2010 Yılı Yayın Katalogu

Başlatan Lami Tiryaki, 20 Şubat, 2011, 00:18:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Lami Tiryaki

Arkadaşlar Engin'in(Judas2099) yaptığı çizgi roman yayın katalogları biriktikçe ilginç bir hal almaya başladı. Engin resmen tarih yazıyor haberiniz olsun. Tüm çizgi roman alemi ve Altın Madalyon adına kendisini tebrik ediyorum.  Müthiş bir emek harcıyor ve aslında yayınevlerinin ya da edebiyat, kitap dergilerinin vs yapması gereken bir işi müthiş bir porfesyonellikle icra ediyor. Kimbilir belki de bu çalışmanın değerlendirileceği bir yer vardır.

20 yıl sonra geçmişte çizgi roman adına neler yapıldığıyla ilgili en etkili kaynaklardan biri Engin'in çalışmaları olacak ve yeride Altın Madalyon olacak. Teşekkürler dostum eline klavyene sağlık.

Selamlar
Lami

kalidor

Biraz evvel Hasan Abi'nin gönderdiği 2010 kataloğunu inceledim ve gerçekten çok beğendim. Engin Abi eline sağlık. Teşekkür ederiz. 
Crom! Ölüleri Say...

emre ozdamarlar

Gercekten sahane bir katalog. Ben de tesekkurlerimi iletiyorum.

Huma

Elinize sağlık. Bu kataloglara nerden ulaşabiliriz?

rumar80

Kataloğun oluşması için her sayıyı düzenli inceleyen Engin ve o kataloğu düzenleyen Hasan'a emekleri için sonsuz teşkkürler

V

Arkadaşlar ilginiz ve güzel sözleriniz için teşekkürler.Katalog çalışmasında aylık verilere katkı sağlayan ve
son düzenlemeyi yapıp,pdf. formatlı dosyayı hazırlayan Hasan(Hanaç) arkadaşımızın emeği de benim ki
kadardır ve ben de kendisine teşekkür ediyorum.
  Çizgi roman adına eksik olan,mutlaka yapılması gereken ama pek te gönüllüsü olmadığı için yapılmayan,
eksik kalan çalışmalar bunlar.Başta yayınevleri olmak üzere,arşiv çalışması ve kolleksiyonerlik
yapan arkadaşlar için elzem kaynaklardır kataloglar.İleriki yıllarda inşallah bu ülkede çizgi roman
kulüpleri,kütüphaneleri,müzeleri,festivalleri görürüz.Bu faaliyetler için de gerekli kaynaklardır
kataloglar.
   Ben Lami Bey'in Milliyet Çocuk için yaptığı kataloglama çalışmalarına hayran kalmıştım.
İnşallah onu da tamamlarız.Arşivimdeki 1001 Roman,Ceylan,Zıp Zıp,Tam Macera,Tercüman Çocuk,Milliyet
Çocuk  gibi unutulmaya başlanmış hazinelerimiz için de kapsamlı,görseli-verisi bol çalışmalar yapmak
hayalimdir.Zamanla yaparız inşallah..

Alıntı yapılan: Huma - 20 Şubat, 2011, 01:42:13
Elinize sağlık. Bu kataloglara nerden ulaşabiliriz?

4 mb. büyüklüğndeki dosyayı altyapısı uygun olmadığı için foruma yükleyemiyoruz.Uygun bir
servera yükleyip,linkini burada üyelerimzle paylaşacağız sevgili Huma..
"İstemem,eksik olsun.."

alan ford

Engin ve Hasan ikinizinde eline sağlık. Listeye baktıkça "ulan kaçırdığım ne kadar çok çizgi roman var" diye hayıflanıyorum. Ay ay bakınca o kadar koymuyordu insana , ama şimdi sabah sabah  feci efkar bastı. :)

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Tarkan Kurt

Kataloğu inceledim ve çok beğendim. Engin ve Hasan'ı başarılı çalışmalarından ötürü tebrik ederim.

pizagor

Arkadaşlar ellerinize sağlık...

Bu arada madem foruma yükleme şansı olmayacak öyleyse 2011 katalog çalışmasını powerpoint ile yapmaya ne dersiniz? Ben Ocak ayını hazırlar beğeninize sunarım, beğenirseniz de devam ederim...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

V

Alıntı yapılan: pizagor - 20 Şubat, 2011, 12:01:25
Arkadaşlar ellerinize sağlık...

Bu arada madem foruma yükleme şansı olmayacak öyleyse 2011 katalog çalışmasını powerpoint ile yapmaya ne dersiniz? Ben Ocak ayını hazırlar beğeninize sunarım, beğenirseniz de devam ederim...
Bu konu arkadaşlarımızın hepsinden gelecek fikir,öneri ve çalışmalara açıktır.2011 yayınlarını ay ay katologlayıp ilgili ayın ilk mesajinın altına ekleyebiliriz.Dosya boyutu sorun olmaz o zaman.Yıl sonunda da yıllık katalog altında birleştiririz.Çalışmanı bekliyoruz Özgür.
"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Alıntı yapılan: pizagor - 20 Şubat, 2011, 12:01:25

Çok seviniriz Özgür.

darkwood

Tüm çizgiroman severlerin baş köşede tutacağını inandığım bu güzel katalog için sevgili Engin ve Hasan'ı tebrik ederim.
Sevgili Özgür'ün 2011 yılı için, aylık olarak bu çalışmanın yapılarak formumuzda yayın imkanı bulması fikrinide beğendim.  Üyeler açısından forumumuzun devamlılığına da faydası olacaktır. Yeni çıkan kitapların takibini yapmak isteyen üyelerimiz ve ziyaretçiler sürekli forumumuza giriş çıkış yapacaktır. 
Darkwood Sakinleri..

gamlıbaykuş

Tebrikler. Bizim ve tüm çizgiroman severler için faydalı bir çalışma olacak...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Perpetual

Ben de böyle bir çalışmada emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Dört gözle linki bekliyoruz.
Power point sunumu gelene kadar hemen bir yere upload edip linki burada paylaşabilirim.
7. Biriktirici

hanac

Alıntı yapılan: Perpetual - 21 Şubat, 2011, 03:51:52
Ben de böyle bir çalışmada emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Dört gözle linki bekliyoruz.
Power point sunumu gelene kadar hemen bir yere upload edip linki burada paylaşabilirim
.

İlginize teşekkür ederiz.

Katalog hazır, şu anda kapak çalışması yapılıyor.

En kısa sürede linkini foruma yükleyeceğiz.