Sherlock

Başlatan rumar80, 19 Şubat, 2011, 23:41:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Cnbc-e'de iki haftalık Phantom macerası sonrası Sherlock fırtınası başladı. Efsanevi dedektif Sherlock Holmes bu sefer Stephen Moffat tarafından (Coupling'in yaratıcısı) hayata geçirilmiş. Ana fikir Sherlock günümüz İngiltere'sinde yaşasaydı nasıl olurdu üzerinden gidiyor. İlk bölümde Watson'la tanışmaları da anlatılmış. Oldum olası İngiliz dizilerini severim bu diziyi de beğendim. Tamam Sherlock'u oynayan genç karakterin dış görünümü içinde sırıtıyor olabilir ancak iyi bir dizi

emre ozdamarlar

Tanitim icin tesekkurler Umar Abi, ilginc bir diziye benziyor.

emre ozdamarlar

Tanitimdan hemen sonra bulmustum ama aylar sonra ilk bölumunu izleyebildim.
Tek kelimeyle muhtesem, zevkten salak salak siritirken buldum kendimi diziyi izlerken.
2. bölumunu de bu aksam aradan cikaririm. (her bölum film gibi, 1bucuk saat suruyor)
Özellikle gunumuz teknolojisinin senaryoya yedirilisi harika olmus, sms'ler gps'ler akicilik kazandirmis hikayeye.

hennessy

Geri dönüyor Efsane.............

[IMG]http://img818.imageshack.us/img818/3880/benedictcumberbatchand0.jpg[/img]

An upmarket dominatrix, compromising pictures and royal connections: even the sharpest consulting detective will be kept on his toes when the BBC's much-anticipated Sherlock returns on New Year's Day.

With Benedict Cumberbatch and Martin Freeman ensconced once more in the magnificently wallpapered 221B Baker Street, the BBC will be hoping that A Scandal in Belgravia delivers a repeat of the ratings that made series one a hit.

Co-creator Steven Moffat said the show's success had been a surprise. "You couldn't anticipate something as big as this," said Moffat, who has penned this year's Doctor Who Christmas special.

"We thought that it would be well reviewed and sort of prestigious and smart ... we didn't know it would be so whoppingly huge."

The first three 90-minute episodes had an average audience of more than 8 million as fans embraced the radical update of the detective's adventures.

Cumberbatch, who excels as the icy, eccentric detective, said: "In the world of streaming, Facebook, blogging and obviously Twitter you have an immediate audience feedback so you felt almost part of a live audience event. It was very strange."

The first of three new episodes, A Scandal in Belgravia, written by Moffat, features Lara Pulver as Irene Adler, the woman with a cameraphone full of secrets. Mark Gatiss's The Hound of the Baskervilles will follow, with The Reichenbach Fall, an update of The Final Problem, the last to air.

Gatiss said: "You get that confidence from the success of the first series and then just think well let's go for it. That was the thrill. The three most famous stories in one mini-series, three films, it doesn't get any better than those stories."

A Scandal in Belgravia sees Holmes trying to outwit the woman traditionally regarded as his only love interest. "What I love about it is it's so complicated. That's what's thrilling about it," Gatiss said. "It doesn't actually have to be as mundane as a love story – it's much more interesting than that."

Laura Pulver, who plays the woman who gets under Holmes's skin, said: "She is a very flawed, damaged, fearful woman and she has this wonderful mask ... and then she meets this man and they see each other. It's like looking in the mirror."

Fans, however, are perhaps more likely to be rooting for the Holmes/Watson relationship, as the scripts and performance teasingly allude to.

"It's the only time ever that Sherlock Holmes and Doctor Watson have sat down 'no we're not gay,'" laughed Moffat.

Gatiss replied: "But everyone thinks they are – that's the fun of it."
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

NIC

Dizimiz kaldığı yerden aynı hızda başladı,soluksuz izledim diyebilirim.Filmini pek başarılı bulmayan bünyeme ilaç gibi geldi.Sherlock'un tespitleri,aşık olması,orjinal şapkayı takması,Irene Adler ve tabiki de 'i am sherlocked'.İzlemeyenler çok şey kaybediyor,kesinlikle iz-le-yin.Bu haftaki bölüm ise yine bir efsane:The Hounds of Baskerville

boca1907

Muazzam bir bölümle geri döndüler...Steven Moffat  büyük yetenek gerçekten...

Son sözüm sana Adler hanım...Dominatrix havalarında olmaz bu işler...

