One Piece - Gerekli Şeyler (Devam ediyor)

Başlatan michel, 24 Şubat, 2011, 23:33:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Son cildi Japonya'da 3,2 milyon satmış, toplam satış adedi 190 milyona ulaşmış bir manga One Piece...

Umuyorum maya burada da tutar...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

V

Uzun soluklu seriler güzel de şöyle Akira gibi sonunu getirmenin kolay olduğu başarılı serileri de düşünseniz
iyi olur.
"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

One Piece'in boyut - sayfa sayısı - orijinali gibi tersten başlayan bir yayın formatı olup olmadığı hakkında bilgi alabilir miyiz? Ve bununla birlikte yayın periyodu nasıl olacak acaba?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Benim gibi manga özürlülere bu yayınları tanıtacak, "itkileyecek" kimse yok mu?

Oifur

Her ikisi de parlak seçimler gibi görünse de hepsinin internette Türkçe yayınlandığını biliyoruz. Bence tutması zor.

rumar80

Önemli olan "bilgisayarda" değil kitap olarak okumaktır bence.

tommikser

V

Bence her iki manganın yayınlanması ile ilgili olarak karşılaşılacak en büyük sorun,uzun soluklu olan bu iki serinin yayın periyodudur.Gerekli Şeyler yayın stratejisi icabı 1-2 sayı basıp satış sonuçlarını bekleyeceği için(büyük ihtimalle) yayınlara yönelik dinamik bir ilgiyi yakalayamazlar.Umarım tersi olur.
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

GON'dan Cenk ile görüştüğümde (kafkaesk) mangaları normalde iyi sattığını bu nedenle de onlardan umutlu olduğunu söyledi. Bu konu beni aşar. Sadece bilgilendireyim dedim.

michel

Kendi kendinize yaptığınız yorumlara biraz açıklık getirelim
1-Gerekli Şeyler'in politikasında bekleyelim görelim yoktur.yayınlara ara verilmesinin sebepleri daha önce açıkladığımız gibi dağıtıcımızı bırakmamız ,alacağımızı tahsil edememiş olmamız ve yeniden dağıtım organizasyonu için geçen zamandan kaynaklanmaktadır.Şu anda bugün baskıya hazır 9 kitabımız beklemektedir.Sanırım birkaç gün içinde olumlu gelişmeler olacaktır.sadece kadıköy'e mal vermek için kitap basmanın ticari olarak bir mantığı yoktur.
2-Mangalarımız Mayıs 2011 de başlayacak ve aylık olarak satışlar iyi gittikçe kesintiye uğramadan devam edecektir.Shueisha ile bu konuda centilmenlik anlaşması yapmış bulunmaktayız.Bu eserleri alabilmemizdeki en önemli etken bizim bilgimize ve bu işi çok iyi bilerek yapacağımıza inanmaları olmuştur.kendileri ile mail yolu veya telefonlarla görüşme yapmadık .Birebir karşılıklı görüşüp , beraber yemek yedik.
Biz One Piece, Naruto ve Death Note'u istedik.Onlar sadece One Piece'i bize vermeyi teklif ettiler.Naruto animesi biraz oynasın sonra dediler.Daha sonrada Naruto'yu da  kendileri uzun süreli bir yayını Türkiye'de görüştükleri firmalar içinde sadece bizim  başarabileceğimizi inandıkları için verdiler.veriyoruz dediler.(Biraz kabaralım bu arada)
Death Note ne oldu diye sorarsanız size bir sır verelim;2 sene önce kendilerine  başvuran başka bir yayınevine verdiler.
Yani biraz da piyasayı 2 ayrı firmayla denemek istediler.
3-İnternette Türkçeleri yayınlanıyor tutmaz.İnternette yayınlanmayan manga kalmadı zaten.Herkes Türkçe manga ne zaman yayınlanacak diye dua ederken alın işte dünyanın en çok satan mangaları Türkiye'de diyoruz, cevap ; tutmaz artık ne diyeyim?biz sadece bu forumda ki kişilere ve internetteki belli bir kesim için yayın çıkartmıyoruz.tüm türkiye'yi hedef alıyoruz.Kitap fuarında yaptığımız araştırma mangaların Türkçelerinin bir hayli ilgi göreceğini bize açık açık belli etti.Comics ve fumetti adetlerini çok gerilerde bırakma ihtimali yüksek.

Başka sorularınız merak ettikleriniz varsa bekiyoruz
Mişel

V

World of Warcraft'ın devamı gelecek mi?
"İstemem,eksik olsun.."

michel

WOW DC'ye ait bir yayın olduğu için malesef yayınlama ihtimalimiz yok.Ancak fiyatları düzeltme yoluna giderlerse Dc deki teklifimiz hala geçerliliğini koruyor

V

"İstemem,eksik olsun.."

michel

Yayına hazır.
Soruları topluca alayım bari