Naruto hakkında biraz bilgi

Başlatan tommikser, 27 Şubat, 2011, 22:11:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

İki sene önce söylediğim Akatsuki yazısını henüz atabiliyorum. Bu gecikmenin iki sebebi var. Birincisi benim iki senedir Naruto ile ilgili hiçbir şey izlememen ve okumamam. Zira akıl almaz filler bölümler yüzünden Naruto izlemiyordum. Şimdi hızlı bir geri dönüş yapıp animeyi bitirdim. İkinci sebep ise Türkçe yayınların gerçek anlamda Akatsuki'ye yeni geçmiş olması.

Yazı ile ilgili bir önemli unsurda yazının Akatsuki içerisinde değişen statükolara değinmemiş olmam. Hikaye ilerledikçe Akatsuki'de önemli değişimler oluyor. Bunları yazının içerisine katmadım. Zira bunları katmak büyük spoilerlar vermek demek olacaktı. Bu yazı da Akatsukinin görünen halini anlatacağım.

Akatsuki, köylerine ihanet eden kaçak shinobilerden oluşan bir örgüttür. Bütün üyeler S-Sınıfı en üst düzeyde yeteneklidir. En büyük amaçları Dünya düzeninin kontrolüdür. 10 üyeden oluşur. 10 üye de Akatsuki olduklarını belirten yüzükler takmaktadır. Üyeler ikili takımlar halinde dolaşır. Orochimaru eski bir Akatsuki'dir. Onu ayrılığından sonra 9 kişi kalmışlardır. Ekip Bijuu'ları toplamayı istemektedir.

Pein

Akatsuki'nin kurucusu ve lideridir. Shinobiliğin Tanrısı kabul edile Rikudou sennin'den sonra Rinnegan kullanabilen tek kişidir. Rinnegan sayesinde neredeyse sınırsız güce sahiptir. Ölüm ve yıkım kavramlarının içinden çıkmıştır ve bu kavramları olmadığı bir Dünya hayal etmektedir. Amacı diğer bütün köylerin üzerinde kusursuz bir Dünya düzenidir.

Konan

Akatsuki'nin en güçlü üyelerindendir. Pein'in takım ortağı ve küçüklük arkadaşıdır. Origami üzerine bir yeteneği vardır.

Uchiha İtachi

Konaha'nın kaçak shinobisidir. Uchiha klan tarihinin en güçlü ninjalarındandır. Sasuke'nin de ağabeyidir. Mangekyo Sharingan kullanıcısı olmasından ötürü son derece güçlüdür. Genjutsu teknikerinde uzmandır. Amaterasu ve Susano'o gibi ölümcül teknikler kullanmaktadır. Konaha'nın gözde shinobisiyken kardeşi dışındaki bütün klan üyelerini öldürerek tarihin en büyük suçlularından birine dönüşmüştür. Takım arkadaşı Hoshigaki Kisamedir.

Hoshigaki Kisame

Kirigakure köyünün kaçak shinobisidir. Sisin yedi kılıç ustasından biri olarak kabul edilir. Başarısızlıkla sonuçlanan Mizukage suikasti'nin ardından köyü terk edip Akatsukiye katılmıştır. Dövüşmekten ve hatta rakiplerine acı yaşatmaktan zevk alır. Samehada isimli korkunç bir kılıcı vardır. Kılıç canlıdır. Kisame dışında kimseye kendisini kullandırtmaz. Kisame, Akatsuki üyeleri arasında en fazla chakra oranına sahip üyedir.

Sasori

Sunagakure köyünün kaçak shinobisidir. Dünya'da ki bilinen en büyük kukla ustasıdır. Anne ve babası savaş sırasında Kakashi'nin babısı  Sakumo tarafından öldürüldükten sonra büyük annesi Chiyo tarafından yetiştirilir ve ondan kukla sanatını öğrenir. Kuklalara saplantı duymaya başlar. Anna ve babasını kuklasını yapar. Bunu kendi bedenini de kukla yapmak takip eder. Zira artık güzelliği bozulmayacaktır. Dönemin kazekage'sini de öldürüp kukla yapar. Böylece kaçak bir ninjaya dönüşür. Akatsuki'ye katılır. Akatsuki'den ayrılmadan önce Orochimarunun takım arkadaşıdır. Şimdi ise Deidara ile aynı takımdadır.

