Jedbang.com

Başlatan Jedmau, 16 Şubat, 2011, 12:17:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jedmau

Merhaba,

Aranızda bilenler vardır ama bilmeyenler için bir başlık açılmasını uygun gördüm.

Çok fazla çeşit olmasada , genelde kendi yayınlarımızı ilk olarak www.jedbang.com adresinden satışa çıkartıyoruz. Yayınlarımızdan ilk alan okuyucularımıza ufak hediyelerimiz de oluyor.

Bunun yanı sıra Hoz Comics , Gerekli Şeyler ve Marmara Çizgi yayınlarınıda okuyucu ile buluşturuyoruz. Her ne kadar asıl dalımız Çizgi Roman ve Film figürleri olsada müşterilerimize elimizden geldikçe yerli yayınlarıda sunmaya çalışıyoruz.

Sevgiler
Ertan

Tarkan Kurt

Öncelikle bu kadar güzel bir online alışveriş sitesi kurduğunuz için teşekkürlerimi sunarım. Sitenin asıl alanı çizgi roman ve film figürleri ve oldukça geniş bir ürün yelpazesi var. Fakat bizim açımızdan işin sevindirici yanı yayınevinin Star Wars ve Dartwader gibi çizgi romanları ile Gerekli Şeyler ve Hoz Comics'in
yayınladığı kitapları da oldukça yüksek oranlı indirimle almak mümkün. Sitede kredi kartı ile alışveriş yapmak mümkün, bunun dışında havale ile de alışveriş yapılabiliyor.  Kredi kartı ile peşin fiyatına alışveriş de mümkün (3-6 taksit). Kredi kartı ile tek çekimde % 2,  havale ile ödemelerde % 5 indirim var.
Bugüne kadar online çizgi roman alışverişine hep tereddütle yaklaşmış birisiydim. Ancak uzun süredir piyasada bulamadığım Batman Öldüren Şaka'yı sitede Bağdatın Aslanları ile ikili olarak ve sadece 30 TL ye satıldığını görünce salı günü hemen siteye üye oldum ve
Batman Öldüren Şaka+Bağdat'ın Aslanları: 30 TL (Piyasa fiyatı 50 TL)
Star Wars Klon Savaşları ilk 6 sayı: 120 TL (Piyasa fiyatı 180 TL)
Warchmen: 20 TL (Piyasa fiyatı 32 TL)
Siparişi verdim. Toplam sipariş bedelim 170 TL. Kredi kartı tek çekim olacak şekilde ödeme yaptığım için extra % 2 lik indirimle birlikte bana maliyeti 166.6 TL oldu.  Siparişi verdikten 30 dakika sonra siparişim onaylandı ve siparişi verdikten yaklaşık 45 dakika sonra siparişimin kargoya verildiğine dair mail geldi.
Yurtiçi Kargo'ya verilmiş dolayısıyla ertesi gün kargom geldi, ancak dün işyerine gitmemiş olduğum için kargomu bugün şubeden teslim aldım. Kitapların paketlemesi çok güzel yapılmıştı. Kitaplar bir kaç kat havalı naylona sarıldıktan sonra kutulanmış, ezilmelere karşı ayrıca boşluklar gazete kağıdı ile doldurulmuştu. O kadar iyi bir paket yapılmış ki paketi açmam oldukça zamanımı aldı.  :) Paketi açınca karşıma pırıl pırıl her biri poşet içerisindeki kitaplar çıktı. Asıl sürpriz buradaydı. Siparişlerimin yanında piyasa değeri 30 TL olan Darth Vader'da hediye olarak gönderilmişti. Hediye kitabı da eklersem toplam piyasa değer 292 TL olan kitapları 166 TL ye almış oldum. Başta Ertan Bey olmak üzere tüm çalışanlara teşekkürlerimi sunarım. Herkese tavsiye ederim.

alan ford

Allahtan Tarkan Kurt bu alışverişi siteden de paylaştı.. Bende böylece haberdar oldum siteden. eh Öldüren Şaka'yı uzun zamandır arıyordum ve hemen aldım Bağdatın Aslanları ile birlikte 30 TL'ye. Kargo hakkında yukarıda herşey yazılmış zaten. Ertesi gün kitaplar elimdeydi. güzelce paketlenmiş şekilde. Üstelik küçük bir hediyeyle birlikte. 30 Gün Gece çizgi romanı.

Şimdi Ertan Bey'e ne kadar teşekkür etsem az. Sadece nezaketi ve hediyeleri için değil. Öldüren Şaka gibi artık piyasada bulunmayan (ya da fahiş fiyatlara bulunabilen) bir çizgi romanı, açgözlülük yapmayıp, etiket fiyatı üzerinden büyük bir indirimle sattığı için de değil. Ama Öldüren Şaka'nın yanına , pek satmayan (kadri kıymeti bilinmeyen) Bağdat'ın Aslanları'nı da koyup insanlara bu çizgi romanı da tanıttığı için. (En azından ben bu paket satışın bu amaçla yapıldığını düşünüyorum) Bu tip inceliklerle artık ne kadar az karşılaşıyoruz. Bu vesileyle bende teşekkürlerimi ileteyim tekrar. Ve bende herkese tavsiye edeyim.

