FORUM YÖNETİMİNDEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Başlatan rumar80, 27 Aralık, 2010, 14:17:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: Gambit - 01 Temmuz, 2012, 23:24:52
ben de o yuzden Superman i cok severim zaten, iki harfimiz farkli sadece  :D

Gambit - Superman   ???

;D  :)

DAMPYR

Alıntı yapılan: hanac - 01 Temmuz, 2012, 23:28:36

Gambit - Superman   ???

;D  :)
Süleyman - Süperman... ::) :) ;)

pizagor

Ben de aynı şeyi Zagor için hissediyorum...

öZGüR
ZaGoR
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

yunusmeyra

"Tarkan" konusunu açmıyorum bile..  ;)  ;D  ;D
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

rumar80

Herkese merhaba.

Biz kimiz? Bizler bir "avuç" çizgi roman sevdalısıyız. Biz neden buradayız? Sevdamızı başka dostlaria paylaşmak, koca dünyada yalnız olmadığımızı görmek, biraz da sanal dünyada yaşamak için buradayız. Peki biz burada ne yapıyoruz? Birbirimize okuduğumuzu, izlediğimizi anlatarak fikir alış verişinde bulunuyoruz. Belki bir diğerini "itki"liyoruz. Bazı dükkan sahibi dostlarımız gelen kitapları, yayınevinden Abi'lerimiz, arkadaşlarımız da basacakları yayınları tanıtıyorlar.
    Peki bunları yapan bizler birbirimize benziyor muyuz? Tabi ki hayır! Hepimiz aynı olsak birbirimizden sıkılırdılk. Hayat monoton ve çekilmez olurdu. Farklılıklarımız bizi ve içinde bulunduğumuz forumu zenginleştiriyor. Yıllardır Tex almayı bırakmış olsam da Caretta abinin o yazılarını büyük bir keyifle okuyorum. Hatta onun yazılarıdır ki bana çizgili düşlerin yeni serisini aldırdı. Boselli'nin enfes öykülerini okuma şansı buldum. Ama sadece kendi çerçevemden baksaydım...
    Bu foruma girmeden önce Yalınayak Gen'i bilmezdim. Manga bana müzik grubu olarak gelirdi. (Tamam biraz abarttım ama o kadar da olsun) Ama önce Deathnote, şimdi yalnız kurt benim çizgi roman dünyamda yerlerini aldılar. Sanırım benim yazılarım da başka dostlarıma yeni kapılar açmıştır. En azından ben öyle umuyorum.
    Bu forum her yaştan çizgi roman severe kapısını açtı ve açacak ta. Ama bazı kurallar dahilinde. Bu kurallar olmadığı takdirde kaos kaçınılmazdır. Öncelik: BIRBIRIMIZE SAYGI
    Fikirlerimizin farklı olduğu birçok insanla her gün karşı karşıya geliyoruz. Forumda da böyle bir ortamın olmasından daha doğal bir şey olamaz. Hala dostlarımız arasında çizgi romanı fumettiden ibaret görenler olduğu gibi, fumettinin öldüğünü iddia edenler de var. Comics'e hasta olan da var, ne işi var bu süper kahramanların diyen de. Ama saygı çizgisi aşılmadıkça bunları yazmakta sorun da olmaz.
    Son günlerde forumumuzda bu konuda bazı sıkıntılar yaşadık. Her biri birbirinden değerli iki arkadaşımız fikir tartışmalarının boyutunu başka noktalara taşıdılar. Bu da bizi ister istemez müdahale etmeye zorladı. Ancak yaşananların siz değerli dostlarımızın gözünden kaçmadığını düşünerek bu yazıyı yazmak ihtiyacını duydum.
    Hepiniz bizim için değerlisiniz. Mesaj yazanınız da yazmayanınız da. Ben her gün düzenli olarak her birinizin mesajını okuyorum. Bunu bir çok yönetici ve üye arkadaşlarımın da yaptığından eminim. En küçüğünüzün de en büyüğünüzün de fikri değerlidir. Ama ne olur biraz üslubumuza dikkat edelim. Ardından biz müdahale edince ya da etmeyince kırılmayın. Ben gidiyorum. Size iyi günler demeyin. Mesajlarımı alır da giderim demeyin. O mesajlar bu forumun tuğlaları. Hayatınızda her zaman her şey toz pembe mi? Tabi ki değil. Burada da durum farklı olamaz. Ama bize güvenin. Bize izin verin. Şunu yapın yoksa giderim. Madem yaptınız o zaman ben giderim gibi üsluplarla bizleri üzmeyin.
   Bırakın şurada kardeş kardeş tutkumuz olan çizgi romanlar hakkında yazışalım. Paylaşalım. Küçük dünyamızda daha fazla gereksiz sorunlarla kendimizi daraltmayalım.
    Uzun yazıp sizleri sıktıysam özür dilerim. 6 yıldır bir üyesi olduğum bu ailenin daha güzel ve mutlu günler geçirmesi dileğiyle....
    Sevgiler.

kalidor

Sevgili ve değerli Altın Madalyon üyeleri,

Hosting firmasının yapacağı güncelleme sebebiyle bugünlerde forumumuz 24 saat kadar offline olabilir. Endişelenecek bir durum yoktur.

Tüm üyelerimize sevdikleriyle beraber mutlu yıllar dileklerimizle...
Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Forumda teknik anlamda karşılaştığımız problemler hepinizin malumu. Forumda bir yere tıkladığınızda çıkan siyah sayfa veya üst tarafı turuncu olan "The Page You Requested is not available" hata sayfasıyla son zamanlarda daha sık karşılaşmaktayız. Hosting firması ile bu konuyu tekrar görüştüm. Şimdi bir dosya üzerinde yeniden kod yazdılar ve bunun problemi tamamen çözemezse de bir nebze azaltacağını düşünüyoruz. Bu arada forum database, yedekleme vs gibi teknik işlerden anlayan veya anlayan birini tanıyan varsa lütfen benimle iletişime geçsin. Aksi takdirde bir sabah uyandığımızda forum bir daha geri gelmemek üzere kozmosun derin karanlıklarında kaybolmuş olabilir. (bkz: koca forum sitesi hisse.net'i bile kurtaramayıp yeni forum kurdular, eskisi şu an sadece arşiv mahiyetinde görüntülenebiliyor)

--Hail to all forum brothers!--
Crom! Ölüleri Say...

s.b

Abi ayvayı yedik desene. Yeni bir gümleme daha olursa çok fazla veri kaybımız olur.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

LegsWeaver

Bence bunu ya Kemalistler yada CHP liler yaptı..
Hep böyle diyorlarya.
Hatta Romayıda bunlar yaktı,sakiıyorlar.

Draka