Türkiye'de çıkan Batman'ler

Başlatan mcyz, 08 Mart, 2011, 20:21:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Bu macerayı büyük ihtimalle okumamışım ki hatırlamıyorum. Sağol Engin.

pukay

Arkadaşlar bu şşşt serisi nasıl acaba ? Boyut itibariyle absürd geldi ama merak ediyorum, zaten kısıtlı sayıda batman çr'si var almamı tavsiye eder misiniz ?

V

Alıntı yapılan: pukay - 13 Mart, 2011, 10:47:32
Arkadaşlar bu şşşt serisi nasıl acaba ? Boyut itibariyle absürd geldi ama merak ediyorum, zaten kısıtlı sayıda batman çr'si var almamı tavsiye eder misiniz ?
7 mesaj önce cevabını vermiştim dostum.Şşşt,Hush aynı seri yani.
"İstemem,eksik olsun.."

caretta

Hiç ilgi alanım değil ama Ceylan Yayınları 1967'de 'Betmen'dergileri çıkarmıştı.Bu nadide dergileri Hakan Alpin'in
'Çizgi Roman Ansiklopedisi'de bile görmedim.1-2 sayfa Hanac dostuma ilk fırsatta göndereceğim.İlginizi çekecek
umarım...

Gambit

Alıntı yapılan: caretta - 20 Mayıs, 2012, 23:28:07
Hiç ilgi alanım değil ama Ceylan Yayınları 1967'de 'Betmen'dergileri çıkarmıştı.Bu nadide dergileri Hakan Alpin'in
'Çizgi Roman Ansiklopedisi'de bile görmedim.1-2 sayfa Hanac dostuma ilk fırsatta göndereceğim.İlginizi çekecek
umarım...

ben de 1. ve 2. ciltleri var desem, ilk 10 sayi :)

hatta hatta, neredeyse kimsenin bilmedigi, yanilmiyorsam 1949 ya da 1951 tarihli genclik postasinin cikardigi betmen ler var elimde desem  8)

Az once Izmir e geldim ve cizgi romanlar yanimda degil ama 1 hafta 10 gune koyarim ben de resimleri. Sizinkileri bekliyorum ama onden :)

hanac

Alıntı yapılan: caretta - 20 Mayıs, 2012, 23:28:07
Hiç ilgi alanım değil ama Ceylan Yayınları 1967'de 'Betmen'dergileri çıkarmıştı.
1-2 sayfa Hanac dostuma ilk fırsatta göndereceğim.İlginizi çekecek umarım...

Atilla abimizin gönderdiği resimler aşağıda eklenmiştir.

Gambit

Bendeki ciltler bunlar iste; gerisi var mi sizde sayin caretta yoksa sadece 2 ciltmi cikti bu seri ?

rumar80

Kapakta Green Lantern bile var....
   Vay be.

Gambit

Alıntı yapılan: rumar80 - 22 Mayıs, 2012, 22:26:50
   Kapakta Green Lantern bile var....
   Vay be.

Yine 1967 senesinde cikan supermen serisinde, 30 lu sayilardan birisini kapagindan ilk jla olusumu var doktor :)

yunusmeyra

gambit elindekiler bence  nadide dergiler..superman'lerin ilk serileri varsa onlarda öyle..V çok iyi bilgilendirmiş..ceylan dergide yayınlanan ve yayınlanmayan pek çok macerda çeşitli çocuk dergilerinde yayınlanmıştı...bir de kötü kopyali ve gayet kötü kağıda basılmış "kaptan marvel" fasikülleri vardır..eski tarihlidirler (1957-ekicigil yayınları..)..özellikle bir fasikülü bundan 13 sene kadar önce  o kadar bol görülürdü ki sormayın..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

caretta

Bende de sadece bu iki cilt var Gambit.Büyük ihtimalle başka çıkmadı.Betmen'in 1.sayısının yayın tarihi 17.8.1967.
Bu tarihte forum üyelerimizin çoğu belki de dünyaya gelmemişti bile...

V

Binbir Roman Dergisi'nin 12 Aralık 1951 tarihli 187. sayısında "Yarasa" ismiyle yayınlanmaya başlayan ve bu

dergininson sayısına(213) kadar devam eden Batman'dan kareler..

Not:Arşivini açtığı için ketum arkadaşımız "V'ye teşekkür ederiz.. 8)

"İstemem,eksik olsun.."

Gambit

oncelikle arsivini acan V ve caretta ya tesekkur ederiz

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 22 Mayıs, 2012, 23:29:36
gambit elindekiler bence  nadide dergiler..superman'lerin ilk serileri varsa onlarda öyle..

haklisin dostum,cidden nadide dergiler bunlar ve degerleri bilinen birisi tarafindan sonraki nesillere aktarilmak uzere koleksiyonda durmaktalar. Superman ler de var (neredeyse tam seri hatta :) ) ve onlari da paylasacagim bugun yarin

evet sayin forum kullanicilari, forum olarak bos durmuyoruz, size Turkiye de bulamayacaginiz nadide dergileri ulastirmaya devam ediyoruz.

Bugun daha once bahsetmis oldugum Turkiye de ilk cikan Betman yayininin (kendi dergi adi altinda, baska dergi icinde degil) 5. sayisinin kapagini paylasiyorum. 1949 ya da 1951 yilindan kalma demistim ama yanlis hatirliyormusum. Bugun evde fotografini cekerken baktim tekrar ve 1958 yilindan kalmis oldugunu gordum. Gambit in arsivinden  ;)

hennessy

çok güzel bir kapak içindende birkaç sayfa çekip koyarsan sevinirim gambitim çizimleri merak ediyorum
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Gambit

Alıntı yapılan: hennessy - 03 Haziran, 2012, 22:27:27
çok güzel bir kapak içindende birkaç sayfa çekip koyarsan sevinirim gambitim çizimleri merak ediyorum

cizimler guzel ama maalesef su anda Izmir e dondum dostum. Ileri de paylasirim ic cizimlerdende de.