiliyor.

Hayal Kahvem

yooo.. denedim... olmadı.. bi de haber ver'i tıkladığım halde.. mesaj gelmiyor artık bana.. niye acaba?
bu sefer de  yazıları takip etmem zor oluyor... şifremi değiştirdim. onunla ilgisi var mı?

Hayal Kahvem

rumar tamam artık hayal kahvemden altın madalyon a girebiliyorum:) oldu...

şimdi bakalım cevap veren olunca bana mesaj düşecek mi?

hanac

Foruma 3-4 saat boyunca ulaşılamamıştır.

Hulk Sevmeyenler Derneği'nin yaptığı bir virüs saldırısından şüpheleniyoruz.  :)

rumar80

Tokat dolaylarından kesintinin kaynaklandığı iddia edilmektedir.

DAMPYR

bugün öğle saatlerinde foruma bir türlü giriş yapamadım demekki ondanmış.şimdi ise hiç giriş sorunu yaşamadan foruma girdi.... ??? ::) ;)

darkwood

Şimdi elimize geçen aşağıdaki uydu fotoğraflarından yeşil renkli ve koca ayaklı saldırgan bir dev tarafından net kablolarına saldırı yapıldığı ve forumun çökertilmeye çalışıldığı, fakat bu olayı farkeden Thor tarafından bu saldırının ber taraf edildiği tesbit edildi.

Bu gelişmeler üzerine; dengesiz hareketleri bir türlü kontol altına alınamayan Hulk'un grubunun dağıtılmasına, yerine Thor grubunun kurulmasına karar verildi.  :) 
Genç kardeşimiz Hanac tarafından kandırılarak üye oldukları öne sürülen Hulk üyesi tüm arkadaşlar (Hanac dahil) yeni grubumuza üye olabilir.

Darkwood Sakinleri..

hennessy

Yukardaki fotoğragf ile neden Hulk'u sevmediğimi birkez daha görmüş oldum bu konu vesilesi ile tekrar Hulk'u kınıyor yaptıklarından sonra hanac adli adminimize ihtar maniyetinde mesaj çekilmesini yönetimimizden rica ediyorum................
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Saint2

Hanac'ın Hulk'u "H" harfi nedeniyle kendine yakın hissettiğini düşünüyorum...
Mesela ben de SpiderMan'e fena sempati duyarım.  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Gambit

ben de o yuzden Superman i cok severim zaten, iki harfimiz farkli sadece  :D