İntikamcılar - The New Avengers / Gerekli Şeyler

Başlatan rumar80, 14 Ocak, 2011, 22:05:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Sonunda güzel bir comic daha piyasamızda. The New Avengers.

Gerekli Şeyler uzun zamandır reklamını verdiği bu yayını yayınlamaya başladı. Diğer yayınları gibi renkli.

İç savaş öncesi dönemde kargaşanın ardından yeni bir takımın kuruluşunu izliyoruz. Birbirinden canlı karakterler, güzel bir konu.

Bu yayını bize kazandıran değerli üyelerimiz Mişel Bey ve Alişan'a teşekkür ederiz. Umarım yayın sürekli olur.

Sevgiler

dean

Ben bügün aldım okudum oldukça güzel bir cilt baskı ve çeviri de kaliteli, herkese tavsiye ederim.

rumar80

Ben orjinalini okumuştum, ama yarın toplantı için geldiğimde Kadıköy'den alacağım. İyi şeyleri desteklemek gerekli değil mi ?

tommikser

Ben de yarın alacağım, buraya kadar gelip almazsam karım döver yoksa ;D

gamlıbaykuş

Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

rumar80

Avengers'ı sonunda okumayı bitirdim. Yıllar önce orjinalini okumuştum ama biraz unutmuşum.

Brian Michael Bendis Gizli Savaş sonrası aynı kahramanları bu sefer Avengers adı altında birleştiriyor. Bu sefer ki ekip tam bir sokak takımı.

Yıllarca tek başlarına serserilerle dövüşen kahramanlarımız (Spider Man, Luke Cage, Spider Woman, hatta Captain America ve Wolverine) birlikte haksızlıklara karşı mücadele etmeye karar verirler.

Kitap ile ilgili fazla konuya girip detay vermek istemiyorum, ama bol aksiyon ve entrika mevcut. Bryan Finch'in çizimleri de gerçekten güzel.

Gizli savaş sonrası İç savaşa giden yolda ilk basamak. Merak eden dostlara tavsiye ederim.

İyi okumalar.

tommikser

Abi aldığım gün okudum ve çok beğendim gerçekten ilginç bir takım olmuş.

Daha 2.sayıya var o zamana kadar ne yaparız bilmem.

rumar80

Güneş'çiğim, eğer ABD'ndeki gibi yayınlanısa 6 ayda bir yayınlanması gerekir. Sonuçta 6 fasikül bitmeden trade'i çıkmıyor.

Türkiye'de bu yönde satışın sakıncası olduğu da gerçek. ABD'de trade'i beklemeyenler her ay ellerinde fasikülü tutabiliyor.

Sen 6 ay sonra 2. sayıyı görünce bugünkü heyecanı duyabilecek misin ? Zaten satışların az olduğu bir ülkede bu yönde bir satış zor olur.

Bu yazı ile asla gerekli şeyleri suçlamıyorum. Belli bir kalitede ve düzende yayın çıkarmaya çalışıyorlar, ama bunun getirdiği maddi sıkıntılar bizim gibi onları da etkiliyor.

Wolverine 3 ne oldu ? One shot'lar kısa vadede iyi ama düzenli bir comic yayını zor gözüküyor hep.

İnşallah yanılan ben olurum da avengers'ı da yazmak zorunda kalmam.  ;)

gamlıbaykuş

Ben elimde uzun uzadıya yayınlanan (Zagor gibi) bir seri olsun isterdim.

Benim için kısıtlı sayıda comics var piyasada bir solukta okuyup bitiriyorum.

Umarım New Avengers uzun soluklu olur ve normal Avengers'da yayınlanır :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

hanac

Arkadaşlar ben bu yeni intikamcıları çok sevdim.

Hikaye çok iyi, Brian Michael Bendis'i Gizli Savaşta  da çok beğenmiştim.

Ama çizimler hikayeden de iyi, Bryan Finch muhteşem bir çizer.

Wolverine, Captain America, Spiderman, Demir Adam, Spiderwoman ve Luke Cage den oluşuyor yeni takım.

Büyük bir ihtimalle Daredevil de onlara katılacak.

2. sayı ne zaman çıkacak acaba ? Umarım fazla bekletmezler.

rumar80

Daredevil maalesef takımda olmayacak. Brian Michael Bendis halen seriyi yazmakta.

Tarkan Kurt

Ben de bugün aldım, yarın okuyacağım bakalım.

rumar80

Biz daha ilk sayıyı okurken ABD'nde neler oldu neler....... Bu seriden birkaç cilt sonra iç savaş çıkar ve iki ayrı Avengers kitabı yayınlanır: Captain America ve andaşlarının takımı New avengers ve Iron man ve hükümetin emrindeki Mighty avengers. Ardından secret invasion gelir. ABD'nin süper güçlerinin idaresi Norman Osborn'a verilir. Üç avengers kitabı olur: Norman Osborn ve emrindeki kötülerden oluşan Dark avengers, yeraltına inen new avengers ve Henry Pym'in yönettiği Mighty avengers.
   Norman Osborn Asgard'a saldırır (siege) Steve Rogers döner. Osborn tutuklanır. Üç avengers kitabı sürer:
  1) Maria Hill'in yönettiği Thor, iron man, hawkeye, örümcek adam, örümcek kadın, wolverine'den oluşan Avengers
  2) Luke Cage'in yönettiği, mockingbird, iron fist, dr strange, örümcek adam, ms. marvel, wolverine ve thing'den oluşan new avengers
  3) Steve Rogers'ın liderliğinde Sharon Carter, ant man, beast, war machine, valkyrie, nova, black widow ve moon knight'dan oluşan secret avengers

Huma

Örümcek adamı 2 gruba da koymuşsunuz değişmeli mi oynuyor? :)

rumar80

Aynen öyle. Örümcek her iki takımda da var. Sadece o mu? Thing hem avengers'da hem fantastik dörtlüde.

Daha da korkunucu wolverine. Adamın iyileştirme gücü var diye başına gelene bakın. ;)

Hem iki avengers takımında, hem x-men'de, hem x force'da. Bir de kendi başına macera yaşıyor.

Bu adamın doğal ihtiyacını karşılayacak vakti yoktur.