The Big Bang Theory

Başlatan hanac, 14 Ocak, 2011, 09:30:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Dizi sektörünün temelinde bu da yok mu. Sadece öyküyü değil gösterilen reklamları da tüketiciye (seyirciye) yedir. Yıllar önce Truman Show'u hatırlarsanız bu konudaki en ciddi eleştirilerden biri idi.

V

Dizinin 4. sezonu sürpriz bir finalle sona erdi. ;D
Yeni sezona kadar yeni bir komedi dizisi izlerim herhalde.
How I Meet Your Mother olabilir.
"İstemem,eksik olsun.."

Peyami

Geç keşfettiğim bir dizi olmasına karşın ilk bölümüyle birlikte beni müptelası etmiş nefis bir dizi. Amerikan ahalisi de memnun ki epey bir sezon devam edeceği şimdiden kesin gözüküyor çünkü anlaşmalar şimdiden yapılmış.

"IT Crowd" ile kombine alınması halinde ihtiyacınız olan "Geek Show" dozunu karşılayabilir. Bilhassa 4. sezon kızlar grubunun kalabalıklaşmasıyla iyice zenginleşti. Şahsi fikrim, dizinin bazı bölümleri donuk bazı bölümleri ise daha eğlenceli olabiliyor. Yani iniş-çıkışlar mevcut.

rumar80

Ara ara bölük pörçük rastladıkça izlediğim ve keyif aldığım bir dizidir ki birinci sezondan itibaren başladım. Bir bitiyor bile. Süper espiriler, göndermeler.
   Bazen kendimi oradaymışım gibi hissediyorum.

V

Sheldon ve Umar sayesinde Green Lantern okumaya başladık.. ;D

Dizinin 5. sezonu başladı.İlk 2 bölüm yayınlandı.1. bölümü izledim bile..

"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Sheldon'ın odasındaki fasiküller, kütüphanedeki showcase serisi (DC'nin essentialları) ve duvarda değişen çizgi romanlar.
   Allahtan arada Marvel'a da gönderme yapıyorlar.
   Peki Green lantern'ı beğendin mi Engin?  ;)

V

Green Lantern'e "Yeniden Doğuş"'la giriş yaptım.Sayende 40 yıllık okumuşçasına tanıyoruz.. :)

Sinestro Birliği Savaşı ve En Karanlık Gece okuma sıramda.

Batman'in bile yayınlanamadığı ortamda Green Lantern'i türkçe görmek zor bu piyasada.. :-[
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

İkinci sezonu bitirmek üzereyim. İnanılmaz bir keyif. Hele Sheldon'ın kahve içtikten sonra Flash kostümünü giyip "zoom" laması

rumar80

2. sezon 20. bölümde ekip çizgi roman mağazasına gidiyor. Her türlü çizgi roman var. Goon, walking dead, fables, tabii ki DC. Peki ne yok? Marvel!
   Yine de tam izlenesi bir bölüm.

rumar80

Alıntı yapılan: hanac - 14 Ocak, 2011, 13:47:13
Çok güzel bir bölümdü.

Stan Lee'ye ne imzalatacakları üzerine kafa yormaları, soracakları soruları tartışmaları.

Bana Ferri gelmeden önce yaşadığımız heyecanı hatırlattı.

Biraz evvel bu bölümü seyrettim. 3. Sezon 17. Bölüm. Gerçekten ben de geçen seneyi düşünmedim değil. Ferri'den imza almak için işten izin almamı, D&R'da geçen saatler vs.
  Dizide Stan Lee gelecek diye comic book shop'ta Marvel çizgi romanları ve büstleri de vardı.
  Raj'ın sorusu benim de kafamı hep kurcalar: Neden Marvel'ın ilk dönem karakterlerinin isimlerinin baş harfleri tekrardır. (Reed Richards, Peter Parker, Scott Summers, Warren Worthington, Silver Surfer, Stephen Strange vs)
  Bir de şunu düşündüm: Dizi Warner'a ait, Warner DC'ye sahip ama Stan Lee'yi çağırmak zorunda. DC'de böyle bir efsane şu anda hayatta yok.
  Peki Stan Lee ülkemize gelse?

hanac

Umar, ben bu seriye ara vermiştim.

Beni yine gaza getirdin, devam edeceğim.

Ama nerede kaldığımı hatırlamıyorum  :)

alan ford

Alıntı yapılan: rumar80 - 04 Ekim, 2011, 23:07:14
  Raj'ın sorusu benim de kafamı hep kurcalar: Neden Marvel'ın ilk dönem karakterlerinin isimlerinin baş harfleri tekrardır. (Reed Richards, Peter Parker, Scott Summers, Warren Worthington, Silver Surfer, Stephen Strange vs)

İtalyanlar'da da belirli bir dönemde var aynı durum..  Martin Mystere , Nathan Never , Dylan Dog
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

yunusmeyra

dizinin yarın (salı) bölümü tanıtımlarında görülen dc karakterleri, "comics" göndermeli bir bölüm vaadediyor..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

emre ozdamarlar

Yeni basladim bu diziye, tam cizgi roman severlere göre bir dizi. Her gun 3-4 bölum izliyorum vallahi, helal olsun yazana da cekene de.

rumar80

Geç kalmışsın Emre, ama olsun...