Behzat Ç.

Başlatan alan ford, 27 Şubat, 2011, 23:24:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysat

Büyük bir keyif alarak seyrettiğim dizilerden birisi.Zaten 3 tane var,neyse.
Bence tüm ekip çok başarılı Karakterler mükemmel işlenmiş,arıza bir başkomser ve birbirinden farklı 4 tane emniyet mensubu,Eda karakteride yavaş yavaş olayların içine girmeye başladı.
Pazar günleri saat 22:00'de tüm dünya ile bağlantımı keserek keyif içinde seyrediyorum .Sakın pazar günü ve saat 22:00'de misafir olarak gelmeyin hatta telefon bile etmeyin.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

DAMPYR

Ben ne kadar diziyi izlemek istesemde beni bir türlü sarmadı.Benim hoşlandığım tür dizilerden değil.... ??? :(

V

Dizinin 45 bölümünü geceli-gündüzlü seyrederek yaklaşık 15 günde bitirdim.Bir Türk dizisinin

beni bu kadar saracağını tahmin etmezdim.Özellikle fügüran rollerinde oyunculuk deneyimi

olmayan,içimizden insanların seçilmesiyle sağlanan gerçekçilik ve doğallık diziyi sevdirdi bana.

Behzat'ın ve diğer karakterlerin aşırı dramatize edildiği bölümler var ama dizi herşekilde

izlettiriyor kendini.Bütün marjinal tipleri,bol bol tüketilen alkoller,yataklarında bile

uyuyamayacak kadar sorunlu ana karakterleri,özellikle de İngiliz dizilerinin gıcığına

bir sezonda kendini izlettiren ikişer saatlik 35 bölüm..Bravo diyorum yazanlara,yönetenlere,

oynayanlara.Ama 2. sezonun vasat seyrinin de biran önce düzelmesini  diliyorum..
"İstemem,eksik olsun.."

kalidor

2. sezon son 2 bölümdür biraz toplamaya başladı gibi. Aziz komiserin gizemi ters köşeye yatıracak diye düşünüyorum.
Crom! Ölüleri Say...

Al Simmons_Spawn

Hayatımda izlediğim abartısız en doğal ve en gerçekçi dizi. Kesinlikle şu ana kadar yapılmış en iyi dizilerimizden de biri.

Peyami

Bu yabancı dizi bolluğunda drama dalında bana göre bizi temsil eden tek eli yüzü düzgün ve samimi dizi Behzat Ç'yi bir kez daha selamlamak geldi içimden. Hak ediyor çünkü.

O kadar güzel bir 56. bölüm sonu seyrettik ki, yıktı geçti benim gibi pek çok izleyiciyi...Hafta içi çalışırken bazen hiç alakasız gözüken zamanlarda Hayalet'in okuduğu mektuptan cümleler, diziden sahneler tekrarlayıp durdu kendini zihnimin beşbenzemez karmaşasında...

Harunla Lari dizdize ...  Karanlık bir geleceğin eşiğinde...belki de son kez...

Behzat komiserimle Şule ... Suçları sayesinde kavuşabilmiş, fakat yine suçları yüzünden kucaklaşamayan iki insan...

Akbabuş...bir adamın arkadaşları arasındaki yalnızlığı, geçmişe gömülüp gitmişliği bu kadar mı güzel yansıtılır..

...ve arkaplanda "Uzun Geceler" şarkısı

Hayalet'in de mektubunda dediği gibi:

"Sanki herkes katil ya da herkes yalnız..."

Bu bölüm sonu çok dokunaklıydı, çoook...

