İzmir Çizgi Roman Evleri-2: Baykuş Sahaf

Başlatan Tarkan Kurt, 02 Şubat, 2011, 18:24:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tarkan Kurt

İzmir Çizgi Roman Evleri-2: Baykuş Sahaf

Baykuş Sahaf  İzmir Karşıyaka'da hizmet veren, yayını halen devam eden ya da bitmiş fakat baskısı bulunabilen tüm çizgi romanların satıldığı, ayrıca İngilizce çizgi romanlar ve figürler de bulabileceğiniz son derece modern bir çizgi roman evi.

Sahibi Levent İŞLEK  Şubat 2005 tarihinden beri burada çizgi roman severlerle buluşmakta. Levent Bey çizgi roman sahaflığı dışında Ekim 2008 tarihinden itibaren yayıncılık sektörüne de girmiş durumda. Bu kapsamda DC Comics yayınevinden Batman Öldüren Şaka Kasım 2008 tarihinde, Bağdat'ın Aslanları Nisan 2009 tarihinde ve  Ölüm Yaşamın Ağır Bedeli Mart 2010 tarihinde yayınlanarak biz çizgi roman severlerle buluştu. Ancak ne yazık ki baskısı tükendiği için Batman öldüren şakayı piyasada bulmak mümkün değil.

Kendisine sorduğumda bu yayın bolluğunda satmaz korkusuyla yeni bir yayına sıcak bakmıyor, en azından kısa vadede yeni bir yayın basmayı düşünmüyor. Daha önce yayınladığı Batman Öldüren Şaka, Bağdat'ın Aslanları ve Ölüm Yaşamın Ağır Bedeli adlı kitapları 1000'er adet basmış. Batman Öldüren Şaka'yı 2000 adet basmadığına pişman. Ölüm Yaşamın Ağır Bedeli adlı kitabın tükenmek üzere olduğunu söylüyor. Bağdat'ın Aslanları'nın satışlarından ise memnun değil.

Raflarda duran ya da deposundan getirdiği tüm çizgi romanlar özenle kitap poşetleri ile poşetlenmiş durumda, bütün kitaplar bakımlı. Oldukça geniş ve kaliteli bir müşteri çevresi var. En çok sattığı kitapların ise Zagor, Dylan Dog ve Alan Moore kitapları (Batman Öldüren Şaka, Watchmen, V For Vendetta) olduğunu söylüyor. Bu kadar övgünün üzerine eleştireceğim tek yanı ise daha önce tanıtımını yaptığım Pınar kitaptan farklı olarak ürünlerin etiket fiyatı üzerinden hiçbir indirim yapmıyor. Kitapları nakit ya da kredi kartı ile etiket fiyatı üzerinden alabilirsiniz. Ancak eğer takım halinde alacaksanız bazı küçük indirimler yapıyor.

Baykuş kitap İnternet üzerinden de satış yapıyor. İnternet üzerinden alışverişlerde bazı kitaplarda % 10 luk bir indirim uyguluyor.

İzmir'e geldiğinizde mutlaka uğrayın, Biraz çizgi roman , biraz yeni projeler üzerine laflar, bir de çayını içersiniz. Kim bilir? Belki birkaç tanede kitap alırsınız.

Adresi: 1734 sok. No:13/A Karşıyaka/İzmir
Telefonu: 0 (232) 369 74 99
Online Satış:
http://www.baykuscizgiroman.com/

Huma

İzmir'de bu tarz başka bir yer yok zaten. İzmir Kitap Fuarı'nda da standı vardı Baykuş'un.

Underfined

Geçen yıl izmire gittiğimde salak salak tüm sokakları aradığım halde bi türlü bulamadığım sahaf...Bütün 1700lü sokaklara girdim çıktım girdim çıktım bir türlü bulamadım.Ancak bu yıl kesin bulacağım :)

emre ozdamarlar

Eyyup Bey, tanitim icin tesekkurler, dukkana girip bi guzel gezip cikmis kadar olduk fotograflar sayesinde. Elinize saglik.

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: Underfined - 02 Şubat, 2011, 20:48:42
Geçen yıl izmire gittiğimde salak salak tüm sokakları aradığım halde bi türlü bulamadığım sahaf...Bütün 1700lü sokaklara girdim çıktım girdim çıktım bir türlü bulamadım.Ancak bu yıl kesin bulacağım :)

Dostum bu sefer kolay bulabilmen için krokisini ekliyorum  ;)

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 02 Şubat, 2011, 20:55:30
Eyyup Bey, tanitim icin tesekkurler, dukkana girip bi guzel gezip cikmis kadar olduk fotograflar sayesinde. Elinize saglik.