Deidara

Iwagakure köyünün kaçak shinobisidir. Bu dünyanın teröristidir. Bir çok köyde patlamalı eylem yapmıştır. İtachi ile yaptığı anlaşma gereği yenilince Akatsuki'ye katılmayı kabul etmiştir. Kil sanatı ustasıdır. Avuç içlerindeki ağızların yardımıyla kil'den bombalar yapar.

Hidan

Yugakure köyünün kaçak rahip shinobisidir. Jashinizm ilkelerine göre hareket eder. Bu yüzden ölümsüzdür. Teknikleri Ninja'dan çok voodoo büyücüsüne benzer. Rakibinin kanının tadına baktıktan sonra Jashin ayinlerine başlar. Ekibin en yeni üyelerindendir. Ortağı ise Kakuzu'dur.

Kakuzu

Akatsuki'nin finansal işleri ile ilgilenir. Ekinin en yaşlı üyesidir. Aşırı derecede sınırlı biridir. Bu siniri yüzünden ekip arkadaşlarını bile öldürebilir. Hidan'ın ölümsüz olması yüzünden aynı takımdalardır. Kakuzunun en büyük özelliği dövüştüğü düşmanların kalplerini almasıdır. Bu sayede uzun yaşamanın tekniğini çözmüştür.

Zatsu

Zetsu, Pein ve Konan ile birlikte Akatsuki'nin en eski üyelerindendir. Casusluk görevlerinde uzmandır.

Tobi

Tobi, Akatsuki'nin en şakacı üyesidir. Taktığı maske yüzünden kimliği belirsizdir. Ama sağ gözünde sharingan vardır. En büyük yeteneği kusursuz kaçış taktikleridir.

darkwood

Malum bitmek bilmez, filler bölümler yüzünden bazı şeyleri unutmaya başlamıştım güzel bir tekrar oldu, paylaşım için teşekkürler..
Darkwood Sakinleri..

dean

Alıntı yapılan: darkwood - 21 Aralık, 2016, 18:53:54
Malum bitmek bilmez, filler bölümler yüzünden bazı şeyleri unutmaya başlamıştım güzel bir tekrar oldu, paylaşım için teşekkürler..

Filler bölümler inanılmaz boyutta. Yüzde 40'ı fillermiş Naruto Shippuuden'in. Yazılara devam etmeye çalışacağım. Sırada Bijuu ve Jinchūriki tanıtımı var.

darbove

Ben de fillerlerden sıkılıp kaldığım bölümden mangaya geçiş yapmıştım. Şuan manganın bittiği yere anime yetişmiş geçmiş bile. Şuan gaiden diye geçen light novel veya yan serileri animeye çeviriyorlarmış. Elimdeki mangaları okumayı bitirebilirsem eğer göz atarım naruto fillerdene. :D
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

darkwood

Alıntı yapılan: darbove - 22 Aralık, 2016, 00:54:04
Bende fillerlerden sıkılıp kaldığım bölümden mangaya geçiş yapmıştım,şuan manganın bittiği yere anime yetişmiş geçmiş bile.Şuan gaiden diye geçen light novel veya yan serileri animeye çeviriyorlarmış.Elimdeki mangaları okumayı bitiririmsem eğer göz atarım naruto filleruudene. :D

Naruto'dan sonra seri, Boruto ile devam ediyor, keyifle takip etmeye devam edebilirsiniz.  ;)

Darkwood Sakinleri..

darbove

Alıntı yapılan: darkwood - 22 Aralık, 2016, 15:16:16
Naruto'dan sonra seri, Boruto ile devam ediyor, keyifle takip etmeye devam edebilirsiniz.  ;)

Borutoyu narutonun mangakasının asistanı çiziyor. Nisan ayında anime serisi de çıkacakmış. İlk sayısı çıktığında çizimlerine göz atmıştım. Narutonun havasını veremedi bekleyip göreceğiz.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.