Fear Itself - Korkunun Kendisi - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 19 Ocak, 2011, 12:04:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Kitabı alırken sağlam bir macera ile karşılaşacağımı sanıyordum. Malesef hiç keyif almadım Odin ne istiyor neyin peşinde bu kavga nereye gidiyor malesef Marvel Mucizeler üzerine gitmedi 5/10 üzerinden. Kingdom Come devam.

Not: Kavga gürültü çıkaralım savaş yapalım demişler ama sanki bence hepsi bir biri içine girmiş sen ne dersin yüce insan Umar reis....

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Bir kez daha okuyayım detaylı cevaplarım dostum

rumar80

Sevgili Hennessy'nin isteği ile bol SPOILER'LI yazımı yazıyorum.

Zamanında Alfa yayınları sonrasında büyülü çizginin Thor'larını okuyan dostlar bilirler. İskandinav mitolojisinde Ragnarok diye bir olay var. Balder'in ölümünden sonra tüm evren kaosa girecek Midgard Serpent (Yeryüzü yılanı) ortaya çıkacak. Thor yılanla savaşıp onu öldürdükten sonra ölecek ve mevcut tanrıların çağı sona erip yeni bir çağ başlayacak. Thor'da defalarca bu mit üzerine hikayeler yazıldı. Korkunun efendisi de bir çeşit Ragnarok öyküsü.
   Bu sefer yılan Thor'un öz amcası. Yıllar önce Odin tarafından esir edilen amca dünyaya dönüyor. Odin'de oğlunu kurtarmak ve savaşı kazanmak için Asgard'a çekilip Dünya'nın yerle bir olmasını bekliyor. Yılan Mjolnir'e benzeyen çekiçleri Dünya'ya salıyor. Bazı karakterler de (Sin, Thing, Attuma, Hulk, Absorbing Man, Titania, Grey Gargoyle, Attuma, Juggernaut) bu çekiçleri alıp değişir ve ortalıkta yıkıma yol açarlar. İnsanlar ve Thor Odin'e kafa tutar, Odin yumuşar, Thor amcasını "öldürür" ve ölür.
   Özet bu. Dolu dolu aksiyon ama vasatı bulmayan konu. Bu eventlerin hepsinde olduğu gibi yan öykülerden haberimiz olmuyor. Örneğin kitapta Paris'te yaşananlar deniyor. Ama ne? Grey Gargoyle tüm Paris'i taşa döndürüyor. Diğer karakterler ne yapıyor? vs. Bunlar hep eksik. Çünkü sizden (burada doğal olarak Amerikan okuyucusundan) diğer kitapları da almaları isteniyor.
    Sin burada Bucky'i öldürüyor. ama bu da yüzeysel kalıyor. Steve bu nedenle üniformasını tekrar giyiyor ama Bucky de hayata dönüyor. Öyleyse bu kadar melodrama ne gerek var. Ya da bırakın Bucky ölü kalsın da ölümünün bu sefer bir anlamı olsun.
    Sonuç olarak bir Alex değil, hatta Rıdvan bile olamaz. Ama Marvel event'leri seviyorsanız okuyun. Acaba? diyorsanız boş verin.

Nightrain

Marvel'in event olayını sevmiyorum. Bi konu çıkıyor, 80 farklı dergide devam ediyor.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 04 Kasım, 2015, 14:58:12
   Özet bu. Dolu dolu aksiyon ama vasatı bulmayan konu. Bu eventlerin hepsinde olduğu gibi yan öykülerden haberimiz olmuyor. Örneğin kitapta Paris'te yaşananlar deniyor. Ama ne? Grey Gargoyle tüm Paris'i taşa döndürüyor. Diğer karakterler ne yapıyor? vs. Bunlar hep eksik. Çünkü sizden (burada doğal olarak Amerikan okuyucusundan) diğer kitapları da almaları isteniyor.

Paris olayını Türk okuyucular anca Iron Man'in Fear Itself cildinde görebilecek.

Alıntı yapılan: rumar80 - 04 Kasım, 2015, 14:58:12
Sin burada Bucky'i öldürüyor. ama bu da yüzeysel kalıyor. Steve bu nedenle üniformasını tekrar giyiyor ama Bucky de hayata dönüyor. Öyleyse bu kadar melodrama ne gerek var. Ya da bırakın Bucky ölü kalsın da ölümünün bu sefer bir anlamı olsun.

Adamlar o kadar dramatik altyapıyı düşünmüyor. Bu maceradan sonra Bucky, kendi maceralarına sahip oluyordu. Oraya hızlıca varmak için öyle yaptılar. Marvel için sistem bellidir. Bir sonraki olay halihazırda olan olaydan önemlidir. Bu da devam eden olayın değerini düşürüyor tabi. Mesela Secret Wars içinde öyle. Secret Wars müthiş pazarlandı. Daha Secret Wars bitmeden yeni evrene geçildi. Birinci gündem maddesi yeni evren oldu.

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 04 Kasım, 2015, 15:12:59
Marvel'in event olayını sevmiyorum. Bi konu çıkıyor, 80 farklı dergide devam ediyor.

Marvel'ın olayı bu zaten. Solo macera okusan bile 2-3 cilt event tie-in'ine denk geliyorsun. Aslında birebir güncel takip edilince  çok sorun olmuyor. Ama Türkçeye çevrilirken araya çok zaman girdiğinden sıkıntı oluyor.

emre ozdamarlar

Birakin diyorum Marvel'i, DC'yi, superkahramanlari dinletemiyorum :)

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

rumar80

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 04 Kasım, 2015, 16:15:53
Birakin diyorum Marvel'i, DC'yi, superkahramanlari dinletemiyorum :)
Tek bir macera ile olmaz Emre

teknolojibaronu

Bugün D&R da inceleme fırsatı buldum. Arka kapağa bakarken bir baktım fiyat etiketi yapıştırılmış 40.00TL. Pes. Bu kadar olmamalı.

emre ozdamarlar

Alıntı yapılan: rumar80 - 04 Kasım, 2015, 17:36:08
Tek bir macera ile olmaz Emre

Abi ben o kadar koptum ki DC, Marvel'den artik dönmem imkansiz, cok sevdigim bi yazar cizer el atarsa bakiyorum arada ama o bile "eh iste"'den ötesini hissetirmiyor :)

rumar80

Mesela Infinity çok başarılı bir event. Böyle eventlere de can kurban

tulgan

Alıntı yapılan: Kenny - 06 Kasım, 2015, 18:24:26
Bugün D&R da inceleme fırsatı buldum. Arka kapağa bakarken bir baktım fiyat etiketi yapıştırılmış 40.00TL. Pes. Bu kadar olmamalı.

Korkunun Kendisi 248 sayfa kuşe kağıt, orijinal cildin fiyatı 30$.

rumar80

Agamotto

Alıntı yapılan: rumar80 - 06 Kasım, 2015, 22:30:51
   D&R ekstra kazık mı atıyor o zaman?

D&R ile alakalı bir durum yok. D&R normal fiyatından satıyor.