Magneto Testament

Başlatan emre ozdamarlar, 11 Şubat, 2011, 15:40:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Dun gece okudum, 5 sayilik bir hikaye. Magneto'nun cocuklugunu, ailesini ve gecmisini (hatta gercek adini) ilk defa adam gibi bu eserle ögreniyoruz. (Daha önceden farkli yayinlarda tutarsiz bilgiler verilmis bu konularda)

Hikaye fazlasiyla belgesel seklinde ilerliyor. Zaten kitabin arkasinda hangi kaynaklarin kullanildigi uzun uzun listelenmis. Almanya'da nazilerin yukselisi, 1936 Berlin olimpiyatlari, Kristal Gece, Polonya'nin isgali, Auschwitz toplama kamplari bol bol detayli anlatilmis.

Cizimler benim hosuma gitti, Italyan Carmine Di Giandomenico guzel guzel cizmis. Kapaklar da Marko Djurdjevic'e ait.

rumar80

Yanlış hatırlamıyorsam yazarı da Greg Pak (Planet Hulk ve son dönem Hulk ve Hercules yazarı).
  Özellikle ilk kitap çok güzeldi.
   Yavaş yavaş Nazilerin düşüncelerinin tüm ülkeyi kaplaması, buna inanmak istemeyen yahudilerin gözlerinin bağlanması.  Magneto'nun babasının arkadaşından yardım istemeye gidip orada dövülmesi ve arkadaşının ben olmasaydım ölmüştü artık ödeştik demesi.
   Hiçbir yahudi bir almandan daha iyi olamaz diyerek ciritte hile yapılması ve bunlara karşı koymak isteyen almanların (magnetonun öğretmeni) dövülmesi
    Tarih her yerde her zaman bir şekilde tekerrür eder. Önemli olan geçmişten ders çıkarabilmek.
    Bu kitabı hatırlattığın için sağol Emre

emre ozdamarlar

Umar Abi, dedigin gibi yazar Greg Pak. Guzel de bir is cikarmis.

Nazi dusuncesinin yukselisi, yahudilerin her zaman "yok canim durum daha kötuye gidemez" dedikce Nazilerin daha korkunc uygulamalarla gelmesi, vahsetin boyutunu arttirmasi insana dokunan bir sekilde anlatilmis.

hanac

Kapak klasik olmakla beraber çok etkileyici.

Sanki bunun bir benzerini Darth Vader için görmüştüm.

hanac

Magneto'nun yeni serisinin kapağı bayağı ürkütücü

Ras Al Ghul

Yeni seriyi okuyan var mı ???

Gambit

Cok kayda deger bir hikaye degil maalesef

bir wolverine origin degil mesela ki ben magneto yu wolverine den daha cok severim

köstebek

Artık ısıtmaya başlayalım...

panthei