Kaptan Swing Hozcomics Special Serisi

Başlatan s.b, 27 Şubat, 2011, 21:13:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Alıntı yapılan: s.b - 13 Nisan, 2011, 21:27:32
Swing No :73 - 290 Sayfa - Nisan 2011

İÇİNDEKİLER
İtalya Speciale Serisinin Eki - Mister Blöf

İtalya Speciale Özgün Sayı No : 6 - Beyaz Sguav

İtalya Speciale Özgün Sayı No : 7 - Ontario'da Dehşet

Mister Blöf.
32 sayfalık Mister Blöf ve El Gancho macerası. İki eski dostun korsanlık günlerini anlatan güzel bir macera.

Beyaz Sguav.
Mister Blöf, Ontario Kalesinde sakin bir gün geçirmekte iken Swing tarafından çağrılarak kendisine bir mektup verilir. Oswego'daki bir noterden gelen mektup, aslında eski bir dostun vasiyeti gibidir. Mister Blöf bu mektupla yollara düşer, tabii dostları Swing ve Gamlı Baykuş'ta ardından gelirler.

Ontario'da Dehşet.
General Frobıscher'ın çağrısına uyarak Swing, Gamlı Baykuş ve Mister Blöf yollara düşerler. Görevlerini başarıyla tamamlamaları çok zordur ama Generalinde dediği gibi "bir savaşı kazanabilmek için sadece silahlar ve askerler yetmiyorlar Kaptan Swing! Sizin gibi becerikli insanlara da her zaman ihtiyaç duyuyoruz". İşte bu sözlerin doğruluğunu ortaya koyan zorlu bir macera.

Mister Blöf ağırlıklı hikayelerden oluşan bir seri kafamı duvarlara vuruyorum bugüne kadar neden okumadım bu serileri diye.Haddock dan sonra en sevdiğim yan karakter olan mister blöf ün başından geçen hikayeler var ve gerçekten eski tayfayı aratmaaycak kalitede hikayeler kur yapması bile mükemmel kesinlikle okunası hikayeler. Swing severlerin kesinlikle kaçırmaması gereken bir kitap daha....Pardon Mister blöfçüleirn :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

aa

Esse Gesse nin orjinal çizgilerine göre bir miktar sapma olsada konular gerçekten çok güzel...Özellikle sayfa sayılarının 64 olmaması (daha fazla olması) maceraları daha keyifli hale getiriyor...
Esse Gesse Hayranı...

darkwood

Mister Blöf maceralarında, Puik te varsa kesinlikle kaçırılmaz.  ;D
Bu seri seçme konuları ile güzel gidiyor, umarım tüm sayıları yayınlanır.  :)
Darkwood Sakinleri..

hennessy

Alıntı yapılan: darkwood - 18 Nisan, 2011, 20:27:27
Mister Blöf maceralarında, Puik te varsa kesinlikle kaçırılmaz.  ;D
Bu seri seçme konuları ile güzel gidiyor, umarım tüm sayıları yayınlanır.  :)

Puik in ingilizleri alt ettği bir macera var tek başına bu seride o bile kısa olmasına rağmen bir şahaserdir :)

hennessy

kaptan Swing 74 çıkmış bu arada resmini bulunca koyacağım yarın alacağım

darkwood

Canına yandığım, HozComics istikrarlı ve disiplinli çalışmaları ile Swingleri de tamamlamak üzere. Bu serinin tamamlanmasına sanırım 2 sayı kaldı.
Bütün Essegesse serilerini içinde barındıran Teksas, Tommiks'ten sonra Swingler ile çok güzel 3 adet takımı tamamlamış olacağız.
Ümit ederim Sn. Haşim Öz bizleri kaliteli yeni yayınlar ile tanıştırıp, Spiderman, Tom Braks ve Daylan Dog'a da aynı tempo ile yoluna devam edecektir.
Darkwood Sakinleri..

aa

Seriyi tamamlama çabanız için çok teşekkürler Haşim Bey....
Esse Gesse Hayranı...

hennessy

Haşim bey e birkez daha iyiki Swing in yayınlanmamış bölümleri yayınlamışsınız demek istiyorum bugüne kadar okuduğum yayınlanmamış bölümler içindeki en iyi hikayeyi okudum ve şunu söyleyim Swing hikayeleri içinde ilk beşe girecek bir hikaye Maskeli Şeytan adlı ilk bölüm konusu ve sonunda sizi şoke edecek sonu ile inanın keyifle okuduğum bir bölüm oldu ve elimden bırakamadım kesinlikle swing okuyan herkezin okuması gereken bir bölüm.

darkwood

Bu güzel seride neredeyse tamamlanmak üzere.
Seri tamamlayan yayın evi Hoz Comics, bakalım bundan sonra hangi serileri tamamlamayı düşünüyor?  Henüz ses yok ???
Darkwood Sakinleri..

s.b

Swing No :74 - 280 Sayfa - Mayıs 2011

İÇİNDEKİLER
İtalya Speciale Özgün Sayı No:8 - Maskeli Şeytan

İtalya Speciale Özgün Sayı No:9 - Kutsal Ayı

Resimlendirilmiş Hikaye : Garip Bir Görev

Maskeli Şeytan
Swing, Mister Blöf, Gamlı Baykuş ve aklı her zaman Gamlı Baykuş'un arkasında olan Puik bir vatanseverle buluşmak için yola düşmüşlerdir. Buluşacakları kasabaya geldiklerinde ise bütün kasaba halkında hakim olan korkuyu hissetmemek mümkün değildir. Bu korkunun adı Asmodeus'tur.

Kutsal Ayı
Ontario Gölü'nün kıyısındaki Uzun Evler denilen Oneida Köyünde, kabilenin reisi olan Kurt Postu, büyücü Gören El'le konuşmaktadır. Büyücü, "köyümüze doğru büyük bir tehdit geliyor. Ruhlar yardımcımız olsun" diyerek korkusunu dile getirir.
Kabilenin koruyucusu olduğuna inanılan Kutsal Ayı bakalım bu tehditte dostlarımıza yardımcı olacak mı?

Garip Bir Görev
Bu macera, çizgiroman tarzından farklı bir resimli öykü. Hozcomics tarafından Şubat 2006 da yayınlanan EsseGesse Magazin'de yayınlanmıştı.
Çelik Blek, kaçırılan Prof. Oklitus'u bulmak için Ontario Kalesi'ne gelerek Swing'ten yardım ister. Harika birlikteliği kaçırmayın diyorum.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Sinan Başak

Bildiğim kadarı ile special'ler 11 tane. Aksoy'un son 3 cildine baktığımda orijinal no'lar 11-12-13 yazıyor. bunlar nedir, Hoz yayınlayacak mı? Bu konuda bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

aa

Ben de specialler 11 adet diye biliyorum ve Hoz hepsini yayınlayacak. Bu ay çıkan 75. sayıdan sonra sanıyorum 1 sayı daha kaldı. Emin değilim ama Aksoy numaraları yanlış yazmış olabilir.
Esse Gesse Hayranı...

hanac

Bonelli'nin sitesine baktım.

Toplam 11 adet special sayı var.

pizagor

Bakalım yerli üretim Swing'leri de görebilecek miyiz bu seride?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Sinan Başak

Aksoy'un son 3 cildindeki 3 macera henüz yayınlanmadı.