Bağdat'ın Aslanları - Baykuş / İthaki

Başlatan kedidiro, 26 Aralık, 2010, 17:09:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tuco Ramirez

yalcinerol345

Bu güne kadar tükenmemiş olmasına şaşırdım.Beklenmedik finaliyle müthiş bir çizgiroman.

Mrtekin

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 26 Ağustos, 2015, 18:52:25
Levent Bey kim. Hangi dükkan?

İzmir-BA'nın yayıncısı Baykuş Kitap'ın sahibi.
They drew first blood...

xmenac

Acaba yakın zamanda başka bir çizgi roman yayınlamayı düşünüyorlar mı?

Mrtekin

They drew first blood...

xmenac

Mevcut portföyleri şahane doğrusu. Bağdat'ın Aslanları, Killing Joke her ikisi de müthiş eserler. Yayın yıllarını da düşünürsek, çizgi roman piyasasının şimdiki yayın çeşitliliğinden uzak olduğu o dönemde bu eserlerin yayınlanması gerçekten çok büyük olay.

pearl jam

Baykus kitap Cizgi roman yayinciliginda izmir in tek temsilcisi  :) bir sandman yan hikayesi olan ( olum,yasamanin agir bedeli ) ile beraber toplam uc sahane cizgi roman yayimladilar. keske devam edebilselerdi, nitelikli kitaplar basarlardi eminim. Bagdat in aslanlari da cizgi romana donus yapmami saglayan kitaplardan olmustu zamaninda.

saoirse

şimdi yazılanları okuyunca hep aklımda olan bir şeyi paylaşmak istdim. türkiye'de çizgi roman okumak ironik bir şekilde cidden dezavantaj. bunun yayıncılığını yapan herkes sıkı bir çizgi roman okuru olduğu için hep sağlam eserler basılıyor ve seçimlerimiz eleme üzerine kuruluyor. :) comics okuyucusu olduğum için benim açımdan en sıkı örnekler jbc ve çizgi düşler :)

Ahmet Oktay

Dün kitap fuarında Körfez Sahaf standında görüp aldım, bugün okudum. Gerek hikayesi gerek çizimleriyle etkileyici bir eser. 4 aslanın üzerinden anlatılan bu öyküyü henüz okumadıysanız hâlâ geç değil.

ferzan

Çıktığından beri hiç almamış olduğum, almaya niyetlendiğimde de nasıl olsa piyasada yok diyerek üzerine düşmemiş olduğum bir eserdi...Geçtiğimiz Şubat ayı başlarında iş için İstanbul'a günü birlik uğradığımda, Gon'da tesadüfen buldum, hem de etiket fiyatına...Ertesi akşam evde okudum ve bu kadar geç okuduğum için şükrettim...Zira daha erken yaşlarımda okumuş olsaydım bu denli keyif alamayabilirdim...Abartısız bir etkiyle beni memnun bırakan ve kendini daima iyi hatırlatacak tek vuruşluklar arasında yerini aldı...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

maeglin

Bugün bir sahafta görüp aldım hemen heyecanla okudum. Niye daha önce almadim bilmiyorum cok etkilendim. Olayların yaşandığı dönemde orta okul lise döneminde olduğum için daha bilinçli okudum.
Keşke bu tarz eserler daha fazla yayinlansa.

Phyron

Tekrar çizgi roman okumaya başladığımda okuduğum ilk kitaplardan biriydi. Son derece sade, naif ve dokunaklı bir eser. 

memospinoz

Keşke bu da tekrar yayımlansa. Marmara Çizgi çıkarsa şahane olur mesela. Bende bu baskısı var ama yine de alırım. Hem alamayan arkadaşlar da alabilmiş olur böylece.

TKnKT

Bağdat'ın Aslanları

Orijinal Adı: Pride of Baghdad
Yazar: Brian K. Vaughan
Çizer: Niko Henrichon
Çevirmen: Doğan Şima
Boyut: 16,5 x 24 cm
Sayfa Sayısı: 136
Kapak Türü: Karton Kapak
Kağıt Türü: 80 gr. Holmen Renkli
Çıkış Tarihi: Eylül 2022
Etiket Fiyatı: 95₺

Tanıtım Metni: Nisan 2003'te bir grup aslan, Amerikan hava bombardımanı sırasında Bağdat Hayvanat Bahçesi'nden kaçtı. Kaybolmuşlardı ve akılları karışıktı, açlardı ama sonunda özgürlerdi. Dört aslan, hayatlarını kurtarmak için harap hâldeki Bağdat sokaklarında çaresiz bir yolculuğa çıktılar. Gerçek olaylardan esinlenen BAĞDAT'IN ASLANLARI'nda ödüllü yazar Brian K. Vaughan ve çizer Niko Henrichon Irak Savaşı'nda geçen bu can alıcı hikâyeyle savaşın karanlık yüzüne ve hayatta kalmak için ödenen bedellere benzersiz bir pencere açıyor. Bağdat'taki bir grup aslanın yaşadıkları üzerinden anlattıkları kışkırtıcı öykü özgürlüğün gerçek doğasına yönelik – özgürlük birileri tarafından mı verilir yoksa hür irade ve fedakârlıkla mı kazanılır?

"Sade, şahane çizilmiş ve etkileyici bir çizgi roman. Müthiş!" –Publishers Weekly

"İnsanın içini sızlatıyor." –Los Angeles Times Book Review

"Yeri WATCHMEN'in yanı. O derece iyi." –IGN

"Etkileyici ve yürek parçalayıcı. Akıldan çıkmıyor." –Brad Meltze
"The man who opens topics faster than his shadow"