Behzat Ç.

Başlatan alan ford, 27 Şubat, 2011, 23:24:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

Namı diğer "Bir Ankara Polisyesi". Uzun zamandır seyrettiğim açık ara en iyi dizi. Bu topraklarda nasıl polisye çekilir gösteriyor adamlar. Emrah Serbes'in kitaplarından uyarlanan dizi Ankara cinayet büro amiri , arıza adam, Behzat Ç ve ekibinin maceralarını anlatıyor.Bir yandan cinayetleri çözerken, memleket meselelerine de el atmaktan çekinmiyor. Bu konuda elini korkak alıştırmıyor.

Bu hafta slikosiz hastalığı, ve kot kumlama işinde ,insanlık dışı şartlarda çalışıp bu hastalığa yakalanan insanların dramı vardı. Bunun polisyeyle ilgisi ne demeyin. Seyredin. :)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

emre

Keyifle izlediğim nadir dizilerden biri. Beyaz'ın programında Emrah Serbes'in son harfiyat adlı kitabının film olarak çekileceği söylendi Erdal Beşikçioğlu tarafından. filmi daha çok merak ediyorum nasıl olcak bakalım.

legs

Karakterlerin oyuncu seçimleri de çok iyi olmuş bence... Örneğin Hayalet karakterini yerini başka bir oyuncu dolduramazmış gibi geliyor bana artık.

Benim bu diziyle ilgili tek şikayetim, dün gece Eda karakterinin de patladığı küfür ve argo konusu :(

Tamam günlük hayatımızda her ikisinin de yeri var ama keşke bu çok yetenekli, çok komik,i yi polis arkadaşlar birazcık daha ince olabilseler.

kalidor

Behzat Ç. bu akşamki sezon finali ile önce çenemize sonra karnımıza sağlam yumruk indirdi ;D Oldboy'un sonundaki o şaşkınlığı yerli bir dizide yaşayabileceğim aklıma gelmezdi... Bugün Game of Thrones'un sezon finalinden sonra ikinci darbeyi yedik. Yalnız böyle bir sezon finalinden sonra 2. sezonu nasıl toparlarlar bilemiyorum.
Crom! Ölüleri Say...

kedidiro

geçen yaz emrah serbes'in romanınını okuduğumda bundan güzel film olur diye düşünmüştüm ki dizisi çıktı geldi...ilk bölümden itibaren zevkle izliyordum.tek şikayetim kitaptaki intihar vakasının dizinin ilerleyen bölümlerinde cinayete bağlanmasıydı.bunun dizinin biraz daha uzaması, daha fazla izlenmesi için zorlama bir hareket olduğunu düşünüyordum ki bu geceki muhteşem sezon finali geldi... kelimenin tam anlamıyla ağzım açık kaldı...ülkemde böyle sağlam örgülü senaryo yazılsın vallahi pes vallahi binlerce alkış...oyunculuklar zaten muhteşemdi...yeni sezonu iple çekicez artık

alan ford

Büyük ihtimal Ercüment Çözer hikayesi filmle son bulacak. Bu yaz filmini sinemalarda izleyeceğiz diye biliyorum. Ama yinede kitaplar, özellikle 2. kitap "Son Harfiyat" bi başka güzel. tüm o edebi göndermeleriyle

miles

Bu yıl Games Of Thronesle beraber en iyi sezon finallerinden birisiydi.O son sahne gerçekten çok şaşırttı ve etkiledi,Behzat amirim bu sefer iyice tırlatmasa iyi :).Bu arada filmi Ekim ayında vizyona girecek merakla beklemedeyiz :).

emre ozdamarlar

Izleyebildigim tek Turk dizisi, bunun disinda neye baktiysam 5-10 dk.da birakmisken (kimisine 1 dk bile dayanamiyorum) Behzat C, saglam hikayesi, oyunculuklari ile kendini izletmeyi basardi.

tommikser

Şu anda en sevdiğim ender Türk dizisi Leyla ile Mecnun.Burayla ne ilgisi var derseniz 12. bölümde Behzat Ç. var ekibiyle beraber.Oldukça da komik izlemeyenlere tavsiye ediyorum.İzlerken dikkat edin de birşey olmasın  ;D

HacıGeraltEmmi

Forumdakiler arasında bu diziyi izlemeyen bir ben varım herhalde  ;D bir kez seyredeyim dediydim de karakterler fantastik ötesi geldiğinden vazgeçmiştim. Sabretmek lazımmış demekki :D

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: designer73 - 19 Temmuz, 2011, 13:24:23
Forumdakiler arasında bu diziyi izlemeyen bir ben varım herhalde  ;D bir kez seyredeyim dediydim de karakterler fantastik ötesi geldiğinden vazgeçmiştim. Sabretmek lazımmış demekki :D

Ben de izlemiyorum :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Peyami

Normalde Türk dizilerini tercih etmem ama hoşuma giden bir diziyi yakalarsam da yabancı dizileri gözüm görmez. Behzat Ç'yi yıl içinde izlememiştim ama çeşitli yerlerde yazılan olumlu yorumlardan sonra bu hafta bir şans verdim. Sonuç: Çok hoşuma gitti.

Yabancı dizi izlemeye ara verdim ve başından itibaren her gece bir kaç bölüm izliyorum. Genelde az da olsa sadece komedi türünde başarılı örnekler veren Türk TV ve sinemacılığı için yeni bir soluk diyebilirim. Eksikleri var mı? Elbette, ama diğerleri arasında gayet başarılı. Daha fazla gecikmeden kaçıranların bir göz atmasını tavsiye ederim. 

Son not olarak "Akbaba" karakteri (ekipteki polislerden biri), bana Büyülü rüzgarı hatırlattı.

[IMG]http://i55.tinypic.com/2a6jpea.jpg[/img]
soldan birinci

kalidor

Büyülü Rüzgar, Daniel Day Lewis'in Son Mohikan filminde canlandırdığı Nathaniel Poe adlı karakterden esinlenme ama akbaba da olabilir tabi ;)
Crom! Ölüleri Say...

pearl jam

kesinlikle hayatımda izlediğim en iyi türk dizisi

alan ford

Akşam yine güzel bir bölümle ekranlara kitledi. gerçi altı cinayet işleyen adamın nasıl on iki yılda çıktığına aklım ermedi , ama zaten hukuk sistemine hiç aklım ermiyor benim. Olur olur yani. On yıl tutuklu da yargılanabilirsiniz , altı cinayetten iyi halden on iki yıl yatıp çıkabilirsiniz.  Her şey mümkün.

Şule'nin çekmecesinden bir adet Leo Mallet çıktı ki çok severim kendisini. Yakında Mallet'in Nestor Burma karakterini Tardi çizgileriyle okuyabileceğimizi hatırlatayım bahaneyle. .

Memduh Başkan'ın tekrar ortaya çıkması hakkında ne düşüneceğimi bilemedim. Sevmiyorum böyle ölüp ölüp dirilen karakterleri. Öte yandan Behzat- Memduh muhabbeti süperdi.

Ahmet Uğurlu'yu en son Tabutta Rövaşata'da seyretmiştim . Özlemişim. Dizinin arıza adamlarına bir kişi daha eklendi.

Şule'nin rehin alındığı son sahne de süperdi. Bu sezon Şule- Behzat ilişkisinden unutulmaz sahneler çıkacak gibi. Hadi bakalım.