Kerry - 1001 Roman

Başlatan hanac, 06 Şubat, 2011, 23:43:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

İlginçtir, Kadıköy pasajda Kerry satılmıyor... Sorduğumda baskısının kötü olması sebebiyle almadıkları ??? (ki bu açıklama beni pek de tatmin etmedi), bunun üzerine de Fuat Aktüre'nin duruma veryansın ettiği söylendi...

Albümü henüz görmediğim için soruyorum, baskıyla ilgili gerçekten böylesine ciddi sorun var mı?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

darkwood

Kerry i bende Kadıköy pasajda göremedim. Okuyan arkadaşlarımız baskı, çizim ve macera ile ilgili bilgi verebilirlerse memnun olurum.
Sevgili Özgür Bu arada senin http://pizagorgunlukleri.blogspot.com/ adresine girişte pasajda engellenmiş  ;D
Darkwood Sakinleri..

pizagor

Alıntı yapılan: darkwood - 04 Mart, 2011, 20:31:23
Sevgili Özgür Bu arada senin http://pizagorgunlukleri.blogspot.com/ adresine girişte pasajda engellenmiş  ;D

Önümü kestiler diyeceğim yanlış anlaşılacak  ;D

yalcinerol345

Bence baskı mükemmel,çizgiler ve konu güzel

darkwood

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 04 Mart, 2011, 20:46:15
Bence baskı mükemmel,çizgiler ve konu güzel
Sevgili Yalçın, bu güzel bilgilendirme için teşekkürler. 
Kadıköy pasajında olmadığına göre, yarın fırsat olursa sevgili Altan'dan  temin edebiliriz zannediyorum veya olmazsa ikmal istasyonundan sipariş verelim.  :)
Darkwood Sakinleri..

emre

gerek çizim yönünden gerek hikaye yönünden sevdim bende. başladım ve bitirdim bir solukta. almayı düşünen arkadaşlara tavsiye ederim.

johnyfreak

hikaye harika, Sclavi imzası var olması yeterli zaten ancak baskı fotokopi kitap şeklinde...

Büyülü Rüzgar

arkadaslar kerry nın pasaj tarafından talep gormedıgı konusu kafama takıldı buyuluruzgar kerry den talepde bulundu fakat pasaja verılmeme kararı alınmıs sanırım bu neden le alamadık bılgınıze sunulur

darkwood

Alıntı yapılan: Büyülü Rüzgar - 05 Mart, 2011, 09:22:28
arkadaslar kerry nın pasaj tarafından talep gormedıgı konusu kafama takıldı buyuluruzgar kerry den talepde bulundu fakat pasaja verılmeme kararı alınmıs sanırım bu neden le alamadık bılgınıze sunulur
Kitapların pasaja neden gelmediği anlaşıldı, bilgilendirme için Büyülü Rüzgar'a teşekkür ederiz.
Darkwood Sakinleri..

alan ford

İş ilginçleşiyor hakikaten. Umarım dağıtım sorunları çözülür en kısa zamanda.

Kitaba gelirsek baskı kalitesi diğer 1001 Roman baskılarına göre kötü gerçekten. Greystorm ve Volto Noscasto ayarında değil.  Ama çevirilerin Türkçesi çok daha iyi . (Çevirmen Fatih Okta) 1001 Roman bu konudaki eleştirileri dikkate almış demekki. Baskı kalitesi ve formatı değiştirmeselerdi çok daha iyi olurdu.

Sclavi western kılığında fantastik bir öykü anlatıyor. Her iyi fantastik öykü gibi bir büyüme öyküsü Kerry'de. Kayıp babasının peşinden Yellowstone'a gelen Kerry, babasının da peşinde olduğu Sessizlik Vadisi'ni ararken güçlü düşmanlar ve sıkı dostlar edinir.

Bir yanda kızılderili mitolojisi ve iyilikle kötülüğün bitmeyen mücadelesi, diğer yanda Yellowstone'un olağanüstü görüntüleri ile ( özellikle şelalelere bayıldım) bir solukta okunan harika bir çizgi roman Kerry.Umarım ikinci cilt için çok uzun süre beklemeyiz.

Bitirmeden dağıtım  ile ilgili de iki kelam edeyim. Pasajın baskısı kötü diye bir kitabı satmaması çok saçma ve hiç inandırıcı değil. Diğer taraftan Fuat Bey'in en büyük müşterisini bir kalemde silmesi pek inandırıcı gelmiyor bana.( Daha önce bizzat Fuat Bey bir mesajında pasajın alım sayılarını vermişti ve "Büyülü Rüzgar"en iyi müşterisi gibi görünüyordu)  Bu işin içinde başka bir şey var gibi ama  kokusu çıkar yakında

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Büyülü Rüzgar

bıldıgım kadarı ıle 1001 roman la bır sorunumuz yok.
neden alamadıgımızda bılmıyorum tabıkı her kıtaptan aynı satısı yapmak mumkun degıl ama elımızden gelenı yapmaya calısıyoruz takdır okuyucularındır.
(aslen buyuluruzgarın hıcbır yayınevı ıle sorunu yok bızım gorevımız okuyuculara her gelen kıtabı tanıtmak ve olabıldıgınce cok satarak yayıncılarımıza destek olmak)

rumar80

Kerry ilk defa imza gününde satıldığında ben de Altan'ı arayıp nereden çıktı Kerry demiştim. O da aceleyle imza gününe yetiştirdiler. Aslı baskı bu değil demişti. Sessiz sedasız bir iş yaptılar şimdi de Kadıköy'e dağıtmıyorlar. Bu konuda daha önce başka bir yerde yorum yaptığımda mizah yazmam istenmişti. Artık ben de daha detaylı yazmayacağım. Dileyen arkadaşlar ikmal istasyonu başlığında görüşümü görürler. O gün Lami'nin de yazısı sayesinde kendimi sorgulamıştım ama....
   Bildiğim kadarı ile bu da limited seri. Kısaca artık sürekli dizi yayınlamak sözde kalmış gibi. Limited'larla ve sağlam yayınlarla bu işler gidebildiği kadar gidecek gözüküyor. Hayırlısı olsun arkadaşlar.

darkwood

Bu düşünceye göre güzel baskılı 2.baskısının yakında pasaja ve diğer çizgiroman evlerine dağıtımı yapılacak demektir.  O zaman bizde satın almak için bu yeni baskıyı bekliyelim. :)
Darkwood Sakinleri..

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 04 Mart, 2011, 20:11:22
İlginçtir, Kadıköy pasajda Kerry satılmıyor... Sorduğumda baskısının kötü olması sebebiyle almadıkları ??? (ki bu açıklama beni pek de tatmin etmedi), bunun üzerine de Fuat Aktüre'nin duruma veryansın ettiği söylendi...

Alıntı yapılan: Büyülü Rüzgar - 05 Mart, 2011, 09:22:28

İki kardeşten iki farklı yorum... İlkini İlyas'ın olmadığı bir saatte kardeşinden edinmiştim. İkincisini de İlyas foruma yazmış...

pizagor

Alıntı yapılan: darkwood - 05 Mart, 2011, 19:46:27
Bu düşünceye göre güzel baskılı 2.baskısının yakında pasaja ve diğer çizgiroman evlerine dağıtımı yapılacak demektir.

İlkinin imza günü için farklı baskı olması - dolayısıyla ikinci baskının yapılacağı daha önce de dile getirilmişti. Doğru mu bu bilgi acaba? Fuat Aktüre'den kesin bilgi alabiliriz umarım...