Corto Maltese

Başlatan hanac, 24 Ocak, 2011, 15:43:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

1. sayı 70 sayfa. 2. sayı ise 253.
1. sayı olan Gençlik Yılları adlı maceranın ilk sayfasında Corto anlatıyor:
1904 - 1905'te Rus-Japon savaşı sırasında Jack London'la tanışmıştım. Rasputin'le ilk karşılaşmam da o sırada oldu. Olağanüstü cesur adamlardı. Oyıllarda çok gençtim ve hiçbir şeyin farkında değildim. bugün ise hâlâ tam olarak kavrayamasam da size onlarla ilgili birkaç şey anlatabilecek durumdayım.
Evet bu girişin ardından maceramız başlıyor ve bir solukta okunuyor. Corto'nun yüzünü ilk olarak 55. sayfada görüyoruz. Rus-Japon savaşının içinde bir yerde, sizde Rasputin ve Jack London'la birlikte Corto'yla tanışmanın tam zamanıdır.
O kadar kusur kadı kızında da bulunur dedirtecek harflerin ince olmasını saymazsak kalite mükemmel. İyiki NTV çizgiroman işine girmiş.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

tommikser

Yani alınıp okunası bir yayın var karşımızda öyle mi abi?Yazılar nasıl ben Agatha serisini almama karşı yazılarının küçük olmasından dolayı sevememiştim mesala.Fumetti boyutu zorlamamış mı?Renklendirme nasıl peki?

s.b

Birkaç örnek sayfa:

DAMPYR

yazıların boyu iyi gibi duruyor.renklendirme mükemmel zaten ona diyecek birşey yok okunabilir.... 8) ;) :)

pearl jam

Her iki kitabı da okudum. Öncelikle baskı kalitesini çok beğendiğimi belirtmek isterim.

Kapak tasarımı olarak Dost'un yayımladıkları çok daha güzeldi o ayrı.

Renkli Corto' yu siyah beyaza oranla daha çok sevdim, daha rahat okudum diyebilirim.

Bir Tuz Denizi Şarkısı veya Tuzlu Denize Balad, ismi ne olursa olsun çok güzel bir hikaye.

Siyah beyazın yeri ayrı ama iyi renklendirilmiş bir çizgi romanın tadı da bambaşka.

Umarım Cortolar da klasik uyarlamaları kadar satar da Ntv bu tarz çizgi romanlarla devam eder.

hanac

Geçen gün ben de inceledim ve çok beğendim.

Küçük boy diye önyargılıydım ama enfes olmuş.

YKY ile görüşme halindeyim elimdeki büyük boy dostlar karşılığında takas teklif ettim.  :)

alan ford

Yanlış yerle pazarlık ediyorsun ama.  8)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Mister NO

s.b

NTV'nin Corto'ları Dost'un yayınladıklarından daha kaliteli. Boyutunu küçültmesi de çok iyi olmuş. Aksamadan devam etmesini ümit ediyorum.

DAMPYR

Alıntı yapılan: s.b - 15 Mart, 2012, 01:57:38
NTV'nin Corto'ları Dost'un yayınladıklarından daha kaliteli. Boyutunu küçültmesi de çok iyi olmuş. Aksamadan devam etmesini ümit ediyorum.

Daha kaç sayısı daha var Corto'ların yayınlanmayı bekliyen..... ???

Hayal Kahvem

Buna ne diyorsunuz  :D

alan ford

Alıntı yapılan: Hayal Kahvem - 28 Mart, 2012, 19:48:50

Buna ne diyorsunuz  :D

Flaneur'un işi mi bu?. Harika olmuş
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

kalidor

Flaneur'daki abilerden biri Corto hastası. Arkadaki figürü de orada görmüştüm. Corto'da hasta olunmayacak gibi değil ki. Çizgiroman ötesi.
Crom! Ölüleri Say...

emre ozdamarlar