Creepy ve Eerie Muhabbeti

Başlatan V, 20 Ocak, 2011, 20:33:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Saint2

Alıntı yapılan: essegesse - 12 Nisan, 2011, 23:53:01
Ben bu akşam numuneyi Lal kitabın müdürü Munzur bey'in elinde gördüm.

Fiyat pahalı gibi duruyor ama kitabı görünce hakkı budur diyeceğinize eminim.Zaten biz indirimli satacağız.

Ama gerçekten artık ülkemizde Avrupa hatta Amerika'yı aratmayacak kalitede baskı yapılıyor.

Son dönemde basılan bir çok kitap zaten harika.Ama Creepy'yi onlardan ayıran özellikleri var.

Kapak hard cover.Fasikül kapakları canlı renklerle kuşe baskı.Sayfa baskıları ise harika olmuş.Boyut ilk korku magazinlerle aynı.Yani orjinal boyutunda.

Bence vereceğiniz paraya değecek.Perşembe günü bizim mağazalara da dağıtılacak.

Hadi hayırlısı.

Valla hakkı 37,5 TL olsa da kaç kişi alır soru işareti...   :-X :-X :-X

nacho_grande

Fiyat yüksek hakikaten ama 22-25 TL olsa gideri var. Zira şu anda ben Creepy, Eerie ve Vampirella hayranı olarak büyük bir ikilemdeyim. :D

gamlıbaykuş

Creepy'nin kapak resimlerini araştırdım ve en son 145. sayısını gördüm daha fazlası da var mı bilmiyorum. Biz 150 sayı diyelim, 5'er sayıdan 30 cilt yapar, fiyatı 37,5 TL indirimli 30 TL'ye satın alsak(ki zannetmiyorum) 30x30= alsana 900, vay be... Harbiden koleksiyonlukmuş ben kendime koleksiyoncu derdim bir de :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

nacho_grande

Erken rezervasyon ile 30' unu birden alana adedi 20TL olsun o zaman bari. ;)

Sinan Başak

Kitabın orijinalinin etiket fiyatı $49,99, amazon'da indirimli fiyat $31,49.  10.cilt için Ağustos 2011 tarihi verilmiş. Bu arada Lal ilk duyuruyu yaparken Creepy ve Eerie olarak yapmıştı. Eerie'yi yayınlamayacak mı?

Lami Tiryaki

Vampirella'dan sonra süslü baskılı Korku'muz da oldu, hayırlı olsun. Koleksiyon dizisi olarak çıkarılan cildin birde okuyucu versiyonu olsaymış iyi olurmuş. Bu fiyatla satış şansı düşük olacaktır. Umarım hüsranlı Attila'nın yanına tek sayılık bir de Korku eklenmez!

Bu arada klasik fumettiler de koleksiyon amaçlı olarak basılmaktadır. Üstelik satış sayısı az çok bilinen yayınlar bunlar.  Ancak aynı kalite ve baskı özenini bu yayınlarda görmüyoruz. Klasik fumettilerin de böyle koleksiyon versiyonu süslü baskıları olsa ya da biraz daha özenli baskıları olsa benim gibi fumettisever olupta almayanların da alması sağlansa daha iyi olmaz mıydı acaba?

Yayınlar, okuyucunun ve yayıncının gözünde çok farklı görünüyorlar. Emek-sermaye çelişkisinden sonraki en büyük çelişki bu olsa gerek :)

Selamlar
Lami

Tarkan Kurt

Açıkçası ben Korku Vampirella gibi serilere çok fazla ilgi duyan birisi değilim. Fiyat bana göre yüksek. Bununla birlikte ilgi duyanlar için Koleksiyonluk iyi bir baskı olacak gibi duruyor.

pearl jam

creepy hakkında bilgim yok. benim  pek ilgimi çeken bir tür değil ama baskı kalitesi denildiği kadar iyiyse fiyat çok da uçuk değil bence. amazon fiyatına bakarak söylüyorum tabi bunu. 1602 35, hulk 30 tl , küçük boyut basılan thorgal lar 30-tl etiket fiyatıyla satılmadı mı? büyük baskı ve sert kapak olduğunu da unutmamak lazım. indirimli fiyatı 30 tl civarı olur sanıyorum. yani bilmiyorum sevdiğim bir tür olsaydı alırdım herhalde, özelliklerine göre çok da uçuk gelmedi bana fiyat. inceleyip beğenirsem yine de alabilirim tabi :)

Sinan Başak

Bencede piyasadaki bazı kitapların etiket fiyatları ile kıyaslandığında uygunu bırak, ucuz bile kalıyor.
Örnek: 26 TL'lik West

tommikser

Kalitesine bakmak lazım.Sayfa sayısı oldukça fazla sert kapak,büyük boy.Satış sanırım 30 lira olur belki de daha az o yüzden abartılı değil ürünün özelliklerine göre.Ama alınır mı bu bir tercih meselesi...

aaciltan

Öncelikle Lal kitap'a bizlere bu klasik korku serisini kazandıracağı için teşekkür ediyorum.
Benim gibi Korku serisinin hayatında ayrı bir yeri olan eski topraklar için bu seri bulunmaz bir nimettir.
Yayınevlerinin bu gibi kitapları belli bir kar ederek yayınladıklarını düşünürsek fiyatı makul geldi bana. Aynı zamanda büyük boy ve hardcover kapak olduğunu da düşünürsek...
Sabırsızlıkla kitaplığıma kazandırmayı bekleyeceğim...

essegesse

hanac

Alıntı yapılan: essegesse - 13 Nisan, 2011, 16:46:49
West 30 tl oldu bu arada.:(

Altan, bana 5 tane ayır.

Bu kampanya kaçmaz.  :)

Sinan Başak

Ç..  diyorum, başka birşey demiyorum. Bu kitabı bu fiyattan alacak bu kadar adam varken, yayınevlerine niye selam gönderiliyor, biz sağmallara kucak dolusu teşekkür etmek dururken. Kimse kusura bakmasın, herkes ürününe dilediği fiyatı uygun görüp koyar ama buna da bu parayı vermek akıllı insan hareketi değil (Bu benim fikrim tabi, herkes dilediği fikri özgürce savunabilir, kimseyi kırmamak kaydıyla.) >:(

Bu şartlarla, bu fiyatlarla da yayınevi üzülürse üzülsün, basmazsa basmasın umurumda değil.

essegesse

Yok Hasan kardeş,ben hala eski fiyattan satıyorum.

Şimdi kaç tane ayırayım:)