Jedbang.com

Başlatan Jedmau, 16 Şubat, 2011, 12:17:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jedmau

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 07 Ekim, 2015, 13:46:06
Bana da hala gelmedi. Kingdom Come ve TDKR almıştım jedbang'den.

Kingdome Come daha çıkmadığı için beraber gönderilecekler.

maeglin

Alıntı yapılan: Jedmau - 07 Ekim, 2015, 13:53:16
Yakında düzelecek , yeni sitemiz yapılıyor.

Dönüş için teşekkür ederim, size yakışan bir iş çıkacağına eminim :)

Nightrain

Alıntı yapılan: Jedmau - 07 Ekim, 2015, 13:57:15
Peki , eyvallah.

Yanlış anlamayın ama iletişim sıfır. Buradan ve sosyal medyadan sorduğumuz her soruya cevap veriyorsunuz, eksik olmayın. Lakin sitenizden 2 defa mail atmama rağmen herhangi bir geri dönüş olmadı. Sitenizin başında kim duruyorsa biraz dürtün de, kendine gelsin. =) Yoksa seviyoruz sizi, bu konuda bi şüpheniz olmasın.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Jedmau

Bayram süresince 700 küsür sipariş geldi , o kadar çok mail geliyor ki , insanlar bana şu poster geliyor mu , hangi ayraç geliyor , joker istemem onun yerine 2 tane atlı batman ayraçı gönderin , kızım figürü çok istiyor lütfen bize çıkarından tutun jbc için şiir yazanlara kadar yüzlerce mail geliyor.

Artık baş edilmiyor , siteye maillere cevap verilmemesini ben söyledim. İnsanlar kitap bekliyor , onları yetiştirmek varken bu maillere cevap yazmak haksızlık olurdu.

Neyse , bunlar hiç kimseyi bağlamaz.

Sevgiler

panthei

Alıntı yapılan: Jedmau - 07 Ekim, 2015, 14:08:06
Bayram süresince 700 küsür sipariş geldi , o kadar çok mail geliyor ki , insanlar bana şu poster geliyor mu , hangi ayraç geliyor , joker istemem onun yerine 2 tane atlı batman ayraçı gönderin , kızım figürü çok istiyor lütfen bize çıkarından tutun jbc için şiir yazanlara kadar yüzlerce mail geliyor.

Artık baş edilmiyor , siteye maillere cevap verilmemesini ben söyledim. İnsanlar kitap bekliyor , onları yetiştirmek varken bu maillere cevap yazmak haksızlık olurdu.

Neyse , bunlar hiç kimseyi bağlamaz.

Sevgiler

B2C zor zanaat

Jedmau

Bakın yineliyorum , biz bu kadar yoğun bir sipariş geleceğini beklemiyorduk , çok fazla geldi. Elimizden geleni en iyi şekilde yapmaya çalıştık. Evet tekrarlıyorum , yukarıda yazılı şekilde konuları olan maillere bu dönemde cevap vermeyin ben dedim. Çünkü insanlar kitap beklerken , kalkıp figürü bana çıkartın , size şiir yazdım figur veririmisiniz? yada yüzlerce kez açıkladığımız halde bana şu ayraç gelecek mi mesajlarına zaman harcamak istemedik. Bizim önceliğimiz insaların kargoları acil şekilde ellerine ulaşsındı. Tabiki arada adres değiştiren veya destek isteyenler cevaplandı.

bunlar hiç kimseyi bağlamaz derken , bu yaşadıklarımız okuyucu bağlamaz , kişi hizmetini bekler , yani bunlar bir bahane olamaz , olmamalıydı

Jedmau

sanırım nikholei mesajını silmiş , cevabım onaydı , yukarıdaki mesaj kendisine yazılmıştı

nicholaihel

Uzayacak, polemik olacak diye düşünerek mesajımı silmiştim. Cevabınıza teşekkür ederim Ertan Bey. Sorunlar çözümlere kapı açar inşallah. Daha iyiye gideceğinize inanıyorum.

