Rumar 80'in izledikleri

Başlatan rumar80, 15 Ocak, 2011, 23:34:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Benim çocuklar dvd de seyrederlerken ben de arasıra göz atıyorum. Gerçi bu yeni bölümünü henüz izleyemediler ama eskilerini defalarca seyrettiler. Tabi onların sayesinde ben de göz ucuyla seyrediyordum hanıma çaktırmadan.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

kalidor

Harry Potter'ın ne bir kitabını okudum ne bir tane filmini seyrettim. Pişman değilim :D
Crom! Ölüleri Say...

sefik

Alıntı yapılan: kalidor - 14 Temmuz, 2011, 00:14:19
Harry Potter'ın ne bir kitabını okudum ne bir tane filmini seyrettim. Pişman değilim :D
Seyrederseniz simdiye kadar neden izlemedim diye pisman olursunuz ama :)

alan ford

Kitaplarda da filmlerde de favorim 3. bölüm. İlk iki kitap bariz çocuk kitabı modunda ilerlerken 3. kitapta Rowling birden daha karanlık bir atmosferle gönlümü fethetmişti. 4. ve 5. kitapsa fazla uzun gelmişti bana. Bir yerlerede 3. kitaptan sonra Rowling'in editörleri dinlemediğini, kitaptan hiç bir şeyi çıkartmak istemediğini okumuştum. Yazık olmuş. Çok daha iyi kitaplar olabilirlerdi. Herşeyiyle güzel seriydi . İlk dört cildi arkadaşımın oğlundan alıp okumuş son üç cildi paşa paşa almıştım. Özellikle Severus'un hikayesi çok mendil bitiren cinstendi. Filmi seyrettikten sonra tekrar yazarım amadiğer filmlerin kitapların fersah fersah gerisinde olduğunu söyleyeyim baştan
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

darkwood

Son kitap ile zirveye ulaşan  Harry Potter dizisinin, bu filminin ilk bölümünü kızım ile seyretmiştim, çok  heyecanlı bir yerde kalmıştı. Final bölümünü seyretmenin keyfi bir başka olacak.  ;)
Darkwood Sakinleri..

BAHADIR

Alıntı yapılan: kalidor - 14 Temmuz, 2011, 00:14:19

Şimdi bu; okuyanlara niye okudunuz demek olarak algılanmasın ama bazen bir şeye ısınamadınız mı bir daha hiç ısınamıyorsunuz...

İlk çıktığı zaman Harry Potter serisinin ilk kitabını elime aldığımda daha seçilen font ve font boyutundan yazım diline kadar bana ilgi çekici gelmedi...Bunun en büyük etkeni ve genel kanı ilk albümün çocuklar için yazılmış olmasıdır denilebilir...Ama olmadımı olmuyor...Daha sonra her türlü İtkiye rağmen bütün çabalar ve girişimler yetersiz kaldı...Ama Kalidor'a katılıyorum.Ben de pişman değilim...

Okuyacak ve izleyecek olanlara şimdiden iyi keyifler...Okumuş ve izlemiş olanlara diyecek bir şey yok hallerinden memnunlar zaten. ;)

rumar80

İlk kitaptan sonuncuya Dumbledore ile Voldemort arasındaki satranç oyununu (bence Harry de bu oyunun bir parçası. Piyon değil ama vezir denilebilir) adım adım kurgulamış olan JK Rowling takdir edilmelidir.
   Benim favori kitaplarım 3-5 ve 7'dir
   Film olarak 3 en iyisidir gerçekten. Birden karanlığa geçiş süperdir. 7/8 de güzel anlatılmış ve bitiriş olarak iyi birer film kabul edilebilir.

Peyami

Harry Potter ciddi bir kitaptır. Dahası kaliteli bir edebiyattır.

Girişi kısa ve öz yaptıktan sonra filmleri bir nevi kitapların fragmanı olarak gördüğümü belirtmeliyim. Dolayısıyla asıl olan kitaplardır ve bu kitapları okumanın bana birşeyler kazandırdığını kesin olarak söyleyebilirim.

Laf açılmışken Rowling ile ilgili gözden kaçırmış olmanız muhtemel olan bir belgeseli tavsiye etmek istiyorum: "A Year in the life of J. K. Rowling" Çok başarılı bir kurgusu var ve bir yazarın yaratıcılığının nasıl beslendiğine mükemmel bir anlatımla şahit oluyorsunuz.

