Kaptan Swing Hozcomics Special Serisi

Başlatan s.b, 27 Şubat, 2011, 21:13:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Hoz Comics tarafından yayınına devam edilen normal serinin ardından, İtalya'da yılda bir yayınlanan Special serisini de okumaya başlamış bulunuyoruz. Kitabın 195. sayfasından itibaren Speciale serisi başlıyor. Bundan dolayı Hoz Comics'in sahibi olan Haşim Beye teşekkür ediyorum.

Swing No :70 - 322 Sayfa - Aralık 2010

İÇİNDEKİLER
İtalya Özgün Sayı No :41 - Garip Bir Avcı

İtalya Özgün Sayı No :42 - Şahin Yuvası

İtalya Özgün Sayı No :43 - Korsanlar

İtalya Speciale Özgün Sayı No : 1 - Karayip'in Köpekbalığı

Special Serisinin ilk macerası olan Karayip'in Köpekbalığı alışageldiğimiz 64 sayfalık maceralardan değil, tam 128 sayfa. Doya doya Swing okuyabiliyorsunuz.

Bu macerada Swing Haiti'de. Macera Portauprince'de başlıyor ve Karayipler'de devam ediyor. Swing ve arkadaşları bir dostlarını ziyaret etmek isterler. Ama dostları bazı kişiler tarafından büyük ve kuvvetli top döküm planlarına ulaşılması için kaçırılmıştır. Puik'in her zaman olduğu gibi Mister Blöf ve Gamlı Baykuş'un başına bela oluşuna bir kere daha şahit olacaksınız.Ee bu durumda Kaptan yapması gerekeni yapacaktır tabii. Devamını merak edenler için Kaptan Swing'in 70. sayısını okumaları gerekiyor.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

Swing No :71 - 290 Sayfa - Şubat 2011

İÇİNDEKİLER
İtalya Speciale Serisinin Eki -  Genç Swing

İtalya Speciale Özgün Sayı No :2 - Betty'nin Kaçırılışı

İtalya Speciale Özgün Sayı No :3 - Yeşil Taş

Kapak resmi Genç Swing'in kapağı. Swing'in, henüz Ontario Kurtları'nın Komutanı olmadığı, bir yetim olarak kızılderili kabilesinde yaşadığı döneme ait bir macera. Daha önce Hoz Comics tarafından yayınlanmış olan Swing'in Hikayesi adlı özel renkli sayıyı okuyanlar, Swing'in o dönemini daha iyi hatırlarlar. Bu 32 sayfalık macera da Swing, Ontario Kurtları'nın kumandanı olma yolundaki ilk mücadelesini anlatıyor.

İkinci macera olan Betty'nin Kaçırılışı, adından da anlaşılabileceği üzere Swing'in Betty'sini kurtarma mücadelesi. Tabi ana mevzu, kırmızı urbalıların, Kızılderilileri yanlarına çekerek ittifak kurmaları. Swing'i bu macera da zor bir uğraş bekliyor.

Üçüncü macera olan Yeşil Taş'ta ise Swing, General Fulton'dan gelen bir mesajla harekete geçer. Swing, Fransa'dan gelecek olan, soylu bir aileye mensup Gustave Danardıere adlı, Amerika'nın özgürlüğü için maddi olarak destek sağlayan bu konuklarına eşlik edecektir.

Swing Türkiye'de hiç yayınlanmamış maceralarıyla yayınını sürdürüyor.

darkwood

Special seri adından da anlaşılacağı üzere bu seri Swing severler için gerçekten özel bir seri. Swing'in okumaya alıştığımız genelde aynı konu etrafında çizilen normal maceraları dışındaki konuları işleyen bu seriyide okumak ayrı bir keyif ve nostalji..
Darkwood Sakinleri..

hennessy

Alıntı yapılan: s.b - 27 Şubat, 2011, 21:13:01
Hoz Comics tarafından yayınına devam edilen normal serinin ardından, İtalya'da yılda bir yayınlanan Special serisini de okumaya başlamış bulunuyoruz. Kitabın 195. sayfasından itibaren Speciale serisi başlıyor. Bundan dolayı Hoz Comics'in sahibi olan Haşim Beye teşekkür ediyorum.

