THE GOON

Başlatan pukay, 11 Şubat, 2011, 18:09:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pukay

Arkadaşlar ilk olarak darkhorse'un sitesini kurcalarken dikkatimi çekmişti bu çr, prewievlerini okumuştum daha sonra da unuttum elimin altında olmadığı için.

Geçenlerde animasyon filminin fragmanına rastladım gayet hoşuma gitti, the goon hakkında bilgilerinizi paylaşırsınız ben de seriye merak salarım belki...

hanac

Benim de fazla bilgim yok.

Dark Horse'un sitesinde sorun var galiba oradan da inceleyemedim.

1-2 resim buldum, ekleyeyim bari  :)

emre ozdamarlar

The Goon hakkinda konusursak öncelikle Eric Powell'dan bahsetmek gerekir. Kendi kendini yetistirmis, cok guzel cizebilen bir artist öncelikle. Bu da yetmemis Goon gibi sahane bir karakteri ve hikayeyi bizlere sunmus. Bu da yetmemis tum bunlari kendi cabasiyla bagimsiz bir sekilde yapmis. Ancak 3-5 sayi ciktiktan sonra Dark Horse seriyi farkedip hemen bunyesine katmis.

Goon 1930'larin Amerika'sini hatirlatan bir mekanda geciyor. (Carnivale dizisini izleyen varsa, hafif onu hatirlatiyor, hatta Goon'da bir carnival - gezici lunapark ortaminda yetismis) Ama tabii ki normal bir sehir degil burasi. Zombiler, kurtadamlar, uzayli yaratiklar, deli bilimadamlari, perili köskler, akliniza gelebilecek hersey var ortamda.

Goon'un genel cizgisi bol esprilidir ama yer yer cok hüzünlü sahneler de icerir. Bir macerasinda da Hellboy konuk oluyordu, o da guzel bir ayrintisidir. Aslinda Hellboy'u seven Goon'u da sever dersek yanlis olmaz sanirim.

pukay

almak farz oldu artık...

BAHADIR

Buradan Hellboy'u sevmeyen ya da öyle demeyelimde olsa da olur olmasa da olur diyen Goon'u sevebilir diyebilirmiyiz... ;)

emre ozdamarlar

Neden olmasin derim :) En azindan bi göz at, belki seversin.
Ben de ne Hellboy'un ne de Goon'un cok buyuk hayrani degilim ama zevkle de okurum. Olmasalar da olurdu ama hem göze hitap eden eserler hem de kendilerini okutuyorlar.

pukay

hellboy'a olmazsa olur demiyelim ;)

emre ozdamarlar

The Goon'un sahane bir animasyon filmi geliyormus, yönetmeni de David Fincher.

Fragmani cok guzel, cizgi romandaki havayi tamamen vermisler:

http://www.youtube.com/watch?v=4P21Re_mB2Q

hanac

Fragman çok güzel.

Süper bir animasyon olacağı belli.

pukay

fragmanı merak uyandırıyor,inşallah filmle birlikte türkçe okuma fırsatıda buluruz.

emre ozdamarlar

JBC Yayincilik Facebook sayfasinda fragmani paylasmis.
Yoksa?

hanac

Çizgi Düşler epey yeni yayın yayınlayacakmış bu yıl.

Umarım "The Goon" da listededir.

Nightrain

Çizgi Düşler yeni yayınları açıklasa artık. Çok merak ediyorum hangi çr'lerin basılacağını.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"