Thorgal Yıldızların Çocuğu ve..

Başlatan darkwood, 29 Ocak, 2011, 00:58:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Thorgal, Çizgi Düşler serisi, 1.cilt "orjinal sıra ile 7.macera" Yıldızların Çocuğu Thorgalın dünyaya gelişini fantastik bir dilde anlatıyor.
Macera oradan oraya atlıyor Dünyadan, uzaya, vikingler, büyücüler ve Cücelerle bu macerası insanı cezbedici bilim kurgu, fantastik bir karışım tadında.
5 Kitaplık macerayı tek bir maceraya sıkıştırmışlar izlenimi veriyor. Macera Thorgal'ın çocukluğunda sona eriyor.

Heyecanla aynı kitabın 2. macerası Alinoe'ye geçiyoruz. Thorgal büyümüş ve çocuk sahibi olmuş, ailesi ile bir ada da yaşıyor.
2 macera arasında tam bir uçurum var, Thorgal ne zaman büyüdü ve evlendi. Arada olması gereken maceralar merak konusu.
Bu macera beni o kadar sarmadı fakat ardından gelen Okçular isimli kitabın 3. macerası ise gerçekten müthiş, hırsızlar, ok yarışması v.s.
kitabı ne zaman bitirdim anlamadım. Okumayan arkadaşlara tavsiye olunur.

Meraklısı için, Editör yazı tanıtımı ise şu şekilde,

Bugüne kadar birçok dile çevrilen Thorgal, farklı konuları ve efsaneleri tek bir çatıda toplamayı başarmıştır. Kuzey başka bir deyişle Viking mitolojisinden, Atlantis fantezilerine kadar uzanan bir çizgide bilimkurgu ve fantastik öğelerin karışımı olan Thorgal, aslında gerçek anlamda bir serüven serisidir.

Yalnızca "kolu güçlü, kılıcı keskin" olmakla kalmayıp sürprizli bir kökene sahip olan kahramanımız Thorgal, fantastik öykülerden bilimkurguya, korkudan serüven öykülerine kadar geniş bir yelpazede gezinir. Bu tür zenginliği içinde Thorgal albümlerinin ana karakteri, seriye adını da veren Thorgal Aegirsson'dur. Fantastik öğelerin yoğun bir biçimde harmanlandığı öykülerde bütün macera soluk soluğa geçen bir "serüven" teması çerçevesinde ele alınır.

Vikingler tarafından büyütülen Thorgal cesur, yetenekli bir savaşçı olmasının yanı sıra mükemmel okçuluk hünerlerine de sahiptir. Thorgal'ın yaşamdaki ana hedefi aslında kendisi ve ailesinin barış içinde yaşayabileceği bir yer bulmaktır. Fakat sanki tanrılar onu lanetlemiştir ve bütün hayatı tehlike ve doğaüstü olaylarla çepeçevre kuşatılır.

Darkwood Sakinleri..