Creepy ve Eerie Muhabbeti

Başlatan V, 20 Ocak, 2011, 20:33:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Darkwood Kuzgun Çizgiromanevi'nde nesli tükenmekte olan çizgiromanlar fahiş fiyatlardan değil de makul fiyatlardan bulunabiliyor.
Crom! Ölüleri Say...

Ras Al Ghul

Teşşekkürler arkadaşlara tavsiye ediyorum zaten :)

bongzilla

2 gün önce ayvalık'tan creepy'nin ilk sayısını aldım. öykülerin naif olduğunu biliyordum ama çok fena sardım kitaba  :) keşke devam etseydi. buna da şükür

Ras Al Ghul

Bu kitap hakkındaki görüşlerim aşağıdaki videoda 26. dakikadan itibaren görülebilir :)
https://www.youtube.com/watch?v=Px947l7CELs

Nomad

Şu anda idefix ten cildi 21 tl ye alabilirsiniz.
Bugünün baskı maliyetlerini düşünürsek bedava fiyat. 
Lal de %40 indirim var idefix te.

memospinoz

İdefix stoklu çalışmadığı için (stokta var-yok yazmaz) muhtemelen Lal'in tüm kitapları var gözüküyordur. Fakat Creepy hiç yok, Eerie'ninse sadece 2. cildi sınırlı sayıda var piyasada. 2. el olarak sahaflarda var tabii hala.

Kinowa59

Lal kitap, creepy ve eerie korku çizgi romanlarının ilk ikişer cilldini yayınladı. Herhalde pek satmadı ki , bu güzel serilerin devamını getirmedi. Oysa ki kaliteli baskısı ve orijinal içeriğiyle çizgi roman dünyasının bu kült eserleri kitaplıklarımıza ne kadar da yakışıyordu.

Nightrain

Alıntı yapılan: bayram - 08 Aralık, 2022, 22:21:54
Lal kitap, creepy ve eerie korku çizgi romanlarının ilk ikişer cilldini yayınladı. Herhalde pek satmadı ki , bu güzel serilerin devamını getirmedi. Oysa ki kaliteli baskısı ve orijinal içeriğiyle çizgi roman dünyasının bu kült eserleri kitaplıklarımıza ne kadar da yakışıyordu.

Basıldığı yıla göre pahalı bulunmuştu fiyatları.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

pizagor

Alıntı yapılan: Nightrain - 08 Aralık, 2022, 23:56:22
Basıldığı yıla göre pahalı bulunmuştu fiyatları.

aaaaah ah... Eski, güzel günlermiş onlar :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

gunes21

Creepy ve Eerie  nin muhteşem yılları İspanyol ustalarin
düzenli ve yoğun olarak çizdiği  70 orta ve sonları  olmalı, biz işin daha başında idik .... o dönemin sayılarını göremeden..sonlandı  ne yazık ki ..

Kinowa59

Evet sayın güneş21,  Jose Ortiz karanlık çizgileriyle,  1970 yıllarında yayınlanan büyük boy korku albümlerinde benim en çok ilgimi çeken çizerdi. Toprağı altın olsun.

Kinowa59

Ya arkadaşlar, toprağı bol olsun diye yazacağıma, altın olsun diye yazmışım. Sayın mefta Jose Ortiz, altınları alıyorum ve yerine papa tarafından kutsanmış 10 çuval toprak gönderiyorum. Toprağın bol olsun.

labirent

Lal, bu 2 seriyi 200-250 sayfalık ciltler halinde yayınlasa talep olmaz mı? Bence iyi bir satış yakalayabilir.

Kinowa59

Yıl 2013 veya 2014 bahar ayları. İlyas Erkul bey'in dükkanında çay eşliğinde sohbet edip, Creepy 1 cildini de aldıktan sonra, birazda diğer çizgi roman dükkanlarını dolaşayım diye, Kadıköy çarşısının zemin katına indim. Dükkanların camlarından, envai çeşit çizgi romanları incelerken, bir taraftan da, hangilerinin tutup tutmayacağını kurguluyordum. ( O aralar Demirbaş yayıncılık üst üste kitaplar yayınlıyordu ) Bir aralık, bir dükkanın camından, içerideki sahibiyle göz göze geldik. Uzun ve zayıf yüzü, tedirgin ve şüpheci bakışlarını tamamlayan 70_75 yaşlarındaki bu şahıs, derinden gelen boğuk sesiyle elimdeki korku çizgi romanının hikâye anlatıcısı Creepy amca'nin vücut bulmuş haliydi sanki. Bir süre sonra gide gele dost olduğum bu şahıs, ne vakit görsem bana, korku filmleri için iyi bir karakter oyuncusu olabileceği izlenimini uyandırmıştı.

Kinowa59

Creepy okumalarıma devam ediyorum. 1964 yılında yayınlanan bu eserin okuyucu mektupları sayfası yalnızca nostaljik tat vermiyor. Bu sayfalarda, yirmili yaslardayken dileklerini ifade eden pek çok çizgi roman okuyucusunun bugün yaşıyorlarsa seksenli yaşlarında olduklarını görüyoruz. 1964 yılı, benim de beş yaşında olduğum dönem. O yıllara ait neler hatırlıyorum. O yıl köyde, evimizi sel aldığını, kucağıma sarman bir kedi verip beni yüksekçe bir yere çıkardıklarını hatırlıyorum. Gene aynı yıl, dedemin annesinin ( 1881_ 1964 ) öldüğünü, beni ölü yıkama tasını almam için komşuya gönderdiklerini anımsıyorum. Evde sık sık ( pek anlamadığım) Kıbrıs' dan ve şehit pilot Cengiz Topel' den bahsedildiğini hatırlıyorum. Evet değerli dostlar, biliyorum bunları yazmamın yeri burası değil. Göl kenarında bir kafede çay eşliğinde Creepy okur köşesinde 1964 yılında yazılan mektupları okurken, ortamın sessiziğin den etkilenip çocukluğuma yaptığım yolculuğu siz değerli forum dostlarımla paylaşmak istedim. Kalınız sağlıcakla.