Galip Tekin'den Tuhaf Öyküler..

Başlatan V, 19 Ocak, 2011, 20:43:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Yılın bomba çizgi roman haberi budur!..

Mürekkep Basın Yayın En Kahraman Rıdvan'ı tekrardan okurlarıyla buluşturduktan sonra şimdi de
büyük üstat Galip Tekin'in fantastik,gizem,korku öğeleriyle dolu öykülerini "Tuhaf Öyküler" başlığı
altında okurlarıyla buluşturuyor.Serinin ilk kitabı baskıda.28  Ocak'ta satış noktalarında olacak..

"İstemem,eksik olsun.."

Tarkan Kurt

Sevindirici bir haber ama 28  Aralık'ta satış noktalarında olacak demişsin, inşallah yayın tarihi 28 Aralık 2011 değildir. ;D

V

28 Ocak 2011,düzeltiyorum. :)  Hatırladığım kadarıyla Galip Tekin'in öyküleri ilk kez
bağımsız bir albümde toplanıyor.Çok geç  kalındı..Ama kalıcı,uzun soluklu  bir külliyat oluşur
inşallah.
"İstemem,eksik olsun.."

emre ozdamarlar

Yillardir bekledigim haber. Tuhaf Öykuler 1 dediklerine göre en azindan 2. cildi de olacak.
Darisi Kenan Yarar'in basina.

rumar80

Gırgırın en sevdiğim iki bölümünden birydi. Diğeri de Bülent Arabacıoğlu'nun tek sayfalık karikatürü idi. Orada kendi resmini bir yere sıkıştırırdı. Onu bulmak için uğraşırdım.
  Bu arada özlemle bekliyorum kitabı.

pizagor

Sıkı bir albüme hazır olalım arkadaşlar. Sıkı da satacağını düşünüyorum... Dolayısıyla Kenan Yarar'ın, Nuri Kurtcebe'nin, Ergün Gündüz'ün ve diğerlerinin mizah dergilerinde kalmış, hiç kitaplaşamamış çizimlerinin önünü açacak denemeler bunlar. Sonuna kadar arkasında durmak lazım...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pearl jam

Süper haber uzun süredir bekliyordum. darısı vakur barut un ve suat gönülay ın şimdi ismini hatırlayamadığım yeni kitabının başına...

Perpetual

Ben de çok sevindim bu habere. Ama ben tüm çizdiklerinin toplanmasını istiyorum.Kaç kitap olacağı sorun değil.Seçmece olmasın yani  ;D.
7. Biriktirici

rumar80

Herkes çok sevindi anladım ama hiç alan olmadı mı? Yok mu yorum yapacak?
   Ben başlayayım: Kitabı okudum. Beni eski günlerime götürdü. Cuma günlerine, lise günlerime gittim. Hikayelerin toplanması güzel olmuş, ama Gırgır'daki o iki sayfanın tadını bulamadım. Hikayeler güzel, özellikle Araf öyküsü. Çizimler hatırladığım gibi deli dolu. Yıllar sonra tekrar okumak güzeldi açıkçası, ama içim Gırgır'ı düşünürken cız etmedi değil.

pizagor

Galip Tekin ve Tuhaf Öyküler 1...

Sanıyorum 90'ların sonundaki - 2000'lerin başındaki öykülerinden bir derleme. Albüm, Nihayet Çıkmazı - Arada Kalanlar - Kontrolsüz - Moby Dick - Trio - Uç Noktalar - Kurt - Satılmışlar ve Franchise - Kuşların Tanrısı - Mayın Tarlası - Daşdan Kalp kısa öykülerinden oluşuyor. Hepsi çok güzel hikayeler ama özellikle Nihayet Çıkmazı, Arada Kalanlar, Trio ve Uç Noktalar aralrında en fazla etkilendiklerim oldu. Bir de düşündürücü bir öykü Franchise'ı atlamamak lazım...

İkinci albümü ısrarla istiyorum!

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 12 Şubat, 2011, 22:05:48
   Herkes çok sevindi anladım ama hiç alan olmadı mı? Yok mu yorum yapacak?

Var var... Ama başka başlıkta yapmıştım, buraya da ekleyeyim:

Sanıyorum 90'ların sonundaki - 2000'lerin başındaki öykülerinden bir derleme. Albüm, Nihayet Çıkmazı - Arada Kalanlar - Kontrolsüz - Moby Dick - Trio - Uç Noktalar - Kurt - Satılmışlar ve Franchise - Kuşların Tanrısı - Mayın Tarlası - Daşdan Kalp kısa öykülerinden oluşuyor. Hepsi çok güzel hikayeler ama özellikle Nihayet Çıkmazı, Arada Kalanlar, Trio ve Uç Noktalar aralrında en fazla etkilendiklerim oldu. Bir de düşündürücü bir öykü Franchise'ı atlamamak lazım...

Özgün hikayeleriyle, özgün çizimleriyle, tiplemeleriyle, sorguladıkları ve sorgulattıklarıyla, kendine özgü karelemesiyle Galip Tekin'in eserlerini hak ettiği şekilde sonunda albüm haline getirdiği için Uykusuz'a minnettarım. Albümlerin ikincisini - üçüncüsünü - ddördüncüsünü bekliyorum...

emre

İkinci kitabı bekleyenlere ve sevenlerine müjdeyi ben vereyim Tuhaf Öyküler 2 çıkmış...

V

"İstemem,eksik olsun.."

BAHADIR

alpi

uzun bir aradan sonra üçüncü cilt çıkmış...