He's
SHER
LOCKED...

can amca

Süper bir dizi. İzlerken 1 sn sıkılmıyorsun. Sherlock Holmes konseptine modern teknolojinin  eklenmesi ile orjinal hikayeleri de biliyorsanız kafanızda sürekli bir karşılaştırma yapıyorsunuz. "Modern Sherlock mu orjinali mi daha iyi bir çözüm şekli buldu" diye. Herkese tavsiye ederim. Bölümlerin 1.5 saat olması hikayenin de sarkmadan analatılmasına olanak sağlıyor. Ben de tavsiye ederim.

hennessy

BBC zaten neye el attıda kötü oldu bu zamana kadar. Hakketten dizi kaldığı yerden son sürat devam ediyor.Holmes'in Watson'u iğnemelerine her daim hasta olmuşumdur.

Holmes : Ne yazıyorsun?
Watson: Bizi yazıyorum
Holmes: Anladım yani beni :)

Watson'un son iki filmde Holmes in ex aşkı olduğu söylentileri ayuka çıkınca :) diziden mesaj göndermesi ince bir detaydı hayır ben escinsel değilim :)

rumar80

Üç bölüm de bitsin toplu seyredeyim diyordum, ama verdiniz "itki"yi dayanamadım. Özlemişim gerçekten. Irene Adler de süperdi. Sherlock da. Hee Adler ile ilk karşılaşması..... Kasanın şifresini bulması..
   Sırada bir klasik : Baskerville'in köpeği

hennessy

Bu sahnede gülmemek için kendimi zor tuttum :)

hanac

Hadi yine itkilediniz.

Bir yerlerden bulup izlemeye başlayayım.

hennessy

Baskerville'in köpeği

Tek kelime ile muhteşem muhteşem muhteşm di.....................................İzlediğim en iyi Sherlock karakteri yaptığı analiz ve kişi analizi muhteşimdi...................

NIC

Bugün Sherlock'un finalini izleyeceğim,çok pis gaza geldim,Sherlock gibi tespitler yapmaya başladım ama tabii eşim üzerinde yapınca ters tepti biraz,hanım çocuğun üstündeki bu kıllar ne çocuğu dışarımı çıkardın,köpeklemi oynadı,tırnaklarının arasındaki siyahlıklar nedir,çocuk kömürlüğemi girdi derken dün akşam Fener maçına arkadaşlara kızımla gitmek zorunda kaldım  ???

Son olarak,Steven Moffat sen neymişsin be abi

DAMPYR

Alıntı yapılan: NIC 39 - 17 Ocak, 2012, 09:45:29
     Bugün Sherlock'un finalini izleyeceğim,çok pis gaza geldim,Sherlock gibi tespitler yapmaya başladım ama tabii eşim üzerinde yapınca ters tepti biraz,hanım çocuğun üstündeki bu kıllar ne çocuğu dışarımı çıkardın,köpeklemi oynadı,tırnaklarının arasındaki siyahlıklar nedir,çocuk kömürlüğemi girdi derken dün akşam Fener maçına arkadaşlara kızımla gitmek zorunda kaldım  ???

Son olarak,Steven Moffat sen neymişsin be abi

seyrettiğiniz dizilerin,okuduğunuz kitapların sizde kalan etkisini ,hanımlar üzerinde denemeye kalktığımızda aynı etkiyi bulamıyoruz.bu etki bize ters etki olarak geri dönüyor.onların ilgisi ile bizim ilgimiz ne yazık ki ters orantılı... ;D ;)

hennessy

bu bölüm için iki şey derim daha iyi bir final bekliyordum ama daha iyisi ne olabilir ki?.Holmes Profosör'ü hayalinde yaratmamıştır.O zaten en büyük düşmanıdır.Dediği gibi o suçun napolyonudur. Hikayeyi biraz değiştirip onun uydurduğunu söylemeleri hoşuma gitmedi.İkincisi hala Watson ile alay etti.Çünkü katillere herşeyin gerçek olduğunu göstermek zorunda idi senle tanışmadan önce seni araştırdım ayağı kesinlikle palavra idi.Hastanedeki kız arkadaşı ile yaptığı konuşmada işi çözmüştüm sanırım ben öleceğim derken ölüm anı ile ilgili bir ilaç istedi ondan.Kitaba sadık kalarak intiharı gerçekleşsede konu biraz zayıf kaldı.Bence daha iyi bir final olmalıydı ama daha iyisi ne olurdu da demeden geçemiyorum genede iyi bir finaldi.