Karanlık Zamanlar : JBC Yayıncılık

Başlatan Jedmau, 17 Şubat, 2011, 15:07:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jedmau

Merhaba,

Klon Savaşları bittiği gibi yeni başlayacağımız seri hakkında biraz bilgi vermek isterim. Kısa ama bir o kadar etkileyici bir seri. Hatta birinci cildin sonunda gözleri ağlamaklı olan en az 15 kişi tanıyorum :)

İlk önce 2 sayı olarak basıp ardından KOTOR'a başlayacağız. Çünkü Dark Times 3.cü cild Vektor adı verilen karışık ciltte KOTOR sayı 5 ile beraber geçmekte.

Episode 3 ve 4 arasını tamamlayan seride , o uzun yıllar süren dönemde neler olduğunu anlıyorsunuz. Klon Savaşları sayı 8 ve özellikle 9'da bu seriye girişler bulunuyor.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Asırlardır süregelen Galaktik Cumhuriyet artık yok. Demokrasi yıkılmış. Galaktik İmparatorluk'un ve Sith'lerin hüküm dönemi başlamıştır.

Tüm galakside büyük bir Jedi katliamına yol açan Emir 66'nın uygulanması ve Coruscant'taki Jedi Tapınağı'nın işgal edilmesinin ardından katliamdan kurtulmayı başarabilen az sayıdaki Jedi, hayatta kalma mücedalesi vermektedirler. Kimileri tüm umutlarını kaybederek ortadan kaybolup inzivaya çekilmeyi tercih edecek. Kimileriyse son nefeslerine dek mücadele edecektir.

New Plympto gezegeninde Jedi Ustası Dass Jennir mücadeleyi sürdürenlerden biridir. Klon Savaşları'nın sürdüğü kısa süre öncesine kadar gezegen üzerinde savaştığı Nosauria'lı komutan Bomo ile artık ittifak kurarak ortak başka bir düşmana karşı savaşıyorlardır: İmparatorluk güçleri. Jennir ve Bomo başka müttefiklerin de yardımını almaya çalışarak gezegeni terk etmeye ve Bomo'nun kayıp ailesini bulmaya çalışırlar. Gittikleri her yer İmparatorluk askerlerince işgal edilmişken yeni kurulmuş olan İmparatorluk'un karanlık yüzü de kendini hemen göstermeye başlar.

Coruscant'ta ise yeni Sith Lordu Darth Vader, yeni ustası İmparator Palpatine'in yıllardır planladığı emellerini gerçekleştirerek hükmünü tüm galaksiye yaymasını izlemektedir. Uzun süren savaşın ardından galaksiye barış ve refah getirmesini beklediği İmparatorluk acımasız bir tiranlığa dönüşmeye başladıkça Vader yaptıklarının sonuçlarıyla yüzleşmek zorunda kalır. Vader için geçmişini unutmak kolay olmayacaktır.

Bölüm 3: Sith'in İntikamı ve Bölüm 4: Yeni Bir Umut filmlerinin arasındaki Galaktik İmparatorluk döneminde geçen hikayeler galaksinin en karanlık zamanlarında yaşanan olayları anlatmakta ve ilerleyen yıllarda İmparatorluk'a baş kaldırıp savaş açan Asi Güçleri'nin oluşmasına önderlik eden ilk direniş hareketlerini konu almaktatır.

Birkaç görselde paylaşmak istiyorum.

rumar80

Ben bu seriyi sadece iki cilt olarak biliyordum. Geçenlerde 4. cildinin de olduğunu duydum. Doğru mudur?

Jedmau

evet dogru

1-2 daha sonra vektorde 3 ve en son cıkan 4

hennessy

Asırlardır süregelen Galaktik Cumhuriyet artık yok. Demokrasi yıkılmış. Galaktik İmparatorluk'un ve Sith'lerin hüküm dönemi başlamıştır.