Rica ederim görevimiz  :) açıkçası İstanbullu arkadaşlardan da oradaki sahafları tanıtmalarını bekliyoruz.

Lami Tiryaki

Ben de tarif vereyim. Sırtını Karşıyaka iskelesine verip karşıdaki TEB'in olduğu sokağa dalıyorsun. Migros'u bulana kadar dümdüz yürüyorsun(bulamazsan sor). Migros'u geçtikten sonra önüne çıkan caddeli ilk dört yolu da geçip dimdirek karşı sokağa giriyorsun. Sonra sağına baka baka gidiyorsun. Dikkatle bakıp dükkanı buluyorsun. Farketmesi biraz zor çünkü levhası da vitrini de öyle büyük ve gösterişli değil. Kolay gelsin.

Selamlar
Lami

Underfined

Teşekkür ederim yardımlarınız için..İzmir'e gittiğimde kesinlikle tavsiyelerinizle gideceğim..Tekrar teşekkürler

Tarkan Kurt

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: Büyülü Rüzgar - 22 Nisan, 2011, 11:26:17
Arkadaslar İZMİR konak da sevgi yolunda PINAR KİTAP  var CEYHAN arkadasımızın dukkanındada her turlu yerli cizgiroman bulabilirsiniz acık havalarda  hem cayınızı ıcıp sohbet edebilirsiniz hemde cizgiroman secer indirimli temin edebilirsiniz.
Benden demesi fena alıskanlık yapar ;D

Onunla ilgili açmış olduğum konu var. Bakınız: İzmir Çizgi Roman Evleri-1: Pınar Kitap.  :)

Büyülü Rüzgar

dogrusun dostum.
Neysekı gerek levent gerek ceyhan izmir de cizgiroman severlere buyuk hizmet veriyor onlara tesekkur etmek lazım. ;D

SkyWolka

Bende buradan alışveriş yapmayı hatta abone olmayı düşünüyorum bir e-mail adresi yokmudur acaba?

hanac

Alıntı yapılan: SkyWolka - 26 Haziran, 2012, 22:34:22
Bende buradan alışveriş yapmayı hatta abone olmayı düşünüyorum bir e-mail adresi yokmudur acaba?

http://baykuscizgiroman.com/

Dostum hiç çekinme ara, tel. TEL & FAX : 0232 369 74 99

Mrtekin

Şimdi kötü bir haber vericem.

Çr yayıncılığında İzmir'in tek temsilcisi olan ( Bağdat'ın Aslanları, Batman Killing Joke ve bir Sandman yan hikayesi olan ( Ölüm,Yaşamanın Ağır Bedeli )) olarak toplam 3 mükemmel çr yayınladılar.) Karşıyaka'da mukim Baykuş Kitap maalesef kapanıyor.

Levent Bey, emekli olduğundan, internet satışları çok zorladığından ve en önemlisi dolar artışı ile "kira olan" dükkanın dönmesinin çok zorlaştığından, dükkanı kapatmaya karar vermiş. Yine bir kitapçı ile anlaşmış, yerin devrini de yapmış; yani, yer gelecek hafta itibari ile renovasyona girip bir kitapçıya dönüşecekmiş. Kendisi eğer anlaşırsak ben de dükkan içinde çr satmaya devam ederim veya kitaplar gelmeye devam eder ama daha net değil dedi.

Üzüldüm açıkçası ve kendisine de daha 10 sene önce çr piyasası bu kadar gelişmemişken yayınlamış olduğu şahane ötesi kitaplar için teşekkür ederek; sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat diledim.

Bu hafta sonu son. Dükkanda %35-40 Arası indirimler var. Set halinde veya toplu alımlarda daha da fazla var.

Meraklısına "Corto'nun" Dost eksiksiz seti de 200-TL 'ye satılıyor.

Güle güle Baykuş...
They drew first blood...

Peyami

Üzücü bir haber araya kaynamış. İzmir'de kaliteli yayınları da olmuş bir dükkanın kapanması TR'de ÇR piyasasının aslında sürekli gerilediğinin işaretlerinden birisi bence. TV-Film-Anime'nin yanıltıcı lokomotifliği olmasa durumun İstanbul'da da acıklı olduğu görülecek ama şimdilik bunların sayesinde biraz satış yapılıyor diye düşünüyorum.