Lejyoner - 1001 Roman

Başlatan essegesse, 09 Mart, 2011, 16:22:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

essegesse

Selam arkadaşlar.

Lejyoner cilt geldi.İncelemek isteyenler mağazamızda görebilir.

238 Sayfa tam macera.Boyut Kerry ile aynı.Kapak lake ve daha kalın kartondan.Fiyat Kerry ile aynı.

İlgilenen arkadaşlara duyurulur.

Altan.

tommikser

Nasıl abi sence ? Gene dijital baskı olduğu belli oluyor mu ?

essegesse

Tabii ki dijital baskı ama gerçekten çok kaliteli ve net basılmış.Kapak ta oldukça tatmin edici.

pizagor

Lejyoner albümünün çıktığını duyunca açıkçası şaşırdım, böyle bir yayının gelmekte olduğunun farkında değildim. Lejyoner nedir kimdir, yazarı, çizeri, kısaca konusu hakkında biraz bilgi alabilir miyiz?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Tarkan Kurt

Bu tür dijital baskıları ve küçültülmüş boyuttaki cep kitaplarını almamaya kararlıyım. Gözler ve Karanlık ilk yayınlandığında Hoz Lejyoner'i de yayınlayacağını duyurmuştu. Sonra'dan yayınlamadı ve Binbir Roman piyasaya hızlı bir giriş yaptı. Bu kapsamda Billy The Kit, Bandidos ve daha başka kaliteli one shotlar üstüste geldi. Ancak şimdi cep kitaplarına döndüler, neyse bunları da beğenen vardır , bu yüzden alanlara hayırlı olsun.

Tarkan Kurt

Bu arada herkes  Hoz Comics ten aylardır Örümceği ve düzenli yayınları beklerken Hoz "Çekirdek" serisinden ;D bir kitap daha çıkarmış.

hanac

Alıntı yapılan: pizagor - 09 Mart, 2011, 18:33:17
Lejyoner albümünün çıktığını duyunca açıkçası şaşırdım, böyle bir yayının gelmekte olduğunun farkında değildim. Lejyoner nedir kimdir, yazarı, çizeri, kısaca konusu hakkında biraz bilgi alabilir miyiz ?

Yayın tarihi Aralık 2006

Yazar: Stefano Piani
Çizim ve Kapak: Renato Polese

1925 yılında Fas'da geçiyor hikaye. Lejyoner olarak görev yapan Jean Beaumont'ın başından geçen bir macera.

Tarkan Kurt

İnşallah bu matbaa dışı dijital baskı ve cep kitapları olayı sadece one shotlarla sınırlı kalır. Julia'yı filan bu şekilde basacaklarsa hiç basmasınlar, en azından basılmamış olur ve belki sonrasında başka bir yayıncı düzgün formatta basar.

hanac

ikmalistasyonu'nda 20 TL diye duyurulmuş.

Ben Kerry'yi İmza gününde 10 TL ye almıştım.

Altan sende Kerry ile aynı fiyat dedin.

Karışıklığı gidermek için şunun fiyatını tam olarak söyleyebilir misin ?

s.b

Altan Abim, şu Kerry ve Lejyoner'i Kadıköy'e dağıtacak mısınız?  Yoksa illa gelip sizden mi almamız gerekiyor. Ben henüz bunları görme mutluluğuna erişemedim. Ebatları küçültülmüş diyorlar. Neden küçülttünüz bakayım. Sizi gidi siziler.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hanac

Şimdi baktım ikmalistasyonu'na Kerry'nin satış fiyatı 15 TL.

Demek ki imza gününe özel bir indirim yapılarak 10 TL ye satılmış.

darkwood

Cep boyutlu ve dijital baskılı kitapları bende sevmiyorum. Umarım maliyet düşecek diye bütün kitapları bu şekilde çıkarmaya kalkmazlar.  ???
Ayrıca bu satış bedeli doğruysa, düşük maliyetli olsun diye böyle çıkarıldığı söylenen bu kitaplar için 20 tl.lik bir rakam gerçekten çok fazla.
Darkwood Sakinleri..

essegesse

Arkadaşlar,Lejyoner'in fiyatı bende 16 TL.

İndirimli 12 TL'ye satıyorum.Fuat Bey'le aramızda bir anlaşmazlık olmuş.Ben kitabı alırken fiyat sormadım.Bana da farklı olduğu söylenmedi.

Normal etiket fiyatı 20 TL imiş.Ama Fuat bey ile görüşüp yine 12 TL'ye satma kararı aldık.

Yani rahat olun,fiyat aynı.

Pasaj konusuna gelince,o konuda kararı ben vermiyorum.Ama bildiğim kadarı ile pasaja verilmeyecek.

Herkese iyi günler dilerim.

s.b

Lejyoner'in ebatını küçültmeleri o kadar da önemli değil. Resimler sanki bu ebatta daha güzel duruyor gibi. Tabi bunda macerayı çizeninde payı var. Örneğin bu kitap bir frankafon ebatında yayınlansaydı çizgiler çok sırıtırdı. Orijinalinden biraz daha küçük basılmış. Ülkemizde yayınlanan manga çr lerin ebatında.  Yani, Okuldaki Sır ebatında.  Yayınevi değişik bir yayın formatı denemeye merak sarmış. Tek sayılık kitaplarda olabilir belki ama seri olarak yayınlananlarda asla uygulanmamalı.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

rumar80

Uzun süre direnmeme rağmen sonunda Lejyoneri okudum. Genel kanım iyi bir çizgi roman ama süper değil.
Birçok klasik lejyon filmleri gibi. Afrika çölü altında bir cinayet öyküsü aslında, ama çok da karışık ve kompleks bir cinayet öyküsü değil.
   Kötü mü değil. Değer mi......
   1001 romanın birçok eseri içinde gerilerde bir yerdedir.