Corto Maltese

Başlatan hanac, 24 Ocak, 2011, 15:43:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BAHADIR

Hatta harika ötesi...zannedersem şahsi bir çalışma...Allahtan şahsi bir çalışma çünkü  bir çizgiroman karekterinin sigara ile özdeştirilmesi yada sigaraya alet edilmesi hoş olmazdı...Teks de Marlboro kapağına yakışırdı ama... ;)

Gambit

Alıntı yapılan: BAHADIR - 29 Mart, 2012, 09:01:08
Hatta harika ötesi...zannedersem şahsi bir çalışma...Allahtan şahsi bir çalışma çünkü  bir çizgiroman karekterinin sigara ile özdeştirilmesi yada sigaraya alet edilmesi hoş olmazdı...Teks de Marlboro kapağına yakışırdı ama... ;)

ohaaa, suppper olurdu valla tex ve marlboro

boyle bir poster yapilirsa direk alirim valla.

DAMPYR

Alıntı yapılan: Gambit - 29 Mart, 2012, 09:51:26
Alıntı yapılan: BAHADIR - 29 Mart, 2012, 09:01:08

ohaaa, suppper olurdu valla tex ve marlboro

boyle bir poster yapilirsa direk alirim valla.
Bi Ara Parlementte mi öyle birşey vardı ben mi yanlış hatırlıyorum (Kowboy Resmi)...... ???

BAHADIR

Marlboro'nun meşhur kovboy'u zaten vardı...Tekel ve tütün mamülleri reklamları yasaklanınca onunda ömrü bitti...Hatta Camel'in devesinin üstüne de bir ten ten resmi yerleştirelim tam olsun  :)

pearl jam

tommikser

Sami abiye katılmıyorum.NTV Corto bence çok kötü.Evet baskı boyutunu beğendim fena olmamış.Renklendirme bence vasat fotoşop kullanmayı yeni öğrenmiş birinin çalışması gibi olmuş.Yalnız çok daha kötü şeyler var.

Elimde 1 tane olan Dost'a ait Bir deniz tuzu şarkısı ve Tuzlu denize balat şarkısını karşılaştırdım.İlk olarak Dostun tercümesi gerçekten enfes.En basitinden zencilerin ingilizceyi zor konuştuğunu sadece Dost'un tercümesinde anlıyorsunuz.Bu bence önemli neden derseniz konuşma bütünlüğü açısından fark oluşturuyor.Daha sonra maalesef NTV bazı balonları kafasına göre çıkarmış.Sanırım kitap boyutu küçülünce karelerde küçülmüş ve gereksiz gördükleri balonları silmişler.Bu açıdan benim açımdan bütün özelliği gitmiş oluyor.

Bir diğer eksik ise Dost olayın geçtiği ve orjinalinde de olduğunu düşündüğüm ada haritasını verdiği halde NTV yayınlamaya gerek görmemiş.Bence o harita çok önemli.Olayların geçtiği yerleri bilerek kurguya dahil olabiliyorsunuz.

En son olarak Prat'ın ön sözü ve bu macerayı neden yazığını anlattı kısım çok değerli olduğu halde NTV editörü kendince değersiz görmüş olmalı ki koyma gereği görmemiş.Daha ekleyebileceğim nedenlerden dolayı Dost enfes bir iş çıkarmış.Tebrik ediyorum kendilerini.NTV'yi alsam da Dost bence daha kıymetli en kısa zamanda tamamlayacağımı düşünüyorum.

Gambit

Cok guzel yazi olmus gunes, eline saglik

caretta

Radikal Kitap Eki'nin 20 Nisan 2012 tarih ve 579.sayısında Levent Cantek'in 'Git Gidebildiğin
Kadar'başlıklı Corto Maltese makalesi var.

kalidor

Corto'ların eksik sayılarını 2-3 ay önce Dost'un internet sitesinden oldukça makul bir fiyata almıştım.
Crom! Ölüleri Say...

OZAN BALIM

Corto'dan ses seda yok, diğer albümler çıkmayacak mı acaba? Madem Fransız versiyonu temel alınıyor, boyutlar da orjinali ile aynı olsun. Aslında diğer birçok kitap gibi "basılsın da nasıl olursa olsun"a razıyız ya, neyse... Dost baskıları ve çevirileri gerçekten harika bu arada ve fiyatları da neredeyse bedava...

alpi

ntv corto tatiline ara vermiş..''sabit atışla samba'' ve ''bahia'da randevu'' bu hafta çıkıyor..

kalidor

Bu maceraları Dost hangi albumün içinde yayınladı? Corto Git Gidebildiğin Kadar albumünde olabilir mi?
Crom! Ölüleri Say...

alan ford

Albümler yanımda olmadığı için yanılıyor olabilirim ama sanırım Oğlak Burcu Altında albümünden. Sabit Atışla Samba , Tek Atışla Samba adıyla yayımlanmıştı yanılmıyorsam.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

kedidiro

Alıntı yapılan: kalidor - 24 Temmuz, 2012, 14:50:13
Bu maceraları Dost hangi albumün içinde yayınladı? Corto Git Gidebildiğin Kadar albumünde olabilir mi?
Alıntı yapılan: alan ford - 25 Temmuz, 2012, 23:01:06
Albümler yanımda olmadığı için yanılıyor olabilirim ama sanırım Oğlak Burcu Altında albümünden. Sabit Atışla Samba , Tek Atışla Samba adıyla yayımlanmıştı yanılmıyorsam.
doğrudur... oğlak burcu altında albümünde bahia'da buluşma ve tek atışla samba isimleri ile yayınlanmış maceralar bunlar...

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: alpi - 24 Temmuz, 2012, 12:43:10
ntv corto tatiline ara vermiş..''sabit atışla samba'' ve ''bahia'da randevu'' bu hafta çıkıyor..

3 adet çıkıyormuş, diğeri  "Tristan Bantam'ın Sırrı"

[IMG]http://img545.imageshack.us/img545/9987/000000038049031.jpg[/img] [IMG]http://img405.imageshack.us/img405/5176/000000038048931.jpg[/img] [IMG]http://img854.imageshack.us/img854/3812/000000038048831.jpg[/img]