Mandolin çocuk kitapları

Başlatan rumar80, 09 Mart, 2011, 14:25:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Bugün Vatan gazetesinin kitap ekinde tam sayfa Mandolin çocuk kitaplarının Tenten'in tüm maceralarını yayınlayacağına dair bir reklam vardı. Bu yayınevi hakkında bilgisi olan var mı?

Tarkan Kurt

Mandolin yayınları bildiğim kadarıyla İnkılap kitabevinin sahip olduğu bir marka. İnkılap Yayınları, Ten Ten'i daha önce  bir kez kendi adıyla bir kez de Mandolin Yayınları adıyla iki kez yayınlamıştı diye hatırlıyorum. Sahaflarda ve kitabevlerinde hala bulunabiliyor.

rumar80

Eyyüp çok teşekkürler

Tarkan Kurt

Ben de Ten Ten'in bu eski sayılarını toplamayı düşünüyordum. Yeniden yayınlanacaksa onu bekliyeyim, belki daha farklı ve kaliteli bir edisyon olur.

xmenac

Geçenlerde kitaplığımdaki Tenten'leri tekrar dizerken bir şey farkettim, İnkılap tarafından yayınlanmış olan Tenten ile Mandolin tarafından yayınlanmış olan Tenten aynı ebatta değil sanırım. İnkılap'ın yayınlamış olduğu boy olarak daha kısa fakat en olarak daha geniş, bu dediğim en-boy farkları çok küçük miktarda bu arada.

Bununla birlikte yayınların numaralandırılması da farklı anladığım kadarıyla. Örneğin Turnesol Olayı isimli yayın İnkılap'ta 17. sayı fakat Mandolin'de 18. sayı olması lazım.

OZAN BALIM

Mandolin'in fazladan bir eskiz sayısı var sanırım ama numarasını hatırlayamıyorum, farklılık ondan kaynaklanmış olabilir...

xmenac

Tenten ve Alf-Art sayısını diyorsunuz sanırım ama o yayın 24 numaralı sayı.