Tüm galakside büyük bir Jedi katliamına yol açan Emir 66'nın uygulanması ve Coruscant'taki Jedi Tapınağı'nın işgal edilmesinin ardından katliamdan kurtulmayı başarabilen az sayıdaki Jedi, hayatta kalma mücedalesi vermektedirler. Kimileri tüm umutlarını kaybederek ortadan kaybolup inzivaya çekilmeyi tercih edecek. Kimileriyse son nefeslerine dek mücadele edecektir.

New Plympto gezegeninde Jedi Ustası Dass Jennir mücadeleyi sürdürenlerden biridir. Klon Savaşları'nın sürdüğü kısa süre öncesine kadar gezegen üzerinde savaştığı Nosauria'lı komutan Bomo ile artık ittifak kurarak ortak başka bir düşmana karşı savaşıyorlardır: İmparatorluk güçleri. Jennir ve Bomo başka müttefiklerin de yardımını almaya çalışarak gezegeni terk etmeye ve Bomo'nun kayıp ailesini bulmaya çalışırlar. Gittikleri her yer İmparatorluk askerlerince işgal edilmişken yeni kurulmuş olan İmparatorluk'un karanlık yüzü de kendini hemen göstermeye başlar.

Coruscant'ta ise yeni Sith Lordu Darth Vader, yeni ustası İmparator Palpatine'in yıllardır planladığı emellerini gerçekleştirerek hükmünü tüm galaksiye yaymasını izlemektedir. Uzun süren savaşın ardından galaksiye barış ve refah getirmesini beklediği İmparatorluk acımasız bir tiranlığa dönüşmeye başladıkça Vader yaptıklarının sonuçlarıyla yüzleşmek zorunda kalır. Vader için geçmişini unutmak kolay olmayacaktır.

Bölüm 3: Sith'in İntikamı ve Bölüm 4: Yeni Bir Umut filmlerinin arasındaki Galaktik İmparatorluk döneminde geçen hikayeler galaksinin en karanlık zamanlarında yaşanan olayları anlatmakta ve ilerleyen yıllarda İmparatorluk'a baş kaldırıp savaş açan Asi Güçleri'nin oluşmasına önderlik eden ilk direniş hareketlerini konu almaktatır.

http://www.darkhorse.com/Help/Boards/viewtopic.php?t=9578&sid=789b57145d416fb3df15e49a7643c43f

Yayın Tarihi : 2010 İlk Çeyrek
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

ErenKoyunoglu

Sevgili Hennessy, takip edeceğim yayınlar çoğalıyor. Bu ay Amerikadan Star Wars: The Thrawn Trilogy (Hardcover)'ı ve Star Wars: Dark Empire Trilogy (Hardcover)'ı getirtiyorum. Yorumlarını okuduktan sonra içimde de şüphe kalmadı. Star Wars çizgiromanları güzel. Şu anda Knights of the Old Republic TPB leri okuyorum henüz 2. ciltteyim ama eğlenceli epeyce. Infinites'ten episode 4, 5 ve 6 nın alternatif hikayeleri olanları okuduysan yorum alabilir miyim? en merak ettiğim bu 3lü.
Sevgiler, bir sonraki toplantıda görüşmek üzere.
Eren

hennessy

Alıntı yapılan: ErenKoyunoglu - 10 Nisan, 2011, 12:27:14
Sevgili Hennessy, takip edeceğim yayınlar çoğalıyor. Bu ay Amerikadan Star Wars: The Thrawn Trilogy (Hardcover)'ı ve Star Wars: Dark Empire Trilogy (Hardcover)'ı getirtiyorum. Yorumlarını okuduktan sonra içimde de şüphe kalmadı. Star Wars çizgiromanları güzel. Şu anda Knights of the Old Republic TPB leri okuyorum henüz 2. ciltteyim ama eğlenceli epeyce. Infinites'ten episode 4, 5 ve 6 nın alternatif hikayeleri olanları okuduysan yorum alabilir miyim? en merak ettiğim bu 3lü.
Sevgiler, bir sonraki toplantıda görüşmek üzere.
Eren