Saygılarımla.

Jedmau

Alıntı yapılan: battlehammer - 07 Ekim, 2015, 10:22:33
dağıtıcılara para kaptırmasınlar diye ilk elden aldım diye. gerçekten can sıkıcı.

Bu konuda bir açıklama yapmak istiyorum , ben veya JBC bünyesindeki hiç kimsenin bu şekilde bir talebi olmadı. Bu sizlerin kendi kendinize iyi niyetiniz ile yaptığınız bir şey. Dağıtıcılara para kaptırmamak deyimini daha önce duymamıştım. Sonuçta bizim dağıtıcı ile çalışmıyoruz.

Biz sadece Batman Günü etkinliklerinin yapıldığı illerde yaşamayan okurlarımız için internet üzerinden de bu etkinliğe katılmaları için bir olanak sağlamak istedik. Jedbang.com üzerinden bu  etkinliği düzenlemek bizler içim hem çok daha masraflı hem de çok daha meşakatli oldu. Bu kadar yorumdan sonra bunu beceremediğimize karar verdim. Sanırım bazı şeyler düzelmeden bir daha bu şekilde internet üzerinden hiç bir etkinlik yapmayacağım.

Sevgiler

shiroyasha

Gayet güzel becerdiniz Jbc ;) Açıkçası ben siparişimi verirken ön sipariş olduğunu ve bekleyeceğimi zaten biliyordum evet normalden fazla beklemiş olabilirim ama gelen pakette 2 posterdende birer tane (çokta güzeller) + tüm ayraçlardan olduğunu görünce çokta önemsemedim ;) Ayrıca "Kara Şövalye Dönüyor" zaten uzun zamandır beklenen bir eser ;) biraz daha beklemişim çok ta önemli değil :D o kadar krediniz var bizde :P

Tabi Jedbang.com alt yapısının bu tarz etkinlikler için yetersiz olduğu aşikar bu vesileyle eksikleri daha iyi gördünüz ;) En kısa sürede düzeltileceğinden şüphem yok ;)

battlehammer

Alıntı yapılan: Jedmau - 07 Ekim, 2015, 15:58:58
Bu konuda bir açıklama yapmak istiyorum , ben veya JBC bünyesindeki hiç kimsenin bu şekilde bir talebi olmadı. Bu sizlerin kendi kendinize iyi niyetiniz ile yaptığınız bir şey. Dağıtıcılara para kaptırmamak deyimini daha önce duymamıştım. Sonuçta bizim dağıtıcı ile çalışmıyoruz.
*snip*

elbette bu benim düşüncem ve/veya kararım. "bunu siz söylediniz" benzeri bir itham mevcut değil. Piyasada "sık sık" söylenen bir durumdur. Öte yandan gerek bu sıkışık durumun oluşması, gerekse bu yazının yazılmasının temel nedeni de spesifik bir etkinlik, geleneksel dağıtım alternatifleri yerine doğrudan satışa odaklanılan limitli bir zaman dilimi denemeniz. Bir nevi test ve bir arz ve talep bağıntısı var, kendiliğindenlik söz konusu değil.

yayın sağlayıcı olarak yakalanan başarı belli ki doğrudan satış tarafında yakalanabilmiş değil. "Bir alınganlık tetiklemeyeyim" adına araya övgüler katmak da bana dürüst gelmiyor. Genel olarak yayıncılık faaliyetlerinizden memnun olmam/olmamız'dan farklı bir konu bu son tahlilde ki zaten matematiksel olarak da ortadadır bu. Buna karşın tüketici-müşteri sıfatıyla dile getirdiğim şikayetlerimin elbette arkasındayım.

Jedmau

Mesajınıza teşekkür ederim. Bir kaç noktaya eklemek istediklerim var.

Jedbang.com yaklaşık 10 senelik bir firma. Figür ve Collectible diye adlandırılan ürünlerin satışını yapıyor. Burada kendi yayınımızı satmak istemizin en önemli nedenlerinden biri hali hazırdaki figür vs müşterilerimize çıkarttığımız yayınları da ulaştırmak.