Swing No :70 - 322 Sayfa - Aralık 2010

İÇİNDEKİLER
İtalya Özgün Sayı No :41 - Garip Bir Avcı

İtalya Özgün Sayı No :42 - Şahin Yuvası

İtalya Özgün Sayı No :43 - Korsanlar

İtalya Speciale Özgün Sayı No : 1 - Karayip'in Köpekbalığı

Special Serisinin ilk macerası olan Karayip'in Köpekbalığı alışageldiğimiz 64 sayfalık maceralardan değil, tam 128 sayfa. Doya doya Swing okuyabiliyorsunuz.

Bu macerada Swing Haiti'de. Macera Portauprince'de başlıyor ve Karayipler'de devam ediyor. Swing ve arkadaşları bir dostlarını ziyaret etmek isterler. Ama dostları bazı kişiler tarafından büyük ve kuvvetli top döküm planlarına ulaşılması için kaçırılmıştır. Puik'in her zaman olduğu gibi Mister Blöf ve Gamlı Baykuş'un başına bela oluşuna bir kere daha şahit olacaksınız.Ee bu durumda Kaptan yapması gerekeni yapacaktır tabii. Devamını merak edenler için Kaptan Swing'in 70. sayısını okumaları gerekiyor.

İtalya Speciale Özgün Sayı No : 1 - Karayip'in Köpekbalığı hakketten bugüne kadar nasıl okumamışım güzel bir eser geri kalanınıda toplayuacağım hafızamada hayran oldum ilk eserden itibaren olanlar türkiyede yayınlanmış eserlerdi hemen okumak istedim beynim dur bunları ezbere biliyorsun dedi :) bu hem kötü eski eserleri toplayamayacağım okuyamam esberimde hala ama yeni seri güzel....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

s.b

Swing No :72 - 290 Sayfa - Mart 2011

İÇİNDEKİLER
İtalya Speciale Serisinin Eki -  Puik

İtalya Speciale Özgün Sayı No : 4 -Kutsal Mağara

İtalya Speciale Özgün Sayı No : 5 - Dartanyan'nın Torunu

Bu cilt "Bir Puik Macerası" adlı 32 sayfalık bir bölümle başlıyor. Puik'in kahramanlığı ve Gamlı Baykuş'un "arkasının" sızladığı hoş bir macera.

Kutsal Magara adlı macerada Swing ve dostları, Kızılderililere ait bir hazineyi çalmaya çalışan haydutlarla mücadele ediyorlar.

Dartanyan'nın Torunu adlı macera ise en güzel Swing macerası.
Macera New York limanında başlar. Gemiyle gelecek olan bir Fransız Kontuyla buluşacaklardır. Bu Kont, şu meşhur 3 Silahşörlerden Dartanyan'nın soyundan gelen torun Dartanyan'dır ve Swing'le muhteşem bir ikili olurlar doğrusu. Torun Dartanyan'ın hüzün dolu bir sırrı vardır ve Swing onu yalnız bırakmayarak bu sırrı öğrenir.

hennessy

Alıntı yapılan: s.b - 10 Nisan, 2011, 16:17:20
Swing No :72 - 290 Sayfa - Mart 2011

İÇİNDEKİLER
İtalya Speciale Serisin Eki -  Puik

İtalya Speciale Özgün Sayı No :4 -Kutsal Mağara

İtalya Speciale Özgün Sayı No :5 - Dartanya'nın Torunu

bugün bitirdim dartanyanın torunu hikayesini seveceksiniz

s.b

Dartanya'nın Torunu adlı macera şu ana kadar okuduğum en güzel Swing macerası oldu.

hennessy

Alıntı yapılan: s.b - 10 Nisan, 2011, 16:44:26
Dartanya'nın Torunu adlı macera şu ana kadar okuduğum en güzel Swing macerası oldu.

