Durango - Prestij

Başlatan BAHADIR, 18 Ocak, 2011, 17:27:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Durango'nun Prestij Kitap (Hızır Bey ve Hipnoz dergisinin yayıncısı) tarafından yayınlanacağı belli oldu.

Büyük bir ihtimalle Mart'ta yayınlanacak.

rumar80

Hayatımıza yeni tatlar katıp cebimizdeki deliği büyütecek Prestij kitaba hayırlı olsun derim. İnşallah tamamını okuruz.

Tarkan Kurt

Piyasadaki çizgi roman sayısı ve yayıncı sayısı hızla artıyor ancak yayınevleri okuyucu sayısını artıracak tedbirleri almazlarsa yakın zamanda ciddi bir eleme olacaktır. Bu da bizim gibi çizgi roman sevdalıları için yarım kalan seriler demek.

peyami

Türkiye piyasasına frankofon girişi genelde Western tarzındakilerle oluyor (bkz. Bouncer). Sanırım bu tercihin sebebi ağırlıklı olarak mali kaygılarla ilgili ve Fumetti okuyucularının hedef alınmasıyla ilgili bir durum. Bu da anlaşılır bir olgu.

Başarılar dileyelim, yalnız ben olsam bu ekolün şaheserlerini yayınlamak isterdim. Durango'dan önce yayınlanması gereken çok kaliteli eserler var.

tommikser

Siz yayıncı olsanız hangi frankofonları yayınlardınız ? Sizce hangileri gider ?

Frankofon bilmeyen biri olarak açarsanız sevinirim.

hanac

Alıntı yapılan: gunessemerci - 11 Şubat, 2011, 23:28:19
Siz yayıncı olsanız hangi frankofonları yayınlardınız ? Sizce hangileri gider ?
Frankofon bilmeyen biri olarak açarsanız sevinirim
.

Bu konuyu aşağıdaki başlıkta tartışalım

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,1854.0.html

Darkopal

Alıntı yapılan: peyami - 11 Şubat, 2011, 22:47:28
Türkiye piyasasına frankofon girişi genelde Western tarzındakilerle oluyor (bkz. Bouncer).
Bahsettiğiniz bu olguyu kırabilecek tipte bir frankofon çalışmamız hali hazırda mevcut. Mümkün olduğu taktirde, Durango ile dönüşümlü olarak yayınlamayı düşünüyoruz. Ancak şu an için netlik kazanmış değil, o yüzden kesin bir şey söyleyemiyorum.

pearl jam

çabucak netlik kazanır da bir an önce yayınlarsınız işallah diğerini de.
frankafona hasretiz ülkece. türkiyede çizgi romanın yeni okuyucu kazanması için frankafonun yaygınlaşması şart bence. bu ülkede çr yi sadece fumettilerden ibaret sanan ve o tarzı beğenmediği için de çizgi romana uzak duran bir kitle var . bu kesimin frankafonlarla ve bağımsız çizgi romanlarla yani bildiğinden farklı şeylerle tanıştırılabilmesi durumunda belki bir kısmını kazanabilirixz diye düşünüyorum. ne kadar geniş yelpazede çr yayınlanırsa okuyucu kitlesi o kadar artar. ntv nin klasik uyarlamaları çok önemli bir işlevi yerine getirdi bence. seçilen eserler pek yeterli görülmdedi başlarda ama belki de bir babanın ilk defa çocuğuna kendiliğinden çr almasına neden oldu. belki de anne babaları tarafından ""asıllarını okumuyorsun bari bunları oku" diye ellerine çr verilen çocuklar bile oldu. dediğim gibi belki bu eserler çizgi romancılarca pek beğenilmedi ama  o çocuklar şimdi muhtemelen tardi yle de tanışacaklar. neyse lafı çok uzattım biraz alakasız oldu konu başlığıyla kusura bakmayın

darkwood

Çizgiroman adına güzel olan ne varsa, her türlüsüne kapımız açık.
Clint Eastwood tarzı çizgileri ile güzel karelerini formumuzda gördüğümüz DURANGO yu Mart ayına kalmadan, uygun fiyatı ile umarım satışta görürüz.  Bu güzellikleri bizim ile paylaşan Prestij kitap ailesine teşekkürler.
Darkwood Sakinleri..

hanac

Yakında, az kaldı. Hipnozun arka kapağından.

Hayal Kahvem

Selamlar, Durango'ya" Memlekete hoşgeldin!" demem lazım öyle değil mi ? :)

Dün gece mehtaba dalıp hep seni andım.
Öyle bir an geldi ki, mehtap seni sandım.

Güfte: Nedim Güntel
Durango Çizgi Roman Karesi

hanac

İlhan'ın dünkü toplantıda verdiği habere göre Durango salı günü baskıya giriyormuş.

Önümüzdeki hafta satışa çıkacak.

rumar80

Bir frankofona daha kavuşacağız sonunda. Umarım sonuna kadar sürer. Darısı diğer frankofonların (eski dostlar ya da yeni arkadaşlara)

darkwood

Dün toplantıda bir araya geldiğimiz ve iyi niyetli çalışmalarını yakından takip ettiğimiz sevgili İlhan,  DURANGO ile ürün yelpapezisini çeşitlendiriyor.
Güzel çalışmalarının devamını diliyoruz.
Darkwood Sakinleri..

gamlıbaykuş

Durango'yu merakla bekliyorum. Artık izin dönüşü çıkmış olur herhalde ben de keyifle okurum...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...