The Thrawn Trilogy gerçekten keyif alacağın bir seri ve Knights of the Old Republic keyif alınacak bir seri çizimleride fena değildir alternatifleri hiç okumadım duydum başarılı olduklarını ama malesef daha okuma şansım olmadı inşallah en kısa zamanda görüşmek üzere
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Jedmau

Merhaba Arkadaşlar,

Klon Savaşlarının sona ermesi ile birlikte Star Wars yeni serimiz Dark Times ( Karanlık Zamanlar ) başlıyor. Konu hakkında kısa bir bilgi vereyim.

Dark Times , Şu anda basılmış 4 cildi bulunmaktadır. 5. Cilt yayımlanmak üzeredir.

Dark Times hakkında ek bir bilgi vermek isterim. Serinin ilk 2 kitabı normal şekilde yayınlanacakken , 3ncü cilt Vektör diye adlandırılan özel bir ciltte bulunmaktadır. Vektör Dark Times 3 ve Kotor 5 i konu almaktadır.

sefik

Beni biraz bilgilendirebilir misiniz?
klon savaslari ilk seri,sirada karanlik zamanlar var,bu da sanirim 2 filmin arasinin baglandigi yayin,peki sonra?
esas serinin sonrasini anlatan kitaplar mi yayinlanicak?

Jedmau

Yok hemen anlatayım.

Şimdi Klon Savaşları bildiğiniz gibi 2. ve 3. film arasındaki olayları anlatıyor.

3. film ile 4. Film arası olanları ise Dark Times serisinde okuyoruz.

Bunların dışında bence 3 önemli ana seri daha var.

Bunlarda ilki Rebellion. 3 kitaptan oluşuyor ( 3. Yine Vektör Cilt 2 ) . 4.5.6 Filmlerdeki olaylara ışık tutuyor.

Daha Sonra KOTOR var. Kotor is bildiğimiz olaylardan yaklaşık 4000 sene önce geçen bir seri . Popüler bilgisayar oyunu ile beraber devam ediyor diyebiliriz.

Son ve bence diğer en önemli serilerden biri is Legacy . Bu seri 6. filmden 135 sene sonrasında geçiyor. Yine Rebellion ile Vektör 2. ciltte birleşiyor. En Beğendiğim seri.

Bunun yanı sıra , Crimson Empire , Empire , Invasion ve Swtor serileri var. Onlarda ayrı zamanlarda geçiyor ama şimdilik hiç biri yayın periodumuzda bulunmuyor.

sefik

tesekkur ederim,
hicbiri yok derken legacy var diye okumustum sanki,yanlis mi anladim acaba ???

Jedmau

Alıntı yapılan: sefik - 25 Kasım, 2011, 16:16:41
tesekkur ederim,
hicbiri yok derken legacy var diye okumustum sanki,yanlis mi anladim acaba ???

yok sadecs son satırdakiler yok. Mecburen Dark Times , Kotor , Legacy , Vektör ve Rebellion basmak zorundayız.

sefik

Ok,tesekkur ederim.
Ben henuz alamadim Klon savaslarini ama en kisa surede temin edicem bi aksilik olmazsa,sanirim bulmakta zorluk cekmem,bol bol basiyosunuzdur umarim :D
hem tamamlanmis olarak okumak sanirim daha bir zevkli olur

Jedmau

Alıntı yapılan: sefik - 25 Kasım, 2011, 16:27:06
Ok,tesekkur ederim.
Ben henuz alamadim Klon savaslarini ama en kisa surede temin edicem bi aksilik olmazsa,sanirim bulmakta zorluk cekmem,bol bol basiyosunuzdur umarim :D
hem tamamlanmis olarak okumak sanirim daha bir zevkli olur

Evet 3.000 Adet basıyoruz yaklaşık , ama ilk sayı bitmek üzere haberiniz olsun :)

sefik