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

tommikser

Abi bende görünce atlayıp aldım.150 lira gibi bizi mal yerine koyanlara karşı tavrından dolayı kutlarım yayıncıları ve ekibini.Yolladıkları hediye ile beni kalbimden vurdukları için ayrı teşekkür ediyorum.Şimdi diğer sayıları almazsam çatlarım.Çok sağolun siz  emi.İlk başta bize umut verdiğiniz için.

hanac

Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 17 Şubat, 2011, 19:46:27
Batman Öldüren Şaka+Bağdat'ın Aslanları: 30 TL (Piyasa fiyatı 50 TL)

Gerçekten süper fiyatmış. Ben de almak istedim ama stokları tüketmişsiniz.  :)

Jedmau

Güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.

Öldüren Şaka + Bağdat'ın Aslanları konusunda şunu söylemek isterim ; Evet Killing Joke çok yüksek fiyatlara satıldığını bende duymuştum. Amacımız hem almamış olanlara bir imkan sunmak hemde Bağdat'ın Aslanları gibi çok beğendiğim bir yayını okuyucu ile buluşturmaktı.

Tekrar teşekkür ederim hepinize.

Sevgiler
Ertan

havsar

bu siteden salı günü kıtap aldım hala gelmedi .şimdi siteye bile giremıyorum . ertan beyde 5 gündür foruma girmemiş .
acaba bir bilgisi olan var mı ?

hanac

Galiba Ertan'in bir saglik problemi varmis.

Ufak bir ameliyat gecirmis.

Buradan kendisine gecmis olsun diyelim.

hanac

Seçmece bunlar  :)

Sn. Güneş Semerci aka tommikser de figür toplama işine girdi, yakında hepsini satın alır.

İlhan Yılmaz

Ertan Bey, geçmiş olsun... acil şifalar dilerim.

Barmen Minik

aslında evet şu jedbang in kargo olayı idefix vb leri gibi olsa 20-50tl üzerine ücretsiz yada sabit 5 lira vb sistemler vardı bazı sitelerde hiç aracısız hep jedbangi kullansak hep jedbange yönelsek daha iyi olmaz mı sizler adınıza da. kapıdan belirsiz fiyatlı kargo istemek pek cazip değil veya külfetli bi imajı var. işin iç yüzünü, anlaşmaları, detayını, karını bilmiyoruz ama sipariş miktarlarınız figür satan jedbang miktarında olmasa gerek artık peynir ekmek gibi kitap siparişi alıyor olmalısınız ya da biraz daha cazipleştirerek peynir ekmek gibi kitap siparişi almanız olası diyelim ;)

Ralph

Alıntı yapılan: maeglin - 06 Ekim, 2015, 09:03:03
Hemen, hemen çıkan her yayını almaya çalışıyorum sayabileceğim çokça olumlu etkenden dolayı, fakat İstanbul'a olan uzaklığım nedeniyle, olmayan çizgi roman evlerinin de etkisiyle kitapyurdu, d&r, idefix gibi yerleri tercih ediyorum. Daha önce Facebook sayfanızda da dile getirmiştim ama sitenizde ki şu 250 YTL kargo olayını bir düzenleseniz, TL'ye çevirip biraz daha uygun düzeye çekseniz de aracı kullanmadan sizden alsak :) Satış sitelerinde hali hazırda 23 lira olan bir kitabı sizden 25'e alabiliyoruz 35 yerine çok da ciddi bir fark değil 2 TL umarım kargo olayında bir düzenleme olur :)

Kesinlikle katılıyorum. Kargo olayı düzenlenirse bizi -kitapyurdu'ndan şikayetim olmadı hiç- idefix, d&r gibi rezil hizmetlerden kurtarmış olur JBC. Bildiğim kadarıyla satış rakamlarına göre belirleniyor bu kargo ücretsiz olayı... Bir de sitede sadece JBC yayıncılık  satılıyor yani giren adam genel olarak 2-3 çizgi roman alıp çıkıyori hal böyle olunca bunun yarısı kargoya gider, çok karlı bir iş olmaz.

alan ford

kargo ücreti sitenin asıl işi olan figürlere göre ayarlanmış. Hâl böyle olunca kitap alış verişi ile kargoyu ücretsiz hâle getirmek çok zor , ya bekletip çok sayıda kitabı bir arada vereceksin ya da siparişe 30 Gün Gece çizgi romanını ekleyeceksin ;) ;D  bkz : http://www.jedbang.com/urunler.asp?detay_urun_id=758&ana_grp_id=37&alt_grp_id=125
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

nikopol

@Alan Ford

Fiyati cok uygunmus. Hemen almak lazim.

Ralph

Alıntı yapılan: alan ford - 07 Ekim, 2015, 01:42:22
  kargo ücreti sitenin asıl işi olan figürlere göre ayarlanmış. Hâl böyle olunca kitap alış verişi ile kargoyu ücretsiz hâle getirmek çok zor , ya bekletip çok sayıda kitabı bir arada vereceksin ya da siparişe 30 Gün Gece çizgi romanını ekleyeceksin ;) ;D  bkz : http://www.jedbang.com/urunler.asp?detay_urun_id=758&ana_grp_id=37&alt_grp_id=125

Sanırım fiyat yanlış girilmiş... Fiyatı 1500 tl olamaz değil mi :)