Dumas a göndermeleri üç silahşörler ve dartanya na göndermeleri hepimiz birimiz birimiz hepimiz çok hoşuma gitti seriyi okuyan biri olarak

bu arada 73.sayıda çıkmış

darkwood

Swing'in alışıla gelmiş maceraları dışında yayınlanan bu güzel Swing serisini beğeniyle okuyoruz. HozComics umarım seriyi yarım bırakmaz. Teksas ve Tommiks gibi, Swing arşivimizde tamamlanır.
Darkwood Sakinleri..

aa

Merhaba

Hoz Comics in yayınını durdurması haberleri beni çok üzdü. Teksas ve Tommiks i ilk defa mükemmel bir şekilde tamamlaması gerçekten takdire şayandır. Umarım Kaptan Swing ve Tom Braksı da tamamlar.
Esse Gesse Hayranı...

hanac

Alıntı yapılan: aa - 10 Nisan, 2011, 20:25:49
Hoz Comics in yayınını durdurması haberleri beni çok üzdü. Teksas ve Tommiks i ilk defa mükemmel bir şekilde tamamlaması gerçekten takdire şayandır. Umarım Kaptan Swing ve Tom Braksı da tamamlar.

Hoşgeldin aa, ilk mesajın hayırlı olsun.

Swing'i bitirecek gibi, zaten 1 veya 2 sayı kaldı.

Ama Tom Braks başka bahara  :'(

aa

Teşekkürler Hasan Bey...Umarım dediğiniz gibi Swing tamamlanır ve seri yarım kalmaz.
Esse Gesse Hayranı...

rumar80

Alıntı yapılan: hanac - 10 Nisan, 2011, 20:40:35

Ama Tom Braks başka bahara  :'(

Bahar olsa neyse. Hatıralarımızda kalacak gibi

s.b

Swing No :73 - 290 Sayfa - Nisan 2011

İÇİNDEKİLER
İtalya Speciale Serisinin Eki - Mister Blöf

İtalya Speciale Özgün Sayı No : 6 - Beyaz Sguav

İtalya Speciale Özgün Sayı No : 7 - Ontario'da Dehşet

Mister Blöf.
32 sayfalık Mister Blöf ve El Gancho macerası. İki eski dostun korsanlık günlerini anlatan güzel bir macera.

Beyaz Sguav.
Mister Blöf, Ontario Kalesinde sakin bir gün geçirmekte iken Swing tarafından çağrılarak kendisine bir mektup verilir. Oswego'daki bir noterden gelen mektup, aslında eski bir dostun vasiyeti gibidir. Mister Blöf bu mektupla yollara düşer, tabii dostları Swing ve Gamlı Baykuş'ta ardından gelirler.

Ontario'da Dehşet.
General Frobıscher'ın çağrısına uyarak Swing, Gamlı Baykuş ve Mister Blöf yollara düşerler. Görevlerini başarıyla tamamlamaları çok zordur ama Generalinde dediği gibi "bir savaşı kazanabilmek için sadece silahlar ve askerler yetmiyorlar Kaptan Swing! Sizin gibi becerikli insanlara da her zaman ihtiyaç duyuyoruz". İşte bu sözlerin doğruluğunu ortaya koyan zorlu bir macera.

hennessy

Alıntı yapılan: s.b - 13 Nisan, 2011, 21:27:32
Swing No :73 - 290 Sayfa - Nisan 2011

İÇİNDEKİLER
İtalya Speciale Serisinin Eki - Mister Blöf

İtalya Speciale Özgün Sayı No : 6 - Beyaz Sguav

İtalya Speciale Özgün Sayı No : 7 - Ontario'da Dehşet

Mister Blöf.
32 sayfalık Mister Blöf ve El Gancho macerası. İki eski dostun korsanlık günlerini anlatan güzel bir macera.

Beyaz Sguav.
Mister Blöf, Ontario Kalesinde sakin bir gün geçirmekte iken Swing tarafından çağrılarak kendisine bir mektup verilir. Oswego'daki bir noterden gelen mektup, aslında eski bir dostun vasiyeti gibidir. Mister Blöf bu mektupla yollara düşer, tabii dostları Swing ve Gamlı Baykuş'ta ardından gelirler.

Ontario'da Dehşet.
General Frobıscher'ın çağrısına uyarak Swing, Gamlı Baykuş ve Mister Blöf yollara düşerler. Görevlerini başarıyla tamamlamaları çok zordur ama Generalinde dediği gibi "bir savaşı kazanabilmek için sadece silahlar ve askerler yetmiyorlar Kaptan Swing! Sizin gibi becerikli insanlara da her zaman ihtiyaç duyuyoruz". İşte bu sözlerin doğruluğunu ortaya koyan zorlu bir macera.

Bugün aldım hafta sonu okuyup fikrimi söylerim son hikaye iyye benziyor öbürleride yayınlanır bu seriyi tamamlarım insallah