Hızır Bey - Prestij

Başlatan Tarkan Kurt, 05 Şubat, 2011, 00:17:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tarkan Kurt

Talat Güreli'nin eseri Hızır Bey geliyor. Hızır Bey, Osmanlı İmparatoru Kanuni Sultan Süleyman Han zamanında maceraları geçen bir akıncı reisi. Hızır Bey, yanından ayrılmayan sadık arkadaşı Yadigar ile maceradan maceraya koşuyor. Maceraları önceleri Türkiye Çocuk dergisinde yayınlanmış. 1988 yılında Türkiye Gazetesi tarafindan bir macerası özel bir albümde tekrar yayınlanmış. Yılmaz yayıncılık tarafından 2005 yılında Voyvoda'nın Peşinde adlı macerası yayınlanmış olup, devamı bir türlü getirilemeyen Hızır Bey'in maceraları Prestij Kitap tarafından yayınlanmaya başlıyor. İlk Kitap Hızır Bey Prensler Savaşı 112 sayfa tam macera, ikinci kitap Kapoşvar'a Hücum adlı macera ve 152 sayfa. Kitapların fiyatları 6 ve 7,5 TL olarak belirlenmiş. İlk kitabı alan arkadaşlar yorumlarını bu sayfada paylaşırsa sevinirim.

s.b

Kapaklar çok güzel duruyor. Resimleri kim yapmış acaba? Aslan Şükür mü yoksa?
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hanac

Arkadaşlar baskısı çok güzel, kapak Yalçın Dağlı'ya ait.

Henüz okumadım ama çizimler de çok hoş.

Etiket fiyatı da 6 TL, kadıköyde 4.5 TL.

2. sayıda yakında gelecekmiş, ilgi görürse 15 sayı kadar basılabilecekmiş.

yalcinerol345

işte kapak böyle olur, dedirten bir kapak

haysat

Kapak gerçekten çok güzel,hele gelecek sayınınki bir başka güzel.
Dediğim gibi Talat Güreli'nin çizimlerini ve Hızır Bey'i Türkiye Çocuk dergisinden biliyorum.Dinamik çizimleri ve ayrıntılı arka planları ile beni mest ederdi.
Yalçın Dağlı'nın tablo gibi çizimleri kapakların albenisini üst seviyeye çekmiş.
Emeği geçen herkese teşekkürler...
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: hanac - 05 Şubat, 2011, 18:03:03
2. sayıda yakında gelecekmiş, ilgi görürse 15 sayı kadar basılabilecekmiş.

15 sayı ha maşallah epey de varmış. Her zaman ki gibi serinin tamamlanması dileğiyle...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

s.b

Bugün Hızır Bey'i Kadıköy'den aldım. Çizim güzel. Kapak güzel. 15 sayı devam edecekse bu daha da güzel.

Tarkan Kurt

Arka kapakta gelecek sayının tanıtımı var ama bunu koymasalar daha iyi olur, sonra satışları beğenmeyip yayını durdurduklarında bu kötü oluyor.

hanac

Arkadaşlar şu anda Hızır Bey'i okuyorum.

Talat Güreli iyi bir çizer ama özellikle atları mükemmel çiziyor.

Lütfen atları nasıl çizdiğine dikkatlice bakın, gerçekten muhteşem çiziyor.

konnektör

Hızır bey in Yılmaz yayıncılıktan çıkan sayısı voyvodanın peşinde macerası bende mevcut, çizimler harika bazı abartılı bölümler olsada hangi çr. da yokki. Prestij kitaptan çıkan bu yeni serinin devamının gelmesi açısından hepimiz almalıyız bence, fiyatıda çok makul.
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh

rumar80

Peki maceralar sırasında "Sülüman" olcak mı? "Validem dualarını eksik etme" diyecek mi?
  Şaka bir yana Hızır Bey'i hiç okumamıştım. Değişik bir tat olacak. Diğer Türk kahramanlardan farklarını ya da benzerliklerini okuyup paylaşmayı planlıyorum.

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: rumar80 - 07 Şubat, 2011, 00:09:30
    Peki maceralar sırasında "Sülüman" olcak mı? "Validem dualarını eksik etme" diyecek mi?
  Şaka bir yana Hızır Bey'i hiç okumamıştım. Değişik bir tat olacak. Diğer Türk kahramanlardan farklarını ya da benzerliklerini okuyup paylaşmayı planlıyorum.

Okuyup biz de fikirlerimizi paylaşmak isterdik ama İzmir'e gelmesi daha bir haftayı bulur.  :(

s.b

Hızır Bey, çizgi ve konusuyla okuyucuyu kendine bağlıyor. Uzun soluklu bir seri olmasını diliyorum.
İlk kitap olan Voyvoda'nın Peşinde adlı macerasının da tekrar basılması gerekiyor. Prensler Savaşı adlı yeni kitabın içinde ilk kitaptaki düşmanlarıyla karşılaşıyor. Bence Kapoşvar'a Hücum adlı kitapla birlikte bu ilk kitapta basılmalı.
Fiyatı 6 tl ve 112 sayfa büyük boy olarak yayınlanan bir çizgiromanın satılamaması diye bir sorunu olacağını zannetmiyorum. Özellikle bu harika kapak resimleri ile yayınlanması kitabın albenisini artırıyor.

rumar80

Hızır Bey'in okunmasını biraz önce bitirdim. İlk anda aklıma gelen sırf aksiyon olması idi. Detaylı bir konu yok. Ciddi bir entrika yok. İlk dakikadan itibaren aksiyonun içine alıyoruz. Macera durmadan yön değiştiriyor. Ayrıca psikopat bir de düşman. Bir de ortalıkta güzel kızlar olsa James Bond fikmine benzeyecekmiş.
   Çizimler için bir şey demiyorum. Sayın TAlat Güreli güzel bir iş çıkarmış. Ellerine sağlık.
   Sevgili İlhan ve nezdinde tüm arkadaşları emeklerinden dolayı kutluyorum. Biraz daha detaylı bir konu daha iyi olabilir diye düşünüyorum. Bir sonraki macera daha kalın olacağı için konu hakkında belki daha ümitli olabilirim. Yine de bu Sayın Güreli'nin tercihi.
   İyi okumalar

hanac

2. sayı hazırlanmış.

Önümüzdeki hafta baskıya verilecekmiş.

İyi haber, çok ara vermemek lazım.