V

"İstemem,eksik olsun.."

alan ford

3. sezon , biraz da gün değiştirmesinin etkisiyle, sessiz sedasız gidiyor. İlk bölümler derin devlete fazla dalan işlerdi ama bir kaç bölüm sonra, üçüncü sayfa cinayetleri , memeleket meseleleri falan derken işler yine tıkırına girdi. Hele bu hafta bir 78. bölüm seyrettik ki gerçekten süperdi. Tek mekanda 5 kişiyle ve zaman zaman Erdal Beşikçioğlu'nun tek kişilik şovuyla on numara bölümdü. yayında ve yapımda emeği geçen herkesin eline sağlık diyorum.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

kedidiro

Alıntı yapılan: alan ford - 25 Kasım, 2012, 22:48:41
  3. sezon , biraz da gün değiştirmesinin etkisiyle, sessiz sedasız gidiyor. İlk bölümler derin devlete fazla dalan işlerdi ama bir kaç bölüm sonra, üçüncü sayfa cinayetleri , memeleket meseleleri falan derken işler yine tıkırına girdi. Hele bu hafta bir 78. bölüm seyrettik ki gerçekten süperdi. Tek mekanda 5 kişiyle ve zaman zaman Erdal Beşikçioğlu'nun tek kişilik şovuyla on numara bölümdü. yayında ve yapımda emeği geçen herkesin eline sağlık diyorum.

behzat ç.nin özel bir seyircisi var ve yazanlar, çekenler,oynayanlar bunun farkında. bu sayede ülkemiz dizi sektöründe yapılmamış şeyleri deneyebiliyorlar. 1,5 saat boyunca 5 adamı bir odaya kapatıp ağlatarak,güldürerek, içip içip türküler söyleterek, hiç aksiyonsuz bir bölüm çekiyorlar. ve hiç şaşırmadığım gibi seyircisi bunu çok seviyor. ülkemde böyle işlerin de çekilmesi, seyircisinin olması çok güzel...

emre ozdamarlar

Bu 78. bölumu daha öncesini bilmeden izlemek mumkun mu?
Ben sadece ilk sezonu izledim, daha sonra zaman olmadi pek devam etmeye ama merak ettim simdi.

alan ford

2. sezona bolca gönderme var Emre. Akbaba'nın ve Behzat'ın 2. sezonda başına gelenlere bolca gönderme var. Ama yine de seyredilir mi seyredilir. Seyrettikten sonra 2. sezona da başlarsın belki ;)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

emre ozdamarlar

Abi zaman olsa izlycem de tamamen dizi izlemeyi biraktim bu ara.
Behzat C. bolumlerinin ekstra uzun olmasinin da uzak durmamda katkisi var :)
Ama bu bölumu izlemek istiyorum. Kolay degil böyle tek mekanda gecen bir bölum cekmek.
Ama iyi yapilinca da tadindan yenmiyor.
(breaking bad'in fly adli bölumu ve sunset limited adli film ilk aklima gelenler)

kedidiro

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 26 Kasım, 2012, 15:05:06
Kolay degil böyle tek mekanda gecen bir bölum cekmek.
Ama iyi yapilinca da tadindan yenmiyor.
(breaking bad'in fly adli bölumu ve sunset limited adli film ilk aklima gelenler)

ve tabii ki tek mekan filmlerinin kralı 12 öfkeli adam'ı da ekliyoruz...

yunusmeyra

ROPE
"Brandon ve Philip, New York'ta yaşayan iki genç arkadaştır. Macera peşindeki iki kafadar yakın arkadaşları David Kentley'i öldürüp evlerindeki bir sandığa kapatırlar. Amaçları aynı gece evde bir parti vermek ve maktül yemek masası olarak görev yapan sandığın içindeyken insanları ağırlamaktır. Üstelik misafirler arasında David'in babası Henry Kentley ve kız arkadaşı Anita Atwater da vardır. Hiçbir şeyden habersiz bu insanlar partinin tadını çıkarmaya çalışırken, konuklar arasında bir isim ortamda bir şeylerin yolunda gitmediğini fark etmeye başlar... Aslında Rupert Cadell adındaki bu adam, Brandon'ın aklına sıradan insanların öldürülmesi gerektiği fikrini sokan kişidir. Ancak Rupert, Brandon'ın sandığı gibi soğuk kanlı bir katil de değildir."
oyuncular:  Alfred Hitchcock,  James Stewart,  Farley Granger,  John Dall..
tek mekanda geçen ,Alfred Hitchcock yönetmenliğinde,1948 yılı yapımı muhteşem gerilim ve suç filmi..listeye bunuda yazalım derim..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

emre ozdamarlar

Bunlara yeni baslik acmak gerekecek :)