Daredevil Reborn

Başlatan hanac, 07 Ocak, 2011, 09:33:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

connyapku

orumcegin gunah yiyen macerasini 3 defa okumusumdur rumar80  cok guzel bir macera sanki film havasinda ilerliyor hani su katilin kim oldugunu bilmesinde tahmin edersin sonunda sasirirsin ya o tarz yazini okuyunca hatirladim birden

rumar80

Alıntı yapılan: connyapku - 15 Temmuz, 2012, 21:48:32
orumcegin gunah yiyen macerasini 3 defa okumusumdur rumar80  cok guzel bir macera sanki film havasinda ilerliyor hani su katilin kim oldugunu bilmesinde tahmin edersin sonunda sasirirsin ya o tarz yazini okuyunca hatirladim birden

Zamanında defalarca okuduğum maceradır. Birkaç ay önce de Essential Peter Parker'da tekrar okudum. Aylarca Örümcek adam karelerinde görülen, kahramanımıza kızıyor gibi davranan ama içten içe seven Kaptan Jean deWolff'un ilk iki sayfada pisi pisine ölmesi, maceranın sonunda da zor durumda kalan Daredevil'ın umutsuzlukla "Peter" diye bağırması çok etkilemişti beni.

Bu macerayı yazan da benim favori yazarlarımdan Peter David.

BAHADIR

Bu "günah yiyen" macerasının Bilka'da hangi sayılara zuhur ettiğini hatırlayan var mı acaba?...

konyakficilari

Alıntı yapılan: BAHADIR - 16 Temmuz, 2012, 09:07:36
Bu "günah yiyen" macerasının Bilka'da hangi sayılara zuhur ettiğini hatırlayan var mı acaba?...

hocam şimdi gördüm bu mesajınızı, unutmazsam evde bakayım "günah yiyen" olarak çevrilen şekliyle okuduğumu hatırlıyorum, hangi sayıya tekabül ediyor yazarım buraya

rumar80

İki ayrı sayı olacak Asilhan. İlki Günah yiyen'li ilk macera. Birkeç sayı sonra da Günah yiyen akıl hastanesinden çıkar ve...

konyakficilari

Alıntı yapılan: rumar80 - 30 Temmuz, 2012, 10:50:28
   İki ayrı sayı olacak Asilhan. İlki Günah yiyen'li ilk macera. Birkeç sayı sonra da Günah yiyen akıl hastanesinden çıkar ve...

günah yiyenin dönüşü değil mi abi?

http://www.spiderfan.org/comics/images/spiderman_spectacular/134.jpg

konyakficilari

Bilka cilt 81'de (ince seri) macera isimleri de:
- Örümcek Adam - Lütfen Yeter (1 Bölüm)
- Örümcek Adam - Artık İşin Bitti (2 Bölüm)
- Örümcek Adam - Sıra Kimde? (3 Bölüm)
- Örümcek Adam - Karışma Demiştim (4 Bölüm)

Günah Yiyen ilk çıkışı...

Rıza Abi'nin bahsettiği ikinci macera sanırım Elektro'yu da içeriyordu

rumar80

rumar80

Shadowland ve Daredevil shadowland maceralarını sonunda okudum. Okumasam da olurmuş. Reborn bu arada güzel bir macera idi. Şimdi yeni serinin ilk cildini bekliyorum.

rumar80

Reborn sonrası serinin yazarlığına Mark Waid getirilmiş. Şu ana kadar üç cilt çıktı. İlkini bitirdim. İkincisinin ortalarındayım.

Bendis döneminde gizli kimliği açığa çıktığı için Matt Murdock hala insanlara Daredevil olmadığını anlatmaya, bir yandan da avukatlık yapmaya çalışmakta. Ama rakipleri mahkemede durmadan onun Daredevil olarak yaptıklarını gösterdiği için rahat edememekte.
  Bu dönemde Waid Murdock'ı daha pervasız biri olarak resmetmiş. Gene korkusuz, ama daha GÖZÜPEK. Shadowland saçmalığı sonrası karakter oldukça düzeltilmiş.
Serinin çizeri de Pablo Rivera. Daredevil'in radar güçlerini farklı resmetmiş.
  Merak ederseniz okuyun. Güzel bir ayağa kalkış ama bir başyapıt değil.

rumar80

rumar80

connyapku

3. cilt'de orumcek adamda var.

rumar80

İkide de var. Hatta Black Cat ile Daredevil'ın yakınlaşmaları bile var.