Doğrudan satışa odaklanmak terimine katılmıyorum , dediğim gibi amacımız sadece etkinlikten daha fazla insanın yararlanabilmesiydi. Açıkca söylemek isterim , inanın ekstra basılan posterlerin , poster tüplerinin , ayraçların ve hediye edilen ürünlerin ve kargolar için tutulan ekstra ödeme maaliyeti ( sadece jedbang.com üzerinden olanları bahsediyorum ) dağıtıma verilmeden doğrudan satış ile oluşan ekstra gelirin çok çok üstünde. Bunun satış amaçlı bir hareket olmadığını özellikle belirtmek isterim , tersi bir durum zaten sorun değil ama bu işi internetten yapmasaydık çok fazla okuyucumuza ayıp olacaktı.

Hatta şunuda belirtmek isterim , daha çok insana ulaşabilmek adına bunu d&r üzerinden yapmak istedik , ama maalesef bunu organize edemeyeceklerini belirtiler ve bizden mecburen kendi sitemizden yapmak zorunda kaldık.

Ortada bir alınganlık yok , bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Beni yakından tanıyanlar bunu onaylayacaktır. Ben sadece bu durumdan bir sonuç çıkarttım. Boş ve aman üzülmesin diye yapılan övgüler zaten hiç hoş değil. Koskoca insanların hepimiz ne haksız övgü katmak ne de haksız eleştiri ile kimsenin işi olmayacağı aşıkar zaten.

Sonuçta yaklaşık 700 küsür kargolama yaptık , cuma günü tekrar yapacağız. %5 bir memnuniyetsizlik söz konusu. Bunu da ileride düzeltmeye çalışacağız. Ama dediğim gibi , birşeyler düzelene kadar artık internet etkinliği yapmayacağım. Hatta sabah Batman Cilt 4 ve Harley Quinn Cilt 1 için onlarca figür hediye edeceğimiz bir etkinlik hazırlamıştık , bir kaç saat önce iptal ettirdim. Bu kadar kişi mağdurken bu işe artık kalkışmayacağım.

Şunu da eklemek isterim , demin dediğim gibi toplam 25-30 kişide yaşandı bu mağduriyet , bu başlıkta yazan veya yazılmış hiçbir mesaj dahil olmamak ile beraber özellikle Facebook ve telefon ile arayanlar oldu. Bazı ithamları yakıştıramadım , gerçekten bu kadar uğraşılmış bu kadar emek ve para harcanmış bir etkinliğe ayraçları kıvrık geldiği için ( ki yine kargo hatası ) konuşulan ithamlar can sıkıcı. Alınmadım ama çıkarttığım sonuçlar karar almamda yardımcı oldu.

Herkese kolay gelsin.

Animvader

Ya şimdi burda değişik tartışmalar dönmüş ama ben gerçekten kendi derdimi izah edeyim.

Ben sadece Dedektif Hikayeleri 3 aldım.Ayın 22'sinde sipariş vermiştim, kargo takip kodu da gelmedi, kapıda kargo kağıdı falan da yok.Kargo verildi mi verilmedi mi onu bile bilmiyorum, size buradan özel mesaj attım, siteden de mesaj attım ama dönüş alamadım, yardımcı olabilir misiniz acaba?

Jedmau

Hemen bakayım , kargoladığını biliyorum . Bana tel ve isim soyad atarmısınız özel mesaj ile

Agamotto

İlk kez sitenizden batman günü olduğu için alışveriş yaptım ve iyiki de yapmışım. Hem çizgi romanlar çok sağlam geldi hem de poster ve ayraçlar. Ayrıca alışveriş yaptığımız için çekilişe de katılmış olduk. Kısacası ben kendi adıma size teşekkür ediyorum ve çok başarılı bir iş çıkardığınızı düşünüyorum. Bu tarz etkinliklerin devam etmesini gerçekten çok isterdim ancak durum bunu gerektiriyorsa kararınıza saygı duyuyorum.