Yakari - Bilge Kültür Sanat

Başlatan hanac, 27 Şubat, 2011, 15:45:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Çocukluğumuzun sevilen çr dizisi Yakari'nin ilk 2 kitabı Bilge Kültür Sanat tarafından yayınlandı.

Çizimler çok güzel, 48 sayfa frankofon ve satış fiyatı 6 TL .

Yayınlananlar "Yakari ile Ulu Kartal" ve "Yakari ile Beyaz Bizon".

Sırada "Yakari ile Kunduzlar", "Yakari Kurt Topraklarında" ve "Yakari ile Boz Ayı" var.

Bugüne kadar 35 tane Yakari cildi yayınlanmış, en son 2009 da.

Yazar: Job (André Jobin) , Çizer: Derib (Claude de Ribaupierre)

Çocuklar için mükemmel bir çizgiroman.

darkwood

Bu çok iyi bir haber. Bu çizgiromanları daha önce bulamamıştım. Bizim çocuklarımızda bu güzel çizgiromanları artık okuma şansını bulabilirler..
Darkwood Sakinleri..

V

Yakarinin theme şarkısını çok severdim.Buradan dinleyebilirsiniz.
"İstemem,eksik olsun.."

kedidiro

zaman zaman bu eski parçaları çalıp da bizi çocukluğumuza götüren dostlara bin teşekkür, bin selam...

rumar80

Çocukluğumuzda uykudan öncenin içinde idi yanılmıyorsam Yakari. Nedense çok sevmezdim. Yine de kızımın ilgisini çekebilir diye yeni çıkan iki sayıyı da aldım ve okudum:
   Buddy Longaway'in de yaratıcısı olan Derib Yakari'nin de yaratıcısı. Çizimler çok duru, konuşma az, aha çok çizimlerle hikaye anlatılmak istenmiş. Çok naif ve güzel. Çocuklar için Ben10 ve onun klonlarından daha iyi bence.
   Küçük kardeşlerimiz için bir düşünün derim.

Tarkan Kurt

Ben de kızıma alsam mı acaba (7 yaşında) ne bulursa okumaya çalışıyor. Hatta bugün bir kaç sayfa Bağdat'ın Aslanlarını okudu  :)

rumar80

Okumayı seviyorsa gerçekten tavsiye ederim.

V

Bilge Kültür-Sanat arayı soğutmadan 3 yeni Yakari albümü daha çıkarttı..

"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

İlk dergilerin arkasında bunların da resmi vardı. Kaç seri bu yayın acaba?

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 17 Mart, 2011, 21:12:05
İlk dergilerin arkasında bunların da resmi vardı. Kaç seri bu yayın acaba?

İlk mesajı lütfen dikkatli okuyunuz, cevabınızı orada bulacaksınız.

Bu arada yeni sayılara çok sevindim, ilk 2 sayıyı çok beğenmiştim.

rumar80

özür dilerim, görmemişim. Ben de ilk iki cildi sevmiştim

darkwood

Bende içindeki cıvıl cıvıl çizimleri görünce dayanamadım aldım, bizim çocuk için..  ;D
Darkwood Sakinleri..

tunaorhun

Dün, İkmal İstasyonundan sipariş verdiğim paketim geldi. İlk olarak Yakari Beyaz Bizon'u çocuklardan önce ben okudum. O ne güzel ne canlı çizimlerdi öyle. Bugün de Yakari- Ulu Kartal'ı okuyacağım. Bu arada dizinin  öteki sayılarının çıkmasını da sevindim. Artık gelecek ay da onları alırım. Bu çizgi romanla bizi tanıştırdığı için Bilge Kültür Sanat yayınlarına teşekkür ederim.

darkwood

Maalesef bizim çocuk benden önce davrandı.  :( Ama bu pazar muhakkak okumayı düşünüyorum..  :)
Darkwood Sakinleri..

alan ford

Yakari'ler çok güzeller Kağan. Ben de bizim ufaklığa diye alıyorum , ama kendim de bayıla bayıla okuyorum. İlk iki kitabı geçen ay almıştım. Diğer üçü bu ay geldi. Çocukluğumun çizgi filmini çizgi roman olarak okumak büyük keyif. Umarım devamı gelir.

Birde ufaklık için Julia Donaldson'u tavsiye ederim. Özellikle Popcore yayınevinden çıkan Tostoroman, Tostoraman'ın Yavrusu , Süpürgede Yer Var Mı , Nohut Oda Bakla Sofa ve Kasabanın En Şık Devi. Beş kitapta birbirinden güzel.

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir