Empire dergisine göre En iyi 50 çizgi roman karakteri

Başlatan tommikser, 08 Mart, 2011, 14:59:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tommikser

1-Superman

2-Batman

3-John Constantin

4-Wolvarine

5-Örümcek Adam

6-Sandman

7-Judge Dreed

8-Joker

9-Magneto

10-Thig

Diğerlerini de yükleyecem inş.Biraz zaman alıyor.
Eğer merak eden varsa

http://www.empireonline.com/50greatestcomiccharacters/default.asp?c=1

Adresinden devamına bakabilir.

tommikser

Çizgi roman karakteri neden dersen 49. Kahraman kaptan Hadok.Benim anladığım en beğenilen karakterler gibi olmuş.

tommikser

Green Lantern 41. Umar abi.41 kere Maşallah yani.

tommikser

Valla Zagor'u bi biz bi Macarlar bi balkanlar adam yerine koyuyor.Mesala Yunanistanda bir kaç sayı yayınlanmış.Amerikada yayınlanan o kadar çizgi romanın içinde İtalyanların yer bulması imkansız.Bir kaç manga da gördüm ama sadece komiks denemese de evete yakın evet denebilir.

tommikser

Zaten sizin yüzünüzden iyice Zagorcu oldum.15 gündür Zagor yeni maceraların 100 sayısını durmadan okudum.Eski maceraları daha okuyamadım oek bilmem ama Zagor'un Afrika macerası acaip hoşuma gitti baya sayıda sürdü.

alan ford

Afrika macerasıyla kastın Cain'li maceralarsa bir an önce Doğan Egmont sayı 32 ( Denizde  Dehşet) ve Aksoy 1-2 'yi ( Büyücü Avı) bulup okumalısın Güneş. Zagor'un Cain'le tanıştığı maceralar benim en sevdiğim Zagor maceralarındandır. Lovercraft'ın Cthulhu Mitosu'na şık bir selam çakar.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

tommikser

Evet abi Cain'li macerası dediğin gibi.Ama daha öncesini okumadım.O kadar koyu Zagırcu değildim ama az kaldı olacam.Gerçekten macera süper okurken başım döndü.

V

Empire yapınca,ortaya gayet İngiliz işi bir liste çıkmış.Biz yapsak Zagor ve Teks ilk
ikiyi paylaşır kesinlikle..
"İstemem,eksik olsun.."

kalidor

Comics ağırlıklı ama Conan yok!!!. Nasıl olur kardeşim >:(
Crom! Ölüleri Say...

Saint2

konyalıconan

26 numaradaki Marv karakteri yaratılırken trençkot giyen bir Conan olarak hayal edilmiş. Ama ilham kaynağı olan Conan yok. :)

Tabi beğenilere saygı duymak lazım fakat çizgiroman dünyası sadece amerikada yayınlanan ve hatta sadece filmi/çizgi filmi yapılan karakterlerden ibaret değil. Bu listedeki karakterler arasında gerçekten de müthiş sıfatını hak edenler olmakla birlikte liste bence biraz yüzeysel.

kalidor

En iyi 50 çr karakteri seçiyorsun ama Conan'ı koymuyorsun... Bu listeyi yakarım >:(

Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Süperman 1.sırada olduğuna göre bu liste 50 yıl önceye göre yapılmış denilebilir,
Günümüz koşullarında yapılacak iyi bir oylamada Süperman'ın ilk 10'a girebileceğini hiç sanmıyorum.
Conan'sız, hatta Red Sonja'sız ve fumetti çizgiroman kahramanlarının olmadığı bir listeden daha ne beklenebilirki?
Darkwood Sakinleri..

rumar80

Başlık hareketlenince listeye ilk kez baktım. Bence güzel bir liste olmuş. Maus, Astro boy gibi farklı karakterler, Kaptan Hadok, Oburiks gibi dostlar da var. Sıralama kişiye göre tartışılır ama ben beğendim. Conan itirazına bir şey demem ama fumetti gibi birkaç ülkede sıkışmış bir türden İngilizlerin bir şey eklemesi beklenmemeli zaten. Tabii bu da benim kişisel görüşüm.

hanac