Wizard World Digital

Başlatan pizagor, 25 Ocak, 2011, 12:03:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Yeni dedikodu : Yılların Amerikan çizgiroman magazini Wizard'ın yayını sona eriyormuş...

Çizgiroman aleminin ekonomik anlamda iyiye gitmediğinin bir işareti daha :(
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

emre ozdamarlar

Wizard ile genel cizgi roman pazari arasinda bir paralellik kurmak cok dogru olmaz gibime geliyor.
Wizard cizgi roman ustune haberler yapan aylik bir dergi idi. Yeni cikacak yayinlarin tanitimi, fiyat listeleri, röportajlar vs iceriyordu. Su anda internet, bu haberleri Wizard'in asla yapamayacagi sekilde okuyucuya ulastiriyor. Bir yanda ayda bir yayinlanan bir dergi, bir yanda saniyesi saniyesine guncellenen internet. Wizard'in bu yarisi kaybetmesi cok dogal.

rumar80

Benim wizard'da en sevdiğim şey yayınevlerinin olacak olay için (örneğin Batman:hush) wizard'a özel bir kaç sayfalık bir çizgi roman hazırlamasıydı. Bu sayfalar genellikle dergide olmuyor, daha sonra trade'in içine ekleniyordu. Bir nevi DVD ekstrası gibi.
   Şimdilerde Marvel (sadece onu bulabiliyorum diyedir belki) Sneak-peek (ilk bakış) diye ücretsiz bir dergi çıkarıyor. Bunda çıkacak bazı dergilerden çizimler bulabiliyorsunuz. Genelde GON'da alışveriş yaptığınızda size bunu veriyorlar.

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 16 Şubat, 2011, 09:07:31
Genelde GON'da alışveriş yaptığınızda size bunu veriyorlar.

Şimdiye kadar hiç böyle bir jestle karşılaşmadım sevgili Umar... Herhalde Gon'dan tek tük çizgiroman aldığım içindir...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Olabilir Özgür. Daha dün iki sayı aldım çünkü. ama dediğin gibi benim oradaki arkadaşlarla geçmişim ta Nişantaşı'na Gerekli Şeylerin mağazası zamanına kadar uzar.
  Bu arada ABD'nde "free comic book day" diye bir gün vardır. O gün için özel bedava çizgi romanlar basılır ve okuyucuya dağıtılır. Aynısını GON da yapıyor. Bir de eğer 13gezegen'den alışveriş yaparsan koliye bir iki değişik çizgi roman mutlaka ekliyorlar.

hanac

Wizard dergisi yayınına dijital olarak devam ediyor.

Haftalık olarak yayınlanacak derginin ilk sayısını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

http://issuu.com/wizardworld/docs/wizardworld.com1.1

nacho_grande

Elimde 90 lar ve 2000 lerin başına ait tertemiz 20-25 tane sayısı var. Dergi kapanırsa zenginim :P

Alperen

Selam,
Yurtdisinda iken Wizard satin aliyor ve topluyordum. Cizgiroman dunyasinda nelerin oldugunu takip etmek bile bilgilendirici ve doyurucu olabiliyor. Demin su linki kesfettim. Amerikan cizgiromani sevenler icin;

http://wizardworlddigital.com/

Hoscakalin.