WormWorld Saga-Yılan dünya destanı

Başlatan tommikser, 11 Şubat, 2011, 23:47:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

Kardeş sitelerimizden Kayıp rıhtım güzel bir haberle karşımızda.Herkese keyifli okumalar...

Not:Aşağıdaki yazı ve açıklamalar Kayıp ruhtım sitesinden alınmıştır.

Yurtdışında yüzbinlerce okuyanı bulunan ve oldukça takdir toplayan The Wormworld Saga (Yılandünya Destanı) Kayıp Rıhtım farkıyla Türkçeye çevrildi!

Alman çizim sanatçısı ve oyun tasarımcısı olan Daniel Lieske tarafından yazılıp çizilen çizgi romanın konusu kısaca, Jonas adlı çocuğun fantastik bir dünyada geçecek olan yolculuğunu anlatıyor.

Özellikle, tamamen online internet düzenine göre dizayn edilmiş ve farklı renklendirmesi ile dikkat çeken çizgi romanın yüzbinlere ulaşan hayran kitlesi, farklı dillere çevirlmesine ön ayak oldu. Almanca, Rusça, İspanyolca gibi dillere çevrilen esere artık Türkçe olarak da ulaşılabilecek!

Kayıp Rıhtım ve Daniel Lieske işbirliği ile gerçekleştirilen bu proje, gelecek bölümler için de aynı şekilde devam edecek. Kendisine, gösterdiği yakın ilgi ve nezaketi için buradan bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Türkçe çevirisini Çağıl Erbaş'ın yaptığı çizgi romanın editörlüğünü ise Özgürcan Uzunyaşa üstlendi.

http://chapter01.wormworldsaga.com/TR/Index.php adresinden ücretsiz okunabilir.

Huma