Bilhassa Türkiye'de yetişkinler arasında Harry Potter hayranı olmak biraz dalga geçilen bir konu olsa da ben halimden çok memnunum. Kitapları okurken çevremden ve kendimden pek çok şey bulmuşumdur. Zaten her kitabın misyonunda biraz da olsa okuyucuya "yalnız değilsin" demek vardır.

JK Rowling'in o soğuk ama mağrur tavrı ve ifadesine de ayrıca hayran olduğumu belirtmeliyim.
O nasıl bir zarafet...O nasıl bir duruştur

Büyük bilge Albus Dumbledore'un bir lafıyla noktalayalım:
"The truth is a beautiful and terrible thing, and should therefore be treated with caution."

rumar80

Alıntı yapılan: Peyami - 14 Temmuz, 2011, 16:59:16

Bilhassa Türkiye'de yetişkinler arasında Harry Potter hayranı olmak biraz dalga geçilen bir konu olsa da ben halimden çok memnunum.

Ben de.
İlk dört kitabı okuduktan sonra beşinci kitap için Yapı krediye ön sipariş yapmıştım, ancak buna rağmen erken alamamıştım. Bunun üzerine son iki kitabı çıkar çıkmaz orjinal dili ile aldım (ülkemize de hemen gelmişti) Bu nedenle de Hortkuluk kelimesini ancak filmde öğrenebildim.
Hatay'da dördüncü sinemaya gidişimdi dün, ama bugüne kadarki en kalabalık (neredeyse salon tamamen dolu idi) seyirci grubu idi. Yaş ortalamasını ben ve kızını getirmiş ama kitabı da hatmetmiş (yanında oturan gençlere açıklıyordu) bir bayan yükselttik ama olsun.

cankazmaci

@Peyami ' katılıyorum. :)

Dün bi sözlükte son film hakkında yorumları okudum bazı harry potter fanları filmi beğenmemişler. Youtube üzerinden videolar yayınlanmış, filmin nerdeyse tamamı youtube'da. bu pek iyi olmadı.

Ben filmlerden çok kitapları seviyorum. Daha akıcı daha güzel..

alan ford

Alıntı yapılan: rumar80 - 14 Temmuz, 2011, 18:50:12
Alıntı yapılan: Peyami - 14 Temmuz, 2011, 16:59:16

Bilhassa Türkiye'de yetişkinler arasında Harry Potter hayranı olmak biraz dalga geçilen bir konu olsa da ben halimden çok memnunum.

Ben de.

Çizgi roman okurlarının da makus talihidir bu. Harry Potter'le sınırlı değil. Alışkınız. >:(
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

hennessy

Kitaptaki harry ile filmdeki harry arasında bence fark var kitaptaki harry daha ciddi ve başarılı filmdeki harry bence biraz pısırık aynı şeyi okuduğu örümcek adam kitaplarından sonra filmleri içinde söyleyebilirim bu iki karakterde beyaz perdeye bence laiki ile yansıtılamamıştır. Ama filmleri çok beğendim harry nin kitapları gibi o başka sadece karakter olarak böyle düşünüyorum gerçi umar abi varken bize laf düşmez ama :) tatilden dönünce gidip harry e veda edeceğim keşke finali daha güzel olsa idi voldemor ile kapışması çok basit bir duello idi bence yazarın hayal gücünün bu kadar acımasız bir karakteri ve çok şey beklenen harry nin kapışmasını daha iyi aza bilirdi aynı hüznü yoda dooku ile karşılaştığı zaman yaşamıştım (filmdeki sahne değil genişletilmiş evrendeki kitapta) bu kadar iyi iki karakteri daha iyi işleyebilirlerdi
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Saint2

Kapışma inanılmaz sönüktü...  Ve inanılmaz anlamsız bir son 10 dakika.    ??? ???

rumar80

Kitabın sonu da öyle ama, yaşlanıp çoluk çocuğa karışmalarını anlatır. Hatta Hogwarts'ın yeni müdürünün de Neville Longbottom olduğu söylenir.

hennessy

Sinan babaya katılıyorum çok sönük bir kapışma oldu eh işte idare eder bir film hele son 10 dakka gerçekten beklentimden sönüktü
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları