Ömer Muz Röportajım

Başlatan kültürelgüncel, 22 Şubat, 2011, 19:13:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kültürelgüncel

"İzlenimci ressamlarımızdan Ömer Muz bir süre önce çıkan Korkut Bey çizgi romanının da yaratıcısı... Uzun süredir çizgi roman dünyasından uzak yaşadığını, kendini sadece resme verdiğini belirten Ömer Muz'la hayatı, resim sanatı ve önceden resimlediği çizgi romanlar hakkında bir röportaj yaptım. Değerli sanatçımıza, sorularımı yanıtladığı için çok teşekkür eder, başarılı çalışmalar dilerim.

Kültürel Güncel: Hayatınızdan biraz bahsedebilir misiniz? Resim çizmekten başka nelerden hoşlanırsınız?

Ömer Muz: Benim yaşamımda sanatın dışında birçok geniş bir alanda çok hareketli hobilerim var... Bunların başında motosiklet kullanmak ve doğaya çıkmak gelir... Dağlara gitmek en büyük zevklerimden biridir ayrıca fırsat buldukça ata binerim.

K.G: Ressam olmanızda ve böylesine güzel işler yapmanızda dönüm noktası olarak nitelendirebileceğiniz bir olay ya da durum var mı?

Ö.M: Aslında bir olaya bağlayamam bu gelişmeyi. Tabii ki her şeyin başında çok çalışmak ve başarılı olacağınıza inanmak gelir. Ben de tüm sanat hayatımda buna inandırdım kendimi ve başarılı olmuşsam da buna inandığım içindir."

Röportajın devamını blogumdan okuyabilirsiniz;  http://kulturelguncel.blogspot.com/2011/02/omer-muz-roportajm.html

kültürelgüncel

Röportaj pek beğenilmedi sanırım. :( Yoksa hafta içi olduğu için mi kimse yorum yapmadı...  ???
Konuyu hareketlendirmek için röportaja ait birkaç resim koyayım bari.   ::)

hanac

Açıkçası bu röportajı diğerlerine göre çok beğenmedim.

Ama nedeni sen değilsin, Ömer Muz'dan kaynaklanıyor.

ÇR dünyasına çok uzak olduğu için cevapları çok kısa ve yetersiz.

Bu durumda sorulacak soruların bir anlamı kalmamış.

Yayınevleri ile röportaj yapmayı düşünüyor musun ?

kültürelgüncel

Alıntı yapılan: hanac - 23 Şubat, 2011, 16:57:41

Yayıevleri ile röportaj yapmayı düşünüyor musun ?

Tabii henüz düşünce aşamasında ama... Evet, aslında yayın evleriyle de röportaj yapmayı istiyorum...

Umarım yakında olur. Sizlerin de olası yayın evi röportajlarında sormak isteyeceğiniz sorular olursa özel mesajla gönderebilirsiniz... :)

Selamlar...

Lami Tiryaki

Bence de Ömer Muz röportajı hafif zorlama kokuyor. Ömer Muz'la yıllar önce Kadıköy'de karşılaşıp muhabbet etmiştim. O zamandan çizgi romanı bıraktığını sanat resimlerine yöneldiğinden bahsetmişti. Yıllar sonra Korkut Bey ve 1001 Roman'la bir dönüş olabilirdi belki ama satış istenen düzeyde olmayınca usta tekrar yeni kürkçü dükkanına dönmüş anlaşılan.

Selamlar
Lami

kültürelgüncel

Değerli yorumlarınızı dikkate alıp, bundan sonra daha iyi işler çıkarmaya çalışacağım...
Selamlar, sevgiler...